Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IC based jednostavni generatori funkcija
Nije zbog sonde, barem u mome slučaju kod XR2206. A slažem se sa Goshom ako nije problem neka admin to prebaci u http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=60&page=9
Reply
Probao sam da prestelujem sondu a probao sam i sa drugom kao sto rece Khadgar nije do nje, sto se mene tice moze da se premesti u drugu temu ja postavih ovde reko da neotvaram neku novu temu o tome...
Reply
dajte nam samo link posta od kojeg želite da prebacimo u drugu temu,nije problem.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Pogledaj moj post broj 33 u ovoj temi,tj. dva posta iznad tvoga. Tongue
Reply
(05-14-2017, 10:05 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: dajte nam samo link posta od kojeg želite da prebacimo u drugu temu,nije problem.

(05-14-2017, 11:54 AM)Khadgar2007 Wrote: Pogledaj moj post broj 33 u ovoj temi,tj. dva posta iznad tvoga. Tongue
iako se nismo razumjeli,nadam se da sam pogodio broj premještenih postova...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Ma odlično se nismo razumijeli HMAP. Big Grin 
Sve što je trebalo biti prebačeno je prebačeno.
Reply
Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Mali doprinos temi - proverena plocica za XR2206... Wink
U prilogu slika gotovog uredzaja i sema prema kojoj je crtana plocica, uz napomenu da ima nekoliko sitnih razlika oko napajanja...


Attached Files Thumbnail(s)


.lay   XR2206.LAY (Size: 80,44 KB / Downloads: 3)
I'm gonna live forever or die trying...
Reply
Ja bi samo dodao da bi bilo zgodno staviti nekakav buffer sa OP ampom na izlaz. To su mi preporučili kada sam radio svoj generator funkcija sa xr2206
Reply
Postoji li neki bolji i približno jednostavan način da se realizuje offset osim pomoću još jednog opamp-a i sabirača?
Reply
Ncrtah danas uuz kafu plocicu za Generator funkcija ssa XR2206 kolom , koje imam odavno ali nikako da se smilujem i napravim.
 
.lay6   Function Generator XR2206 Dackotronic.lay6 (Size: 119 KB / Downloads: 1)

Plkocicu ssam crrtao kombinacijom ove dve seme :
 


Sutra stampam neke pcb pa cu i ovo , saveti i kkomentari dobrodosli  Smile
Reply
(09-11-2017, 03:19 PM)Dackotronic Wrote: Ncrtah danas uuz kafu plocicu za Generator funkcija ssa XR2206 kolom , koje imam odavno ali nikako da se smilujem i napravim.
 

 

Sutra stampam neke pcb pa cu i ovo , saveti i kkomentari dobrodosli  Smile
Mozda je bolje da si radio po  ovoj semi (post #20) iz RA. 
Malo jeste komplikovanije ali je i bolje.
Ovde imas i nacrt plocice koji mozes da iskoristis kao polaznu osnovu.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Posto danas ne stigoh zbog obaveza nista da radim oko elektronike , veceras nacrath plocicu za generator funkcija iz Radio Amater casopisa ( post 20 ova tema ) po predlogu Goshe.


.lay6   Generator Funkcija Gosha.lay6 (Size: 187,13 KB / Downloads: 9)

Ovo jeste bolja varijanta od onog prvobitnog sto sam ja hteo , jeste malo komplikovanije i ovi integralci se teze nadju ,  ali resivo je .

Ostaje da nacrtam plocicu za napajanje i izlazni pojacivac ...
Reply
Dacko, ne znam da li imas ova kola 3140 ali ako nemas i planiras da kupujes onda batali ova okrugla posto su 5x skuplja od dip 8.
Reply
(09-12-2017, 10:24 PM)Dackotronic Wrote: Posto danas ne stigoh zbog obaveza nista da radim oko elektronike , veceras nacrath plocicu za generator funkcija iz Radio Amater casopisa ( post 20 ova tema ) po predlogu Goshe.



Ovo jeste bolja varijanta od onog prvobitnog sto sam ja hteo , jeste malo komplikovanije i ovi integralci se teze nadju ,  ali resivo je .

Ostaje da nacrtam plocicu za napajanje i izlazni pojacivac ...

Prepravi plocicu na DIP8 varijantu za OP. Ne moraju da se koriste CA3140 u TO kucistu,
mogu i drigi ampovi da dodju u obzir.
Izlazni pojacavac smesti na tu istu pkocicu, kao sto je u RA.

Edit: pa ti si vec smestio izlazni pojacavac na tu plocicu. 
Umesto BC286/BC287 bolje je koristiti 2N2219A/2N2905A, ako nemas poslacu ti ja.
I ne moraju viseobrtni trimeri. Predvidi i jedne i druge.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
A kako doci od ovog SN7413?
Reply
(09-12-2017, 11:12 PM)BeliNinja Wrote: A kako doci od ovog SN7413?

Ima ga u svakoj trafici (ili kod Goshe), 74LS13, 74HC(T)13.
I ne mora 7413 moze i 74HC14 samo treba prepraviti PCB. Autor je koristio 7413 jer je verovatno taj imao.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Mislim da cu i ja da se pridruzim Dacku pri izradi ovog generatora. Ako je dobar za tebe Gosho onda je iz a nas sigurno dobar Big Grin

Ovaj XR ima u mikroprincu i nije bas jeftin ali ako ovo vredi bacicu se u nabavku.
Reply
(09-12-2017, 11:18 PM)BeliNinja Wrote: Mislim da cu i ja da se pridruzim Dacku pri izradi ovog generatora. Ako je dobar za tebe Gosho onda je iz a nas sigurno dobar Big Grin

Ovaj XR ima u mikroprincu i nije bas jeftin ali ako ovo vredi bacicu se u nabavku.

XR ima kod mene puno jeftinije.
Ima ga i na Kupujemprodajem za 200 din.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Pazi stvarrno su 5 puta skuplja TO od Dip8  102 kako nevideh to na vreme nije mi jasno . 

Hm  106 nista prepravicu .

A izlazni pojacivac , pa ja crtam i ne gledam sta crtam , u pravu si Gosho izlazni je tu jedino nema onaj att sa preklopnikom.
Imam BC286/287  svakako hvala.
Trimere nebih da menjam ti viseobrtni jesu malo skuplji ali zauzimaju manje mesta od onih lezecih sto se raskrece po plocici zauzmu 10x10mm .
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)