Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prakrično igranje sa Tina-TI simulatorom
#81
Taj UcD modul je vec malo ozbiljnije napravljen, bez obzira sto je skroz diskretan.
Svojevremeno sam probao tu shemu u LTSpice i radio je korektno, verovatno si negde napravio gresku ...
Reply
#82
Ispravljeno. Sad radi. Big Grin

.tsc   UM10155.TSC (Size: 31,22 KB / Downloads: 7)
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#83
Malo sam se poigrao sa ovom simulacijom.
Mogu priznati da ovo pojačalce nije tako loše čak ni sa ovim elementima koje sam koristio u simulaciji.
Daleko je od AB klase ali opet bi moglo odlično da posluži za aplikacije gde je potrebna velika snaga za malo para a da izbaci pristojan zvuk.
Mogu pokrenuti zasebnu temu o ovome pa i da nacrtam neku TH pločicu za one koji su zainteresovani da se malo poigraju sa D klasom.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#84
Dobro je to pojacalce, svira to vrlo fino, mozda i bolje nego sto ti simulatori prikazuju!
Treba probati, ali znas vec, PCB treba da se "sprci" maksimalno a dvoslojna stampa bi bila vrlo pozeljna.
Ili da se precrta stampa 1:1 ... Ja sam odavno predlagao da se uradi GB za tu trenutnu PCB ...
Reply
#85
Sigurno je mnogo bolje od ove simulacije gde sam natrpao najpristupačnije jeftine elemente.
Ok je to da se precrta orginalna pločica ili da se negde iskopaju njeni gerber fajlovi.
Meni je ideja da nacrtam i jednu za pristupačni jeftini DIY za široke narodne mase.... Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#86
(12-08-2015, 04:35 PM)mikikg Wrote: Dobro je to pojacalce, svira to vrlo fino, mozda i bolje nego sto ti simulatori prikazuju!
Treba probati, ali znas vec, PCB treba da se "sprci" maksimalno a dvoslojna stampa bi bila vrlo pozeljna.
Ili da se precrta stampa 1:1 ... Ja sam odavno predlagao da se uradi GB za tu trenutnu PCB ...

Baš ste me intrigirali... :-)
Bruno P. je to svojstveno uradio, i to stvarno svira odlično, Braca ako se ne varam, ima sličan modul Hypex UcD180
i nekoliko puta nam je napisao da je vrlo zadovoljan njime.

Setio sam se neke sheme ultra brzog comparatora (tipa strobe), koji bi implementiran u tu UcD shemu još poboljšao njegove karakteristike.
NFB koja okreta fazu i omogučuje samooscilacije bi tako mogla da bude i ranga 500KHz+ što odmah poboljšava THD.
Evo te shemice, treba je doraditi za +/-15VDC napajanja, a za izlaz posuditi B.Putzeys-ovu shemu sa bootstapom (eventualno razraditi za višu freq.)



Za inpute i current mirrore bi odabrao neke small signal BJT u SMD - double ili čak array ako se nadje,
50V-150mA-250mW-100MHz (recimo BC846  ili slične)
predriveri mogu biti nešto snažniji TO-92

PCB dvoslojna, ground plane, izlazi za nijansu odvojeni sa svojim hladnjakom (GND shield), izlazni LC filter sasvim na kraju...
Ulazni sklopovi malo bolje filtrirano napajanje.
Za izlazni L recimo sada vrlo dostupačan (može se ga naručiti i kao sample, ... evo baš sam naručio uzorke :-) ) CoilCraft ED0006-AL 

Prvo da se malo poigramo simulacijom, pa ...


LP
Dragan
LP
Dragan
Reply
#87
Došli Coilcraft class D izlazni L ED0006-AL 2kom kao naručeni samplovi,
na toroidnom prstenu (material izgleda kao  -2 micrometals RED/CLEAR)
veličine T130, motano Cul žicom debljine 1mm u jednom sloju,
L=20uH



Znači čeka me nov projekat   :-)
LP
Dragan
Reply
#88
Micrometals DS

-14 material je vrlo sličan -2, pa se i njega može upotrebiti za izlazni filter D classe.
LP
Dragan
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)