Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX Audio : AX6 Retro amp 50W
<p>Evo kako moze da se uradi ispravljac sa duplom diodom u TO220 kucistu. Namerno sam izabrao ovu diodu zato sto moze da se nadje u ATX napajanjima Wink</p>
Today, 03:58 PM
Reply
<p>Ne znam dal bi moglo dioda iz PC napajanja..one su max od 20 do 40v i struja od&nbsp; 10 do 50A..ovoliki napon ne verujem da ce izdrzati..kao na primer..SBL3045..30V 45A TO247</p>
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита ...
https://www.youtube.com/user/Marshallov/videos

Reply
<p>Diode moraju da budu 100V.</p>
<p>Evo verzija plocice sa napajanjem, dimenzije 100x85mm Smile</p>
<p>Sa plocicom na kojoj je ispravljac potreban je jos samo trafo, prikljuci se zvucnik dovede ulazni signal i udri... prosto neodoljivo za samogradnju Smile</p>
Reply
<p>Evo PCB za verziju sa ispravljacem.</p>
<p>Ovo pojacalo pravljeno je da ima lampaski zvuk, sladak i relaksirajuci, pravo je zadovoljstvo slusati ga i posle nekoliko sati nema zamora Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="4689" data-time="1369247954">
<div>
<p>...</p>
<p>Ovo pojacalo pravljeno je da ima lampaski zvuk, sladak i relaksirajuci, pravo je zadovoljstvo slusati ga i posle nekoliko sati nema zamora Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
</div>
</blockquote>
<p> :LMAO:</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="4518" data-time="1369008028">
<div>
<p>Ovo je jedna od najstarijih tranzistorskih topologija ali moze da nadje primenu u nekim zvucnim kutijama i pretvori ih u aktivne za terasu, dvoriste... Pojacalo se napaja jednim naponom a zvucnik je spregnut preko kondenzatora tako da mu nije potrebna DC zastita. Namenjeno je cisto za zabavu ili pocetnicima za sticanje iskustva u gradnji &nbsp;svog prvog pojacala. Ima ljudi koji i dalje vole ovaj retro zvuk sa THD 0,5%&nbsp;</p>
<p>Tranzistori koje sam oznacio na semi nisu obavezni, moze da koristi ko sta ima BC556, BD139, BD241/242 i naravno legendarni 2N3055.</p>
<p>&nbsp;</p>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="4579" data-time="1369091063">
<div>
<p>Evo kako moze da se uradi ispravljac sa duplom diodom u TO220 kucistu. Namerno sam izabrao ovu diodu zato sto moze da se nadje u ATX napajanjima Wink</p>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="4586" data-time="1369094541">
<div>
<p>Diode moraju da budu 100V.</p>
<p>Evo verzija plocice sa napajanjem, dimenzije 100x85mm Smile</p>
<p>Sa plocicom na kojoj je ispravljac potreban je jos samo trafo, prikljuci se zvucnik dovede ulazni signal i udri... prosto neodoljivo za samogradnju Smile</p>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="4689" data-time="1369247954">
<div>
<p>Evo PCB za verziju sa ispravljacem.</p>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>copy-paste,copy-paste,copy-paste... Big Grin</p>
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
<div>&nbsp;"Bas je izuzetno voluminozan, jasan i&nbsp;</div>
<div>ide duboko, scena je definisana, zvuk topao,&nbsp;</div>
<div>mekan, skladan. Visokim tonovima fali još&nbsp;</div>
<div>malo informacija, ali tu je uređaj specifičan:&nbsp;</div>
<div>neki detalji nisu prisutni, ali oni koji jesu imaju izuzetnu preciznost i toplinu i ništa im se&nbsp;</div>
<div>ne može zameriti. Vokali i ceo srednji opseg&nbsp;</div>
<div>sjajno su uklopljeni u scenu. Dinamika je sasvim korektna.</div>
<div>Moramo reći da mane zvuka koje smo našli&nbsp;</div>
<div>&nbsp;možete slobodno zaboraviti, jer smo ih izveli u poređenju sa zvukom&nbsp;</div>
<div>uređaja koji koštaju od sedam do četrnaest&nbsp;</div>
<div>puta više od ovog pojačala. Znamo&nbsp;</div>
<div>da naša tvrdnja zvuči neverovatno, ali ne bi&nbsp;</div>
<div>bilo profesionalno prećutati kako smo ovo pojacalo zaista surovo stavili na muke. Međutim,&nbsp;</div>
<div>potpuno neočekivano, on nije posrnuo. Ne&nbsp;</div>
<div>znamo kako je proizvođač uspeo da sve ovo&nbsp;</div>
<div>učini po ceni od jedva 1000EUR, ali činjenica&nbsp;</div>
<div>je da jeste.&nbsp;</div>
<div>ZaključAk</div>
<div>Uvek se trudimo da profesionalni pristup&nbsp;</div>
<div>bude prisutan u srži svakog našeg članka.&nbsp;</div>
<div>Ipak, veoma je teško obuzdati izrazito pozitivne emocije kada je ovakav proizvod u pitanju. Ovo je mali biser, u pravom smislu&nbsp;</div>
<div>reči."</div>
<div>Evo kako bi u audiofilskim casopisima opisali neko najjednostavnije malo pojacalo naravno nepristrasno Smile</div>
Reply
<p>Novinari pisu za sve pare e da sam ja tako recit Sad</p>
Reply
<p>da si tako riječit ne bi bio praktičar nego teoretičar Wink Smile nego imaš sreće što smo mi ovde uglavnom prevazišli bajke još kad smo bili djeca uz male boginje , tako da nam odgovaraš baš kakav jesi.&nbsp;</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="4695" data-time="1369252352">
<div>
<p>&nbsp;</p>
<div>&nbsp;"Bas je izuzetno voluminozan, jasan i&nbsp;</div>
<div>ide duboko, scena je definisana, zvuk topao,&nbsp;</div>
<div>mekan, skladan. Visokim tonovima fali još&nbsp;</div>
<div>malo informacija, ali tu je uređaj specifičan:&nbsp;</div>
<div>neki detalji nisu prisutni, ali oni koji jesu imaju izuzetnu preciznost i toplinu i ništa im se&nbsp;</div>
<div>ne može zameriti. Vokali i ceo srednji opseg&nbsp;</div>
<div>sjajno su uklopljeni u scenu. Dinamika je sasvim korektna.</div>
<div>Moramo reći da mane zvuka koje smo našli&nbsp;</div>
<div>&nbsp;možete slobodno zaboraviti, jer smo ih izveli u poređenju sa zvukom&nbsp;</div>
<div>uređaja koji koštaju od sedam do četrnaest&nbsp;</div>
<div>puta više od ovog pojačala. Znamo&nbsp;</div>
<div>da naša tvrdnja zvuči neverovatno, ali ne bi&nbsp;</div>
<div>bilo profesionalno prećutati kako smo ovo pojacalo zaista surovo stavili na muke. Međutim,&nbsp;</div>
<div>potpuno neočekivano, on nije posrnuo. Ne&nbsp;</div>
<div>znamo kako je proizvođač uspeo da sve ovo&nbsp;</div>
<div>učini po ceni od jedva 1000EUR, ali činjenica&nbsp;</div>
<div>je da jeste.&nbsp;</div>
<div>ZaključAk</div>
<div>Uvek se trudimo da profesionalni pristup&nbsp;</div>
<div>bude prisutan u srži svakog našeg članka.&nbsp;</div>
<div>Ipak, veoma je teško obuzdati izrazito pozitivne emocije kada je ovakav proizvod u pitanju. Ovo je mali biser, u pravom smislu&nbsp;</div>
<div>reči."</div>
<div>Evo kako bi u audiofilskim casopisima opisali neko najjednostavnije malo pojacalo naravno nepristrasno Smile</div>
<p>&nbsp;</p>
</div>
</blockquote>
<p>Batali vise stomak me boli Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Mada kad malo bolje razmislim, cim ne ocenjuju "prat" disciplinu i nisu neki novinari... Moralo bi to da se doskoluje, da padne neka specijalizacija u nekim od engleskih novina...</p>
Reply
<p>Skolski drugar mi radi u jednoj prodavnici Hi-fi zvucnika u BG-u.</p>
<p>Skoro mi je pricao kako je jedan covek narucio preko njih neke perverzno skupe kablove za zvucnike i samo sto ih je kupio dolazi sledeci dan u prodavnicu.</p>
<p>Kaze citiram: "Kabal radi, ali negde izmedju 3 i 5 na skali kad pojacavam, u zvuku dolazi do izoblicenja, a 100% sam siguran da nije do pojacala i zvucnika."</p>
<p>Moj drugar, vec poucen slicnim dilejama krece da baronise: " Verovatno je kabal stajao malo duze kod njih u magacinu, pa je potrebno da se propusti kroz frekvenciometar, da mu polarisemo elektrone...Dodjite sutra i bice ok. Ostavicemo ga preko noci na uredjaju kod nas u servisu." Lepo je odneo kabal u drugu prostoriju i bacio ga.</p>
<p>Sledeceg dana je covek preuzeo normano kabal, jos su mu naplatili uslugu debelo. Posle nekog vremena je dosao da kupi nesto drugo i hvalio se kako je zvuk sad perfektan. Smile Smile Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Mogu da se kladim da je moj silikonski kabal od 0.5e po metru, podjednako dobar kao taj debelo nahvaljeni u Hi-Fi casopisu, za koji je covek istresao pare i pare...</p>
Reply
<p>'greh je budali ne uzeti pare' jevrejska narodna poslovica Smile</p>
Reply

Al me je zbunio u prvi mah.... Big Grin

Taman sam se pitao šta sam ja ovde propustio...

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<p>Willy me je opet obradovao Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
Reply
<p>Ko kupuje 2N3773 nek dobro povede racuna, ima dosta fake tranzistora na trzistu. Jos bolje ako je neko kupovao, pa nek preporuci prodavnicu, trebalo bi i meni jos tih 2N tranzistora.</p>
<p>Skorije sam uzeo nekoliko komada preko ITC electronika i posto su mi svi crkli na samo +/-40V i nekoliko komada u skretnicama, rasturio sam malopre jedan nov neupotrebljen koji nisam ugradio.</p>
<p>Ne vidi se mozda lepo na slici ali kockica nema vecu povrsinu od 3x3mm. A i zice su extra tanke.</p>
<p>&nbsp;</p>
Reply
<p>Ja sam mislio da niko nece da kupuje nove tranzistore za ovo pojacalo nego da reciklira neke stare dobre 2N3055 ili 2N3773 Smile</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="4798" data-time="1369403989">
<div>
<p>Willy me je opet obradovao Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>i mene! Smile</p>
Reply
<p>Strogo reciklirane tranzistore..nasao sam na nekoj plocici 4 X RCA 2N3055.. uuu keva za ovu stvar..Smile</p>
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита ...
https://www.youtube.com/user/Marshallov/videos

Reply

Hehe, meni u ponedeljak stižu 4X 2n3055 Ei.

Jedva čekam da čujem taj prelepi zvuk ovog pojačala. Big Grin

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<p>ha ha ha - pa samo da mi naleti trafo - sve ostalo već imam! pa jbt evo kako sam nezaposlen već xx mjeseci ovaj Mile kao da mi je virio u "magacin<span style="color:#006400;"><strong>"&nbsp;</strong></span>, sve i djelić će mi uposliti - ne da da mi bude dosadno pa to ti je! Smile</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)