Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzika na 4 tocka
#1
Cini mi se da nismo pricali o ozvucavanju automobila, mada je nisam neki zaludjenik za tu vrstu ludila Smile.

Ne da nisam u toku nego nemam pojma sta se desava oko auto zvucnika pa me interesuje sta staviti umesto nekih fabrickih poluocajnih 13-ica u prednjim vratima.
Ne mora nista skupo i ekstravagantno samo da dobitak ipak bude primetan.

Radio je obican fabricki Grunding, kasetas Smile. Ali mi se cini da nije on kriv za los zvuk.

Bazuke, vuferi, faradi, pojacala u gepeku i sl. me ic ne interesuje Smile.
Reply
#2
prevozno sredstvo je ??? i da li ima visoke u instrument tabli ili u vratima ?????
Reply
#3
Ja sam primetio ogromno poboljšanje kad sam ubacio zadnje zvučnike.
Oni su daju osnovu, a prednji su samo popunjavaju prazninu pošto bas koji njima fali daju zadnji. Zadnjima gepek dođe kao rezonantna kutija pošto u vratima i prednjoj tabli nema baš mnogo prostora...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#4
Citroen Saxo sa troja vrata. Ima zvucnike samo u vratima i to svira dosta muljavo mada se ja ne vozim mnogo ali radio mora obavezno da svira Wink.
Nije da sam ga juce kupio pa da ne mogu to da istrpim ali mi doslo nesto da menjam zvucnike Smile Smile.

Nema posebne visokotonce niti predvidjena mesta za ugradnj. Samo sirokopojasne postavljene nisko u vratima i to od 13 cm. Verovatno bi mogli da se sa manje ili vise budzenja ubace 16-ice.

Na zadnjim bocnim stranicama bi trebao da ima mesta za 10-ke mada ovaj moj nema i kazu da je potrebno rasturitu previse stvari pozadi da bi se ti zvucnici postavili.

Znam da gepek daje najbolji zvuk u celini ali relativno cesto skidam policu i vadim iz kola, ne bih da je busim, zezam sa kablovima, cesto je pokrivena stvarima pa ni zvucici ne bi bili postedjeni raznih kesa, odece i sta se vec trpa na zadnju policu Smile.
Reply
#5
U vrata stavi neku 5", npr AZ550(ja platio 500din par), u tablu neki visoki za 150din, max200 za par. Njih povezi na kasetovon. Nazad BXC2020(oko 1200-1300 po komadu) i za njih sklepas pojacalce sa TDA8560 i za 3 'iljade imas sistemcic puckica.
Kvalitetnije i da oces ne moze Big Grin
Zaraziti nekog cekanjem je najbolji nacin vladavine nad njim
Reply
#6
I zlatnog zmaja na haubu i neonke. Smile
Reply
#7
Moderan da bude Big Grin
Zaraziti nekog cekanjem je najbolji nacin vladavine nad njim
Reply
#8
Sa bilo kog fiatovog otpada kupiti "bose" zvucnike od fiat stila (zatvorena korpa ) pevaT ce za sve novce .....i na poklopcice za retrovizore ubaciti visokotonce ,to ti mogu poslati samo sutni adresu na pm.


ps... nemoj neonke nije vishe u modi ,,rgb trakice ..... Smile

i da dodam doticni grundig je 10w po izlazu , a fabricki zvucnici na saxu i renault 19tici 6w
Reply
#9
A taman sam birao boje neonki i raspored kako da ih postavim. Ubiste me u pojam Smile Smile.

Ti Bose zvucnici iz Stila su sa koje pozcije, da znam sta da trazim? Prednja vrata, zadnja...

10W po izlazu puna kapa. Ne treba mi bumc bumc auto Smile.

Evo jedne varijante postavljanja visokotonaca u stranicu vrata na Saxu. Mozda i bolja varijanta zbog bolje usmerenosti visokotonaca nego u poklopcu retrovizora.

Da li su ovo ti zvucnici iz Stila? Ako jesu nema sanse da to uglavim u vrata.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#10
Iz prakse ko ima iskustva, ima li svrhe postavljati dvosistemski zvucnik u vrata pa da visokotonac svira u noge? Znamo kako je u hi-fiju Wink
Deluje daleko gore od odvojenih visokotonaca negde gore na tabli i li vrhu vrata ali cisto da vidim neka Vasa iskustva pa da resim sta da radim.
Reply
#11
Ne to su zadnji iz kupea , isto tako izgledaju zvucnici iz Golf4 ..... neobjasnjivo lako "pucka" taj tapacir tako da se ne bih igrao bash tako , sto se retrovizora tice nije obaveza....
Reply
#12
Po oglasima sam nalazio da su ovo zadnji iz kupea:
http://polovni-delovi.com/delovi-Fiat-St...dio_279903

Ni na jednim nisam video da pise Bose, skoro svi su la Lancia znakom.
Reply
#13
Nesto nisam imao zivaca da jurim i cekam pa naletim na ove zvucnike. Ne mogu danas da stignem da ih montiram ali se nadam da ce sutra biti gotovo.
Neka mozda srednjija Smile klasa Pioneer-a.
Nesto mnogo nisko idu po fabrickim specifikacijama:
http://www.pioneer.eu/uk/products/archiv.../page.html
Na brzinu probani i rade, videcemo kada se ugrade sta ce biti. Kondenzator na visokom je neki otpad od 3.5 uF.

E da, fabricki Gruning 1301 ima 4x5 W po korisnickom uputstvu pa ce biti interesanto da li ce i kako gurati ove zvucnike Smile.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#14
nisam neki etalon po pitanju zvuka, ali do sada sam najzadovoljniji bio baš sa pioneer 13cm zvučnicima. imam jedne koji mi rade već 20 godina i proveli su o najužasnije momente (kvarovi pojacala,pretjerano gaženje snagom pojačala...) a i dan-danas rade u kutiji ma poslu gdje je prašina,vlaga,visoka i niska temperatura. dobio sam ih 94te i bez vješanja koje sam onda napravio od platna nekog kaputa,a kad sam ih dobio već su bili stari bar 10-15 godina,dakle negdje su moj parac (kraj 70tih i početak 80tih. ni ovi novi nisu loši,zna im biti lakša membrana pa ne trpe baš bas što se da riješiti kondenzatorom i seriji a birati ga "na uho",povećavati kapacitet dok se ne vidi krajnji domet po pitanju basa. ovi stari su bili poput RCF kod razglasnih sistema - neuništive rage!
.
inače potpuno se slažem sa TDA,napred po meni idealno imati takve 13ice a otraga elipse koje gepekom popunjavaju prazninu basa. to je jako teško postići kod karoserije tipa limuzina - jedini spas je vufer podešen rezom što više da bi se dobio što prirodniji baš a ne onaj "okidač reg. tablica i majstor kvariš zadnjih grupa lampi! ujedno komplikuje ugradnju,ožičenje i zauzima prostor i što je najgore opet ga više čuju oni napolju nego ti unutra. hečbek sa troja ili petoro vrata,13icama napred i elipsama otraga, i sa najmanjim gepekom daje prirodniji zvuk od limuzine sa vuferom,bar po pitanju auta starijih generacija koji nemaju mjesta za zvučnike kakve je predložio Braca.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#15
Namontirani zvucnici Smile. Malo juce pred onaj pljusak malo jutros, uglavnom zavrseno je.

Ne mogu da kazem da nisam iznenadjen kako lepo sviraju ovi Pioneer-i Wink. Naravno, samo da mogu nekako da ih zamenim, isao bi polipropilen na visoki da bude jos bolje Smile.
Niski tonovi su mi onako bas iznenadjenje za zvucnik od 13 cm, ima ih bar za mene neocekivano mnogo. Obzirom na snagu radija koji ih gura cak sam i zadovoljan definicijom.
Kao sto vec ranije rekoh, nisam bas mnogo zaludjen za vrlo kvailtetan zvuk u kolima. Ovo kako svira je vise nego korektno za bar 95 % ljudi.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)