Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX Audio : AX6 Retro amp 50W
<p>Trafo moze da bude bilo koji sa naponom od 24-42Vac i da se ispravi obicnim grecom umesto ove duple diode, ovako je samo modernije i elegantnije Smile</p>
https://www.facebook.com/APEXaudio.MileSlakovic/
Reply
<p>heh,i malo skuplje po trafo jer treba sa dva izvoda - a ako je običan onda mu samo pomaže grec Smile vidjeću da iskopam nešto,pa makar i premotavao</p>
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="4854" data-time="1369433594">
<div>
<p>heh,i malo skuplje po trafo jer treba sa dva izvoda - a ako je običan onda mu samo pomaže grec Smile vidjeću da iskopam nešto,pa makar i premotavao</p>
</div>
</blockquote>
<p>Pa valjda je lakse dodati grec nego premotavati trafo, ja na to ne bi ni pomislio, nabudzis jedan od mali grec od 5-8A...</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="4843" data-time="1369429608">
<div>
<p>ha ha ha - pa samo da mi naleti trafo - sve ostalo već imam! pa jbt evo kako sam nezaposlen već xx mjeseci ovaj Mile kao da mi je virio u "magacin<span style="color:#006400;"><strong>"&nbsp;</strong></span>, sve i djelić će mi uposliti - ne da da mi bude dosadno pa to ti je! Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>Vidi na aukcijama, nalazio sam trafoe bukvalno za 10din. od stabilizatora napona za komp. UPS ima kocke od 300W, mozda domotas samo zicu ako ti mali napon i to je to.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="4855" data-time="1369433953">
<div>
<p>Pa valjda je lakse dodati grec nego premotavati trafo, ja na to ne bi ni pomislio, nabudzis jedan od mali grec od 5-8A...<span style="font-size:14px;">&nbsp;</span></p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<div>
<p>&nbsp;</p>
</div>
<p>nismo se razumjeli - ne bi pravio dupli sekundar od običnog zbog duple diode,nego ako bi imao trafo od 12Vac ili 50Vac sekundara premotao bi ga na nešto između,recimo 35Vac,pa na grec a sa greca na pločicu bez duple diode. dalje je opet sve sređeno Smile</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="4798" data-time="1369403989">
<div>
<p>Willy me je opet obradovao Smile</p>

</blockquote>
<p>Da li se Willy-jev PCB direktno štampa na papir za prenošenje toner transfer metodom ili treba neki scaling. Odnosno da li je ovaj file 100% veličina ili to treba da se prilagodi? Ako treba da se prilagodi, u kom programu se to radi? Koliko znam u Paint-u ne može.</p>
Reply
<p>imate veličinu pločice zapisanu na samim slikama,u paint-u imate opciju "scaling" u procentima. prvo bi morali odštampati na običnom papiru da bi vidjeli kolika je štampa pa onda eventualno smanjivati-povećavati. štampači se razlikuju pa vam niko ne može tačno reći je li predložak 1:1 ili druga razmjera - mora ovako.</p>
Reply
Čika Mile, jel može PCB za onu prvu verziju bez diode?<br>
Nekako mi najsimpatičnije izgleda...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="4984" data-time="1369563631">
<div>
<p>imate veličinu pločice zapisanu na samim slikama,u paint-u imate opciju "scaling" u procentima. prvo bi morali odštampati na običnom papiru da bi vidjeli kolika je štampa pa onda eventualno smanjivati-povećavati. štampači se razlikuju pa vam niko ne može tačno reći je li predložak 1:1 ili druga razmjera - mora ovako.</p>
</div>
</blockquote>
<p>HomeMade,</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ogromna je dimenzija Willy-jevog jpg! Ne bi stalo ni na dva formata A4. Na mom štampaču mora da se ide na scaling 32%. Nekoliko sam puta štampao dok nisam našao pravu veličinu. Ali vidim da može da uspe. Izgleda da će ovo biti moj prvi pokušaj sa toner transferom. Sutra idem da vidim za jednostarne pločice. Da li neko zna kolika je debljina bakarnog sloja na pločicama i koje su pločice provereno dobre?&nbsp;&nbsp;</p>
Reply
<p>35 mikrona je uobičajeno,inače nisam čuo za loše pločice bar kod nas u Srbiji - samo birate da li hoćete pertinaks ili vitroplast i to je uglavnom to,kod nas. imate ovde na forumu tutorijale kako se radi pločica toner-transferom,mislim čak da je jedan YouTube snimak i na naslovnoj strani foruma uz desni rub ekrana.</p>
Reply
<p>U vezi 2N3055, ja sam pre godinu-dve kupovao u Kelcu ISC-ove po vrlo niskoj ceni, 30-40 dinara komad. Trebalo bi da su dobri, ali mislim da ih više nema.&nbsp;&nbsp;</p>
Reply
<p>U Nišu se 2N3055 Ei nalaze za 68din.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="5007" data-time="1369579641">
<div>
<p>U Nišu se 2N3055 Ei nalaze za 68din.</p>
</div>
</blockquote>
<p>NIje bitna toliko cena koliko da su original. Ja sam nabavio 2N3773 po 1e pa vidite kakav je iznutra. Okacio sam sliku.</p>
<p>Toliko je mala kockica unutra i zice su tanke, da ne moze izdrzati vise od 50W i crkavaju na svega 40V a predvidjeni su za 150V.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="5000" data-time="1369575475">
<div>
<p>Čika Mile, jel može PCB za onu prvu verziju bez diode?<br>
Nekako mi najsimpatičnije izgleda...</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>za pola sata u sprint programu mogao si sam napraviti ovo:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>(ispravljeni fajlovi u postu 115: http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...98#pid3698

<p>i pokazati čika Miletu koliko poštuješ njegov trud,volju i vrijeme pa uzvratiš na isti način Wink</p>
Reply
<p>Nigde ne uspevam da nađem BYV34, bar ne u našim prodavnicama. Da li neko zna gde to ima?</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="ivanlukic" data-cid="5010" data-time="1369583976">
<div>
<p>Nigde ne uspevam da nađem BYV34, bar ne u našim prodavnicama. Da li neko zna gde to ima?</p>
</div>
</blockquote>
<p>Moze bilo koja TO220 dupla dioda ima raznih oznaka...</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="5009" data-time="1369581221">
<div>
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...98#pid3698
<p>i pokazati čika Miletu koliko poštuješ njegov trud,volju i vrijeme pa uzvratiš na isti način Wink</p>
</div>
</blockquote>
<p>Odlicno samo pomeri diode 1N4148 kao sto sam ja uradio u novijoj verziji mada i ovako je u redu one treba da budu u termickoj sprezi sa L profilom zbog stabilne mirne struje.</p>
Reply
<p>odmah!&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>edit: izmjenjeni fajlovi gore!&nbsp;</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="5009" data-time="1369581221">
<div>
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...98#pid3698
</div>
</blockquote>
<p>Nisam tako mislio....</p>
<p>Bilo bi mi drago da ga napravim baš onako kako ga je on zamislio. (Samo sa klasičnim grecom.)</p>
<p>Njegov rad moraju svi da poštuju. Pa čovek je osmislio i podelio nama većinu pojačala koja smo napravili. :im Not Worthy:</p>
Reply
<p>ma cilj mi je ukazati na jednostavnost korištenja sprint-programa. nerijetko će se dešavati da ljudi poput Mileta,Bore i Dragoljuba imaju samo izgled pločice spreda sa rasporedom elemenata kao što je to ovde slučaj. nevjerovatno je dobar osjećaj kad znaš da možeš makar nešto sam da uradiš i da si bar po tom pitanju nezavisan,da ne zavisiš od nečijeg vremena i da to možeš imati za pola sata-sat umjesto da čekaš odgovor koji zna biti i "zagubio sam nažalost negdje ostatak dokumenata..." . na ovakav način sam nagovarao i par ljudi da sami sebi rade pločice,prvo su negodovali i imali xx razloga zbog kojih to ne mogu i ne žele a sad kad su se dohvatili toga sami ih rade uživajući u tome. ti sam radiš pločice i već znaš koliko prija sloboda i nezavisnost u tom pogledu - poželiš i za sat vremena imaš dve - isto tako je i sa ovim programom,s tim što je još bezopasnije jer nema hemije Smile</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)