Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sve i svašta
Kii sam prvi put cuo juce na HiFiles sajmu u BGD i mogu reci da su me bas odusevili... Nisam prsitalica toliko puno drajvera i razbacanih na sve strane po kutiji ali ocigledno da su sa DSP sve to nekako ispeglali i dobili da se zaista lepo cuje...

Evo i jedna slika sa sajma...

Reply
Čuo danas. Jako, jako dobro Smile
Puno basavaca ima svoju namenu kod tog zvučnika, podešava se delay između bočnih i ona dva pozadi da se minimizuje uticaj zadnjeg zida/ćoška ako sam dobro skontao. Obzirom na veličinu malci rade za ne poverovati.
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
Reply
Pda, to je fora kao sa Devialet fantomima koji imaju bas jedinice sa strane i izlaze u isto vreme napolje samo sto su ovi dodali jos i nazad da peglaju sa ledja sta izlazi... ali ako pogledas fantome gold imas za skoro duplo manje para nego koliko kosta Kii... a po zvuku mislim da su jako slicni odnosno imaju isti karakter aktivnih kutija... samo se razlikuju nijanse i vizuelno sto su mi fantomi odvratni Smile

Inace na sajmu su pustali MP3 preko Spotify na fantomU... po mom misljenju to je sramota... ako zelis nesto da prezentujes pusti hi res snimak a ne sugavi MP3... kolega je imao 2 silver fantoma i oni su bolje zvucali od ovog golda jer je ovaj prezenter pustao MP3... kada je kolega ovom prezenteru objasnio kako da pusti FLAC prica se promenila ali onda smo postavili pitanje da li je taj FLAC napravljen od bugarskog CD-a ili nije... Smile

A sto se Kii tice prezenter je rekao da oni isto sviraju u svakom prostoru i u simetricnom i u nesimetricnom (npr kuhinja iza desnog zvucnika)... a kad sam ga pitao da malo pojasni taj fenomen rekao je da se to radi tako sto "tehnicari" moraju nedelju - dve da podesavaju zvucnike da bi ga prilagodili toj sobi. Znaci pegla DSP samo tako... i postavlja se pitanje koliko kosta radni sat "tehnicara" da tjuninguje sistem u tvojoj sobi... Smile
Reply
(11-06-2017, 09:55 AM)pakonja Wrote: A sto se Kii tice prezenter je rekao da oni isto sviraju u svakom prostoru i u simetricnom i u nesimetricnom  (npr kuhinja iza desnog zvucnika)... a kad sam ga pitao da malo pojasni taj fenomen rekao je da se to radi tako sto "tehnicari" moraju nedelju - dve da podesavaju zvucnike da bi ga prilagodili toj sobi. Znaci pegla DSP samo tako... i postavlja se pitanje koliko kosta radni sat "tehnicara" da tjuninguje sistem u tvojoj sobi... Smile

Haha dobra fora. Promenis raspored u sobi i odma' pozoves tehnicare da prepodese sistem.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Upravo tako... Ne znam koliko kosta radni sat/dan/nedelja ali ako imaju solidan broj prodatih kutija verovatno se isplati raditi pos'o teKnicara... Smile
Reply
Tu su se prodavci lepo setili da pokupe pare od naivnih kupaca.

Za razliku od klasičnih zvučnika, Kii ima niz mogućnosti za fino podešavanje, tako da je slušalac koji poseduje osnovna znanja o reprodukciji muzike u stanju da dobije zvuk kakav želi.
Za one kojima je HiFi sistem samo statusni simbol važe druga pravila...

Pozdrav
Reply
Devialet fantom sam čuo samo na kratko i to jedan ali mi se za sad čini da je dobar za subwoofer. Zadržavam pravo da nekad promenim mišljenje al neš sumnjam Smile
Kii three mi se više dopao ali sam i slušao duže, samo je malkice sterilniji od ovog što ću da pomenem ispod. Tehnološki je demonstracija sile na ovom sajmu a i zvuka.
KEF blade 2 mi ipak najbolje legao od ponuđenog (osim velikih JBL jerbo sam na prvom mestu ljubitelj PA drajvera bez prostora za iste kako bi voleo). Nisam verovao da kalotni visokotonac (sa onim phase plug-om) onako dobro i detaljno može da radi.
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
Reply
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply


Sunceti, AC/DC, a DC precrtano Big Grin
Reply
Au Miki odlicno ti ovo! Smile Svaka cast na linku... pogledati sve epizode Smile
Reply
Drugari jedno pitanje ...

12 greca , 12 sekundara identicna . Da li postoji neki problem ako vezem sve + i - u paralel?
Reply
(11-24-2017, 01:11 PM)uki122 Wrote: Drugari jedno pitanje ...

12 greca , 12 sekundara identicna . Da li postoji neki problem ako vezem sve + i - u paralel?

Da, postoji problem. Nisu svi gecevi istih karakteristika, neke diode imaju veci neke manji pad napona u provodnom smeru. Ako bas mora tako ja bih radije tih 12 sekundara povezao paralelno pa na jedan jaci grec, naravno, pod uslovom da su svi sekundari identicno motani. 
U principu, naponski izveri se ne vezuju paralelno kao ni strujni redno, obrnuto moze.
Prvi put sam se sreo sa paralelnim vezivanjem naponskih izvora kod baterija za laptopove. Odmah mi je to bolo oci ali predpostavljam da oni koriste celije identicnih karakteristika.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
(11-24-2017, 07:28 PM)Gosha Wrote:
(11-24-2017, 01:11 PM)uki122 Wrote: Drugari jedno pitanje ...

12 greca , 12 sekundara identicna . Da li postoji neki problem ako vezem sve + i - u paralel?

Da, postoji problem. Nisu svi gecevi istih karakteristika, neke diode imaju veci neke manji pad napona u provodnom smeru. Ako bas mora tako ja bih radije tih 12 sekundara povezao paralelno pa na jedan jaci grec, naravno, pod uslovom da su svi sekundari identicno motani. 
U principu, naponski izveri se ne vezuju paralelno kao ni strujni redno, obrnuto moze.
Prvi put sam se sreo sa paralelnim vezivanjem naponskih izvora kod baterija za laptopove. Odmah mi je to bolo oci ali predpostavljam da oni koriste celije identicnih karakteristika.

OK , hvala na odgovoru .
Reply
A ja radim radim radim ne dižem glave sa svojih radnih zadataka ;-)


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Pazi samo da se ne ubiješ od takvog rada!
Reply
Verovatno su ti matorci stalno pricali: "Uci sine da ne radis". Big Grin
Reply
Ima jos slicnih djelatnosti....


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Reply
Pitanjce, dali je potrebno za Apex NX400 uparivati IRFP260? I ne vidim uopšte razliku između NX200 i 400,bar ne na pločicama koje su postavlje ovde, ali nisam još doooobro pregledao.
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...0#pid37396
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
Ajd da ubacim i ja jedno pitanje ovde da neotvaram novu temu , gledao sam ovaj trafo sa oglasa i odgovarao bi mi po naponima za neko pojacalo koje pravim ali mi se nikako neslaze napisana snaga sa dimenzijama trafoa inace odnos dimenzija i snage sam gledao na sajtu Trafco-a pa me interesuje dali mogu da odudaraju zadate dimenzije za snagu trafoa kao naprimer za trafoe sa E limovima u zavisnosti od kog je materijala napravljen lim pa za manje gabarite moze da se izvuce veca snaga.

https://www.kupujemprodajem.com/Torusni-...-oglas.htm

Da dodam da je za snagu od 600W napisao dimenzije 13x6,5cm e sad videcemo dal je to sa sve ovim limovima ili bez.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)