Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ipak se (p)okreće...
#1
ipak se (p)okreće,treba samo reagovati!
evo prepiske mejlova koje sam imao sa uredništvom Beograd-puta o nelogičnoj situaciji sa saobraćajnim znakovima na ulasku u Ugrinovce iz pravca Dobanovaca:

Quote:"Od: 11277
Poslato: Monday, September 08, 2014 10:49 AM
Za: info
Tema: tumačenje saobraćajnih znakova u konkretnoj situaciji sa slika

Prelaskom nadvožnjaka iz pravca Dobanovaca ka Ugrinovcima na samom ulazu u Ugrinovce stoje ova dva znaka,svaki na svojem stupcu:

http://i1076.photobucket.com/.../DSC_002...3e4913.jpg

http://i1076.photobucket.com/.../DSC_002...7f7472.jpg

kao što se vidi nalaze se na udaljenosti od oko 5 metara jedan od drugog a značenja su redom "maksimalna dozvoljena brzina 80km/h" a zatim "ulazak u naseljeno područje,ograničenje brzine na 50km/h".

po svoj logici ispada da je dozvoljeno voziti se 80km/h na tih 5m do sledećeg znaka koji brzinu ograničava na 50km/h. pošto bi mjesta i smisao znakova trebalo da određuju inžinjeri i stručna lica a ne laici kakav sam sam,molim da mi se objasni koji je pravi smisao ovakvog obilježavanja saobraćajnim znacima i kako bi se ja kao vozač automobila trebao ponašati u toj konkretno situaciji? šta da objasnim saobraćajnoj policiji,kad me zaustavi 300 metara dalje,po kojim se pravilima saobraćaja ponašam?

pozdrav: 11277"


oni:
Quote:"Milina MZ. Zivanovic
12.51 (пре 7 сати)

коме мени
Poštovani,

Ovu saobraćajnu signalizaciju nije postavio “Beograd put”. Za odgovore na Vaša pitanja morate se obratiti JP Putevi Srbije.

Pozdrav,"

opet oni,ubrzo:

Quote:"
Milina MZ. Zivanovic
13.49 (пре 6 сати)

коме мени
Poštovani,

S obzirom da je Vaše pitanje bilo vrlo zanimljivo, iako je odgovor koji smo Vam već prosledili tačan, dodatno smo se raspitali I utvrdili sledeće: nadležnost Sekretarijata za saobraćaj Beograda je od saobraćajnog znaka koji označava ograničenje od 50km/h, a republička do tog znaka. Kako je Vaša primedba poptuno namestu, prosledićemo prijavu do republičkog nadzora.
Nadamo se da će nadležni reagovati I uskladiti signalizaciju."

...i šta ću,odgovorim im "hvala,drago mi je da ste odreagovali i nadam se (re)akciji na terenu",otprilike tako nekako. vidjećemo šta će se dalje desiti Smile

----------------------

poenta priče : živim u novom naselju kakvih ima po Srbiji i-haa-haaa i pošto su takva i u ovakvoj državi nekako ispada i smisleno da se ovakve stvari događaju. redovno se događa da su kanali nesređeni pa se ima problema sa septičkim jamama,lokalnim poplavama,velikim padovima napona u mreži,nepravilno i neuredno obilježenim brojevima kuća i nazivima ulica...i tako do u nedogled. ovde prvenstveno mislim na primjer u kojem živim a u razgovoru sa komšijama najčešće se čuje "...ma nema tu države,nema šanse da se to desi,to nikad niko neće uraditi..."

šta je najgore - sva priča i ostane na tome - na priči a niko se ne drzne da nešto priupita zvanične organe i da bilo šta konkretno uradi.

svako ko me išta bolje upoznao zna koliki sam bundžija,namćor i zvocara ali eto kao i svako od nas smatram da sam u pravu pa tako i tjeram po svojem doko mi se ne dokaže suprotno ili dok ne udarim glavom o zid,što je češći slučaj nego ovaj prvi.

da je ovakvih kakav sam ja ima mnogo eto pokazuje i prvi odgovor iz Beograd-puta,ali ono što me ipak zadivilo je da se zatim ipak desila reakcija nekoga kome je makar za toliko stalo do neke ispravnosti/pravde/logičnosti ili ispravljanja makar onog dijela "krive Drine" kojeg se dade ispraviti. SVAKA ČAST Milina MZ. Zivanovic ! Vaistinu

ipak eto u ovom slučaju odlučio sam da odreagujem kako sam smatrao da treba i valja. mislim da nisam pogriješio,a još ako odreaguju i situaciju srede kako treba - biće to dobra reklama ili makar jedno pisanje o nekoj našoj instituciji da eto radi i razmišlja o tome za šta dobija platu od nas poreskih obveznika.

ima takvih situacija ne-mali broj,i mislim da ipak treba da i sami pokrećemo pitanja na mjestima u kojima je moguće da će imati odjeka,umjesto uz kafu ili preko ograde sa komšijama,ili potpunim neznancima u gradskom autobusu...negodovati gdje treba da bi se stvari mrdnule sa mrtve tačke.

eto,ako odreaguju i urade nešto po ovom konkretno pitanju,uslikaću i javiti ovde u temi. biće to jedan mali + ili - gore navedenoj "redakciji" a to najviše zavisi od njih samih. minus već eto imaju,hoće li ga anulirati - na njima je.



Big Grin Big Grin Big Grin
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#2
Hahahahahahaha...Video klip je vrh! Nisam gledao do sada. Smile
Reply
#3
Od lelemuda kakvih ima u državnim firmama bilo šta da odgovore na mail je već iznenađujuće, za mene bar Smile
Reply
#4
istina živa,mada uvjeren sam da će sigurno ostati lelemudi ako mi makar i ne pokušamo da ih pokrenemo. ovako,makar probamo pa ćemo vidjeti hoće li i dalje nastaviti lele- i trt- udati! Smile

jednom kad mi se ne bude ovoliko spavalo pisaću i o jednom slučaju kojeg sam imao još prije pet godina,u pitanju je bio GSP Beograd i konstantan izostanak autobusa u 18:20... joj da mi je sad naći taj e-mail,pa da se prisjetim kako sam tek tad bio rječit,nakon dva sata čekanja autobusa na hladnoj kiši i vjetru na 2°C...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#5
[Image: DSC_0001_zps49a49702.jpg]


dakle,ipak treba reagovati - ne samo reći " u takvoj smo drzavi..." Smile

da podsjetim - bilo je i počelo sa :

[Image: DSC_0022_zps0c7f7472.jpg]

iz prvog posta
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#6
Aco, kad se bolje razmislim, bolje da si ga sam skinuo. To je lepo parče aluminijuma. Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#7
...a još bi dobio i cjevinu za prašenje tepiha! Smile
.
neka, drago mi je kad se vidi da neke institucije ipak rade svoj posao i da im je stalo...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#8
kad je ciga polagao vozački, i inspektor iz komisije mu pokaže neki znak i pita ga "koji je ovo znak cigo?" Kad će ciga k'o iz topa "aluminijski"..

salu na stranu, mnogo ima ovakvih stvari i kod nas u CG, samo sto postoji još veća razlika u tome što odgovor na takav mail 99.99999% ne bi dobio Smile
ja sam od opštine tražio da nam daju par lokacia da postavimo parkirališta za bicikle, ja sam mislio, zajedno sa par momaka koji stalno vozimo bicikla (do doše mi vozimo malko dalje ~100km ali mislim da treba motivisati ljude da koriste bicikla i radi zagadjivanja okolne, i radio zdravlja, a i radi gužve) da kupimo materijal, napravimo, ofarbamo i postavimo, a od opštine tražili samo odobrenje za postavlanje (da ne bi skidali), i naravno, nisu nista odgovorili Smile Tj. jesu, ali su tražili da napravimo prijekat, što sam i uradio, i predao ga u sekretarijat za uredjenje prostora, posle toga sam ih nekoliko puta zvao ali bez uspješno... mislim........ a da sam predložio da parking košta 1€ i da je njihovo 50%, mogao bih ih postaviti njima na ledja...

Inače, Bar je strasno topao grad, a i samo oko 30 dana u toku godine je kišno, ostalo je pretežno suvo i idelni su uslovi za bicikliste..
Reply
#9
Doći će ti Dragan100 u posetu kad ovo čuje... On voli bicikle koliko sam skontao. Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#10
pod OBAVEZNO PROČITATI!!!
.
http://potrosac.info/novosti/saopstenje-...-potrosaca
.
krajnje je vrijeme ne "bilo",već prošlo! nadam se da neće biti "pala kuja s mosta"...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#11
Hvala za ovaj clanak, samo se nadam da nisu napravili neku puricu u zakonu koja moze sve navedeno da pobije.

Inace je bilo krajnje vreme da se ovako nesto donese, imao sam prosle godine situaciju da nisu hteli da prihvate reklamaciju zbog ostecene ambalaze. Smile na kraju sam ja bio popustljiviji posto i nije bilo nesto mnogo vredno a ni kvalitetno.
Zaraziti nekog cekanjem je najbolji nacin vladavine nad njim
Reply
#12
da,jedna od žešćih gluposti je kad traže da čuvaš ambalažu za slučaj reklamacije, zamisli kad kupiš šporet,zamrzivač, frižider i tv pa ti treba još jedan objekat samo za ambalažu!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#13
zamislite da u neku od zemalja Evropske Unije, u neku radnju vam odbiju reklamaciju zbog ostecene ambalaze hahah.. mislim da bi mogli slobodno u tu istu, oštećenu ambalažu da spakuju par desetina hiljada evrića za lkaznu. Inače, na e-bay se plaše i vraćaju stvari, a takodje imaš kod svaog prodavca opciju da odredjenom roku vratiš stvar bez potrebe za ikakvim objašnjenjem, a ne ovako kad imaš račun i pisanu garanciju... Nego, imamo mi i sada dobar zakon, samo nemamo dobru primjenu istog, a sve dok se to ne promjeni, mogu oni da troše olovke i hartije i riječi koje im i onko ništa ne vrijede, svaku postojeću su bar jednom upotrijebili da slažu pa sad ni jedna nije autentična i ubjedljiva Smile

U sustini, jedan poslodavac proda 100 kopija nečega za 1000€ koje realno vrijede 100€, a na veliko ih je platio tipa 80€. Država ga kazni sa minimalnom kaznom ~200€. dakle, naplatio 1000€, od toga 80€- roba, 200€- kazna i na kraju zarada 720€. Država je "kaznila" prodavca i time se ponosi, dok inspektor i prodavac trljaju ruke, a opet po leđima građana.. dok se to ne promijeni, poštena trgovina neće biti baš česta.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)