Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Univerzalna plocica za napajanje malih audio potrosaca
LME49600 je jos bolje resenje, ne zbog njegove struje nego zbog discipacije, moramo da discipiramo tu neku energiji da bi to radilo kakako treba, SOIC-8 kuciste je bas nezno po tom pitanju.

U svakom slucaju je mnogo bolje koristiti OP kao direktnog izvrsioca nego petaljati se sa spoljnim tranzistorima.

@BeliNinja

Evo ova Draganova shema je kompletna, moglo bi to da se proba prakticno.
Reply
@Dragan100, Miki

Deo gde je prereg je vec isplaniran i to ce biti. Taj napon se dovodi do potrosaca i tu ce se raditi lokana regulacija na vertikalnoj plocici.

E sad pocinje show Big Grin
LME49710 - 2.35e/kom
LME49600 - 5.38e/kom

Samo ove dve komponente si 8e plus periferija. Meni ce trebati 8 regulatora. sto je minimum 80e, nema sanse Sad
Za neki MC preamp je odlicna varijanta.

Ipak ce da bude ili Sipijev shunt ili Macolin redni reg. To su dve jeftine ali dobre varijante.
Reply
Apropos specifikacija:

Hoćemo li ispravljač sa regulatorom na jednoj pločici, ili su te dve funkcije na posebnim pločicama?

Moj glas ide u prilog razdvojenog rešenja i da se u daljoj diskusiji koncentrišemo samo na regulator.

Pozdrav
Reply
Razdvojeno, sto se mene tice.
Reply
(07-16-2017, 07:01 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: vladd, mislim da smo dovoljno pisali o tome šta sve ne valja i ne treba da ima uređaj iz naslova teme, takođe i otišli daleko od onog što su tražili i Jevrem i Beli Ninja - nema smisla gaditi temu širenjem dalje i pisanjem ironičnih sarkastičnih a ponajmanje postova sa "odjebi u skokovima" jer to neću dozvoliti na forumu. obrati pažnju na ponašanje,bez obzira na činjenicu da imaš visoko znanje to nikako ne znači da smeš,možeš i trebaš da se odnosiš prema bilo kome ovde snishodljivo i sa visine.
nemam nameru da širim post kritikom,ali ću svakako odreagovati.
Ali si dozvolio primitivizam!

Hvala i dovidjenja, ni je nemam nameru da budem objekat frustrcija pojedinih korisnika, koje ne sankcionisete...
Zaista ne zelim da neko leci frustracije na stari balkanski nacin.

Ne postoji nikakav razlogda bih bio na ovom forumu i dozivljavao izlive nevaspitanih korisnika u nedostatku argumenata sa tehnicke strane.

U zdravlje...
Reply
sve ok,pozdrav!
Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa : : :    Edmund Burke

(44250 tpk HMAP tpk 11277)
Reply
(07-16-2017, 10:34 PM)BeliNinja Wrote: @Dragan100, Miki

Deo gde je prereg je vec isplaniran i to ce biti. Taj napon se dovodi do potrosaca i tu ce se raditi lokana regulacija na vertikalnoj plocici.

E sad pocinje show Big Grin
LME49710 - 2.35e/kom
LME49600 - 5.38e/kom

Samo ove dve komponente si 8e plus periferija. Meni ce trebati 8 regulatora. sto je minimum 80e, nema sanse Sad
Za neki MC preamp je odlicna varijanta.

Ipak ce da bude ili Sipijev shunt ili Macolin redni reg. To su dve jeftine ali dobre varijante.

Da bi imali što veče potiskivanje šuma iz napajanja (tu bi bilo potiskivanje šuma iz napona preregulatora)
potrebno nam je u mojoj priloženoj shemi :

-Op-amp i buffer moraju imati več sami visok PSRR
-da nebi prljali šumom i sam izlazni signal, to-jest naš izlazni napon finalnog napajanja,
potreban nam je vrlo mali ulazni naponski šum samog OP ampa
-Op amp mora imati što veči OLG (ranga 130dB+) da bi imali što brži integrator (PID)
kako bi nam u "real timu" popravljao greške izlaznog napona sklopa,
greška je i nastao/nakupljen izlazni šum, i kako ga ne ulazu gdje imamo vrlo tih referentni napon,
(ultra-niskošumna LEDica napajana CCSom, zajedno u term sprezi, zbog što manjeg drifta),
tog šuma nemamo, PID če tu nakupljenu grašku popraviti brzinom integratora
-buffer je potrebno adekvatno hladiti ne samo zbog disipacije same, nego i iz vidika samog term šuma da bude što manji,
kako bi imao PID što manje posla, iako mu neče nešto term šuma buffera nikako ometati njegov  rad!
-vrlo lako je implementirati + i - Sense, u smislu kontrole napona pa i šuma u napajanju na pinovima potrošača samog

Vrlo lako se upotrebi i OPA551(552) ili slične jeftinije buffere
(i nemoraju biti samo bufferi, mogu tu i OP ampovi koje odaberemo po izlaznoj struji, PSRR, načinu montaže/hladjenja...)
OP amp mogao bi i OPA228, OPA192...ili bilo koji da ima low input noise density, high PSRR, high OLG, low THD, high GBW barem 5MHz...

Nije jednostavno napraviti regulator visokog PSRRja i ultra niskog izlaznog šuma, stabilnog napona i vrlo malog temp drifta...
pa da je još napravljen za "par evriča",
ako bi bilo tako, več bi bilo tržište preplavljeno tim tropincima visokih performansi i male cene
(!!! nisam uopšte na tebe tu ciljao BeliNinja, nego stvarno da si napravimo neki uvid u performanse/cena !!!)
LP
Dragan
Reply
A ovako nesto posle prerega?

Reply
Ne zenerku, već TL431. Manje šušti, a za tranzistore ne moraš da ideš sa dva kom.
Turi BF459, on je malošumni, a može da gura bez problema 100mA. Kroz TL431
nek ide 5 mA.
Reply
Ok. To onda dodje nesto kao Macolin predlog.
Reply
Evo predloga za Macola sense PCB

.pdf   Macola napajanje šema.pdf (Size: 19,38 KB / Downloads: 49)
.pdf   Macola napajanje bot.pdf (Size: 7,67 KB / Downloads: 33)
.pdf   Macola napajanje top.pdf (Size: 13,69 KB / Downloads: 28)
Reply
Vrednosti i povezivanje pojela maca?
Reply

.pdf   Macola napajanje schF.pdf (Size: 20,51 KB / Downloads: 16)
.pdf   Macola napajanje pcbF.pdf (Size: 37,29 KB / Downloads: 11) Izvinjavam se evo ispravke.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)