Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samplovi, iliti uzorci od proizvođača, iskustva i preporuke
#1
<p>&nbsp; &nbsp;Pošto u "moje vreme", ili "ono vreme" (pre dva puberteta godina... :hairy:&nbspWink, nije bilo globalnog sela, a informacije su se svodile na novinske odnosno časopiske, nije ni bilo ni neke komunikacije sa proizvođačima opreme-elektronike, tako nije bilo ni neke velike mogućnosti naručivanja besplatnih primeraka radi izučavanja...&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp; &nbsp;Pošto sam se pohvalio u temi "Upravo stiglo", mojim prvim samplovima, voleo bi, kada bismo podelili i iskustva sa vašim dobavljačima uzoraka.&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp; &nbsp;Koji proizvođači rado šalju uzorke, koji troškovi sve prate paket, koliko komada poručujete i koliko često, a da to ne bude "sankcionisano" bilo od proizvođača, bilo od naših organa...&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp; &nbsp;Moji samplovi su poručeni izjutra 27. januara i isporučeni su danas oko podne sa neznatnim troškovima od cca 280 din, uz uredno poslato na mail obaveštenje od Texas Instruments o pošiljci i mogućnosti za praćenje iste prostim klikom na broj pošiljke.&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp; &nbsp;Veoma pozitivno iskustvo za prvi put...&nbsp; :ahappy:</p>
Reply
#2
<p>samo TI od njih jedino znam da je bezbolno sve dok ne stigne do nasih organa dranja koze sa plasticnog novcanika..</p>
<p>ne naplacuje se porez ako je osnovica manja od 1din ili 0.1din nisam siguran koje od ta dva mada nije ni bitno</p>
<p>da li ste koristili slicnu mogucnost nekih drugih firmi?</p>
<p>ima li iko da daje samplove a da ne trazi izvod iz maticne knjige rodjenih(i one druge) i firmu?</p>
<p> :getlost:</p>
Reply
#3
<p>Evo da pohvalim i ja <span>Texas</span> Instruments. Svaka im cast. Samplovi su stigli za oko 7 dana od narucivanja.</p>
<p>Naravno, nasoj drzavi sam platio oko 850 din PDV ali to je visestruko manje od onga sto sam dobio.</p>
<p>Prosto je neverovatno kako je sve to lepo spakovano u antistatic kesicama i cak sa humidity indicatorom.</p>
<p>Sada&nbsp; bih narucio ponovo samo se plasim da ne preteram i da me ne stave na neku ignore listu.</p>
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#4
<p>sacekaj 2 nedelje od prethodnog narucivanja</p>
Reply
#5

Samo polako Wink

Ceo taj servis za uzorke je osmisljen bas da se proba neki nov ili nesvakidasnji IC. Malo je glupo narucivati nesto tipa LM317 ili tako neke standardne delove samo zato sto nam zafalili za neku konstukciju.

To treba malo probrati i stvarno uzeti delove koji zelimo da probamo, npr neki dobar instrumentacioni OP, neku naponsku referencu, A/D i slicno.

Ja recimo praktikujem kada naletim na neki zanimljiv IC, stavim ga na spisak i onda ne cesce od jednom u mesec dana porucim sta mi se nakupilo do tad.

Reply
#6

sacekaj 2 nedelje od prethodnog narucivanja

a da sačeka mjesec i po - dva? vidi,nije da sam staromodan ali kontam da treba biti skroman a i iskren prema sebi pa si priznati da će se teško potpuno iskoristiti i tih pet parova uzoraka koji se dobiju po porudžbini za tih mjesec i po - dva. sve ostalo tačno se može smatrati gomilanjem što baš i nije fer pa neka su i ameri u pitanju Wink

treba poštovati njihovu volju da pošalju po recimo izuzetno povoljnoj cijeni bilo šta,em u odličnom vremenskom roku em po želji i nahođenju.

budimo skromni da bi nam sve to duže trajalo.

opet ću podsjetiti na iskustvo ON-semi sa nama iz Srbije - kakvi smo bili tako i danas i dalje poručujemo besplatne uzorke od njih - nikako!

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#7
<div>&nbsp;</div>
<div>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mikikg" data-cid="21422" data-time="1393267403">
<div>
<p>Samo polako&nbsp; Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ceo taj servis za uzorke je osmisljen bas da se proba neki nov ili nesvakidasnji IC. Malo je glupo narucivati nesto tipa LM317 ili tako neke standardne delove samo zato sto nam zafalili za neku konstukciju.</p>
<p>To treba malo probrati i stvarno uzeti delove koji zelimo da probamo, npr neki dobar instrumentacioni OP, neku naponsku referencu, A/D i slicno.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ja recimo praktikujem kada naletim na neki zanimljiv IC, stavim ga na spisak i onda ne cesce od jednom u mesec dana porucim sta mi se nakupilo do tad.</p>
</div>
<div>&nbsp;</div>
</blockquote>
</div>
<p>&nbsp;</p>
<p>Miki , sta bi preporucio koji Ic za Smps ?</p>
Reply
#8
<p>Slobodno možete da poručite 2 puta mesečno (za TI).</p>
<p>Što se tiče&nbsp; PIC-ova (Microchip), to naručujem da mi stiže u inostranstvo, pa odatle mi rodbina pošalje poštom. Ebga, parola snađi se.</p>
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
#9

@samuki Tesko pitanje! Imaju oni vazdan dobrih IC-ova ali nije sve samo u IC, znas i sam kakvih tu sve zavrzlama ima.

Npr UCC25600 je simpatican mali IC za LLC ZVS ... Ima ih jos boljih, ne znam sta da ti kazem, pogledaj ovde:
http://www.ti.com/lsds/ti/power-management/pwm-resonant-controller-products.page

Reply
#10
<p>A jel neko od vas pokusao od okw-a da naruci neki samplovi, daju vrlo ljepe kutijice, ja sam uspeo da ogreben dve kutije, ali to je bilo pre nekih 2-3 godine, sada sam pokusao nisu poslali ni povratni mejl. Evo link&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.okwenclosures.com/'>http://www.okwenclosures.com/</a></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ako iko pokusa nek pise rezultate ovde, ako ti odobru trazenje za semplovi uobicajeno stizu za jednu nedejlju delovi</p>
Reply
#11

Ja sam uspesno dobijao skorije delove od Coilcraft

http://www.coilcraft.com

Kod prve porudzbine su se nesto neckali i odbili me ali posle jednog email gde sam spominjao "konkurenciju" su se predomislili i poslali mi to sto sam trazio (nesto za RF) Wink

Reply
#12

Ah da, moram da pohvalim i MagShape, Italijanska firma koja proizvodi neverovatne materijale za izradu custom jezgra od prigusnica a koji se mogu mehanicki obradjivati (strug, glodalica i sl).

To je predvidjeno za SMPS aplikacije od XYZ kW Smile

http://www.magshape.com

Reply
#13
bio je neki sa izlaznim tranzistorima u sebi ali neznam koji je?
Reply
#14

bio je neki sa izlaznim tranzistorima u sebi ali neznam koji je?

To si pomesao verovatno sa Fairchild-ovim FSFR2100XS

http://www.fairchildsemi.com/pf/FS/FSFR2100XS.html

Sa njima jos nisam uspeo da se "izborim" oko semplova … Pisao mailove vise puta prvo da dodaju uopste Srbiju u listu (zaboravio sam da li su to resili) pa posle isto nesto oko Srbije neki bugovi kod check-out i nisam to "maltretiranje supporta" odradio do kraja Smile

Reply
#15
To je taj , probacu da ga narucim , koliko komada salju kao sample ? znaci nema slicnih na TI , ?
Reply
#16

Ne znam oko semplova kakva je situacija sa Fairchild, nisao uspeo da stignem do koraka da uopste narucim ...

Nema TI nista slicno, nazalost ...

Reply
#17
<p>Nema semplova za Srbiju od Fairchild-a, probao sam.</p>
Reply
#18
Nema ni za Bosnu, ne odgovaraju na mail!
Reply
#19
<p>Nema ni od Analog Devices-a za Srbiju ali zato za Kosovo ima</p>
<p>[attachment=7465:AD Sample.JPG]</p>


Attached Files Thumbnail(s)

Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#20
imamo članove i sa kosova, midji je odatle - pa ako može što da ne iskoristi Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)