Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JBL Technical Notes
#1
Odlično štivo:

http://www.cieri.net/Documenti/JBL/Techn...0Notes.htm
Reply
#2
Nije štivo JBL-a ali predstavlja jedinu do sada meni poznatu knjigu sa formulama I ispravnim načinom na koji se može proračunati waveguide (od sada pa na dalje zvukovod). Jednog dana ako se zadesi neki opak matematičar koji poseduje neophodno znanje za rad u MathCAD-u možda, možda bi mogao da napravi neki Mathcad sheet kako bi nama olakšao proračunavanje I povezao matematičke formule sa vizuelnim krivama za koje smo već dokazali da umemo da pretvorimo u gotove horne. To će nam omogućiti da pravimo zvukovode kakvi nama odgovaraju, a ne kakvi nam se serviraju.

http://gedlee.azurewebsites.net/Books/Au...ucers.aspx

Inače knjiga košta 80 $ plus poštarina, a ja sam nabasao na ovaj besplatan pdf primerak (za koji me autor uverava da je namerno postavio ali slabo verujem u to Smile ). Poslao sam ovaj link nekolicini drugara sa stranog foruma u nadi da će se izroditi u nešto upotrebljivo nama.
Reply
#3
Oficijelna stranica Dr. Geddes-a, dakle zaista free. Sta nedostaje u odnosu na stampano izdanje pitanje je sad Smile
hFala Zvu
Reply
#4
Koliko Gedes zna, ništa ne nedostaje. Pitao me za savet da li da skine "index" deo kako bi oni koji kupe "hard copy" ipak dobili nešto više nego ovi što skidaju elektronsku formu Smile

Nije oficijelna stranica već će pre biti da je ovo probni sajt koji je koristio neko vreme dok nije napravio oficijelni. No očigledno je ostala cela knjiga u PDF-u tj. zaboravio je. Da je nije zaboravio našla bi se na njegovom oficijelnom sajtu:

http://www.gedlee.com/audio_trans.htm

Nigde ni traga knjizi Smile Ja sam mu ukazao na to ali kaže da je on to tako hteo, što meni i dalje ne objašnjava zašto onda nema pdf-ova na glavnom sajtu. Bilo kako bilo, knjiga košta 80$, a mi je imamo za dž.
Reply
#5
Radiš nešto ? Tišina u radionici ?

Slušaj ovo Smile Flojd Tul je godinama bio vodeći inženjer u JBL-u pa se ima i ponešto pametno čuti Wink




Stereo & Surround Speakers, Subwoofers and Rooms.
Interview with the legendary Dr. Floyd E. Toole of AES and Harman International.

Floyd E. Toole studied electrical engineering at the University of New Brunswick and at the Imperial College of Science and Technology, University of London, where he received a Ph.D. In 1965 he joined the National Research Council of Canada, where he reached the position of Senior Research Officer in the Acoustics and Signal Processing Group. In 1991, he joined Harman International Industries, Inc. as Corporate Vice President Acoustical Engineering. In this position he worked with all Harman International companies, and directed the Harman Research and Development Group, a central resource for technology development and subjective measurements. Early in 2007 Dr. Toole retired.

Dr. Toole's research has focused on the acoustics and psychoacoustics of sound reproduction in small rooms. Most notably, he established methods for subjective and objective evaluations which have been used to clarify the relationships between technical measurements of audio equipment and listeners' perceptions. For papers on these subjects he has received two AES Publications Awards and the AES Silver Medal. A book, "Sound Reproduction", for Focal Press (2008) is his most recent project. He is a Fellow and Past President of the Audio Engineering Society and a Fellow of the Acoustical Society of America. He is currently active in teaching and course development in CEDIA and in 2008 he was awarded the CEDIA Lifetime Achievement Award.

Još nekoliko dobrih:



Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)