Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Watch quartz tester
#1
Brick 
Pozdrav ljudi,
Rešio sam da bavljenje mojim hobijem podignem na malo veći nivo i olakšam sebi popravku quartz- nih satova. Na trzistu postoje swiss firme koje prave odlične uređaje ali naravno njihova cena mi je previsoka. Smatram da uredjaj koji bih probao da napravim bio veoma blizu onome sto mi zaista treba. Neke stavke su definisane a neke bih uz vašu pomoć definisao. 

Ovo je jedan od uređaja koji bi zadovoljio moje potrebe:
Yt video: Snimak rada


- Battery Tension Unloaded & Under Load
- Power Consumpsion Simulation (Real Battery Energy Reserve)
- Coil Resistance
- TURBO: Unjamming Wheel Trains
- Rate of Gain or Loss in Seconds perv Month
- Checking the Correct Functioing of Circuits
- Checking Supply Voltage
- Measuring Range 0 ...19.999  
- Precision 1/100V

Accuracy of Built In Oscillator approx -/+0.2 Sec/Day
Accuracy of Adjustable Calibrators  Aprox -/+ 3 Sec/Month
Rubnidium Oscillator Approv. -/+ .0.0001 Sec/Month

Na sledecoj slici sam nacrtao kako to izgleda i sta meni treba. Podelio sam u faze kako bih razvijao I,II, III, IV i V.

Za displej je dovoljno 3 cifre a pored mogu 4. leda za uA, kOhm, V i +/- sec. Ili koristiti neki za Arduino na kome bi se prikazivao meni i izabrano merenje.

Napajanje 5-12V, zavisi sta bih stavio....
PCB / mikrokontroler: ovde najvise imam pitanja. Arduino ok znam ali mislim da on nije sposoban za uA opseg. Pratio sam i temu za merenje uA ali meni treba nesto jednostavnije...
Reply
#2
Nabavio sam dva LCD i jedan LED. Uz ovaj led idu i dve Led diode sa desne strane i dodao bih jos dve sa leve strane. Imam i kućište za njega.


Drugi izbor mi je ovaj:


Treci LCD nisam uspeo da provalim segmente da palim, nejasan mi je redosled... mada on ima dva reda i oznake za Volt.


Sta mislite?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)