Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veselo popodne sa poštinim radnicima - Gde mi živimo?
#1
01.08.2014

Ustajem oko 10 časova, sve teče normalnim tokom. Usput očekujem da kurir Post Express-a stigne do 12:00 pošto sam za to platio dodatnih 20 dinara. Prodjoše i 12:00, a što bi me čudiolo, da nema kurira. Pa normalno da čovek ide redom po gradu, ovi što naznačili do 12:00 su budale, ipak treba da ostane sat vremena da se sa kolegama popije pivo i pogrickaju simenke, pošto je to česti ritual.

12:40 neko zvoni, aha, to je sigurno kurir. Baš se obradujem što je to konačno stiglo, rekoh da potpišem, ali tu se desi baš neprijatna situacija, jer mi dotični traži 61.xxx (dada, nije zarez, u pitanju su hiljade dinara)! Krenem ja da se ubedljujem s njim da je to vrednost i da nema veze sa otkupninom, ali on kaže da njemu tako piše, i tu se brzo završi naša konverzacija, jer sam rekao da to ondese u Poštu, pa ćemo tamo rešiti slučaj.

Vidno iznerviran pozovem Srdjana iz Cometa, koji tvrdi da nema pojma o čemu se radi, i da je on stavio samo vrednost od 60.000 dinara i da mu tako i stoji na adresnici. Nema razloga da mu ne verujem. On je odmah nazvao službu Post Express-a, pokrenuo slučaj, a na moju molbu poslao mi je i njegovu kopiju adresnice.


.pdf   PostexpAleksandarZecevic.pdf (Size: 226,59 KB / Downloads: 23)

Kao što vidite ništa čudno, a polje otkupnina stoji prazno.

Odem odmah do pošte da to podignem, ali mi šalterska službenica kaže da će kuriri da navrate za sat vremena.

Opet ja dodjoh za sat vremena, i s vrata vidim moj (naš) paket. Objasnim tu o čemu se radi, dodje neka viša sekretarica i bez nekog dubljeg razgovora kaže da se skine otkupnina! Pa jel se tako skida otkupnina, ja dodjem i kažem hoću to, ali da ne platim, bez neke provere? To je još više probudilo moju sumlju da je u pitanju pokušaj falsifikovanja dokumenta, pokušaj kradje i zloupotreba službenog položaja, a ne slučajna greška. Dobro ajde, kad i to reših bez neke svadje.

Za naplatu 883 dinara, 260 dinara za paket, 600 dinara zbog vrednosti (Srdjanova greška, nije znao da se placa 1% na vrednost) i 23 dinara za nešto što ne postoji. Gde je kurir našao još onih 200+ dinara samo je njemu jasno, valjda je našao za shodno da se počasti. Radnica se kao izvinjava što mora da naplati tih 23 dinara, jer ne zna kako da ih ukloni. Pa treba da nauči da koristi jednu ***enu web aplikaciju, ali ne, ima ona pametnija posla u raZno vreme.

Na izlazu se setih da mi nema adresnica, vratim se po nju, kad me ona ni manje ni više pita: “A jel Vam baš treba?”. Odakle joj pravo da to pita, pojma nemam. Uzmem ja svoju adresnica, a imam i šta da vidim.



Uporediti ove dve adrsnice. Neko ko je pokušao da proneveri novac se nije čak ni potrudio da to bude skladno, jer mu pri ruci nije bila plava, već crna hemijska, kojom je jedino zapisana otkupnina (iako deluje i da je poštarina zapisana crnom, nije, to je zbog svetlosti). A ni rukopis baš ne sliči.

Da li je ovo falsifikovanje dokumenta, pokušaj kradje i zloupotreba službenog položaja procenite sami.

Morao sam ovo da podelim, a ovakav bezobrazluk ispada iz okvira GB teme.
Reply
#2
Jao sto po nekad volim sto sam tolike godine ucio da orebijem nekog. Acko, da znam da to nece biti komplikovano terao bih te da prijavis policiji ali posto zivimo gde zivimo onda batali i budi srecan sto ti je stigao paket.

Raspodeli dodatne troskove da ti uplatimo novac.
Reply
#3
Jbg. Baš si se izmaltretirao zbog budala.
Od sad idem ja u Comet kad nešto treba....
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#4
Do nekle i zalim sto nisam bio na tvom mestu. Mnogo volim te koji se prave da su neobavestene a na poziciju dosle dizuci noge(verovatno visa sekretarica), momentalno bih trazio(kad posumnjam) da poslaljem telegram na 5 razlicitih adresa kod svih sluzbi koje se bave time, tu ispred nje, pa da vidim reakciju-NEPROCENJIVO...
Imao sam slican slucaj sa Objedinjenom naplatom kod nas u Nisu za dug od 27 din koji sam platio a oni nisu proknjizili.
Na kraju nisam nista postigao (osim proknjizenja uplate i izvinjenja), al bar mi bilo toplo oko srca dok sam brisao patos sa izvrsiteljima, direktorom, zamenikom direktora, pomocnikom direktora, savetnikom direktora za duznike, finansijskim direktorom, sefom racunovodstva i njihovim sekretaricama.
Sve bih ja to u rudnik.
Zaraziti nekog cekanjem je najbolji nacin vladavine nad njim
Reply
#5
Aco, žao mi je što si se toliko izmaltretirao. Nažalost dešavaju se previdi (pre mislim da je previd nego umišljaj), ali se to kod tebe baš iskomplikovalo.
Ako je za utehu, kada si pravno lice možeš mnogo više da nagrabusiš (iz iskustva) sa raznoraznim administrativnim (ne)radnicima, pa dok opraviš situaciju to trajeee i niko ti ne kaže izvini a čak i plaćaš žalbe i slično.

Takođe ja ovih dana imadoh iskustvo sa AKS-om, opet Sad
Samo staloženo i nemoj da gubiš živce na ovakve situacije, čuvaj ih, tek će ti trebati.

Svakako prebroj sve što si doplaćivao, podelićemo troškove Smile

@buca33 "Na kraju nisam nista postigao (osim proknjizenja uplate i izvinjenja), al bar mi bilo toplo oko srca dok sam brisao patos sa izvrsiteljima, direktorom, zamenikom direktora, pomocnikom direktora, savetnikom direktora za duznike, finansijskim direktorom, sefom racunovodstva i njihovim sekretaricama."

Ovo mu dođe kao dobra anti-stres terapija Smile
Reply
#6
Ma dobro sad je ok, ovo sam morao da napišem da to isteram iz sebe. Smile

@BeliNinja Odavno bih ja to uradio, ali ovde gde živimo da bi nekog prijavio trebati ti bar 100 evra i jaka veza, a obično na kraju isti taj radnik dobije samo opomenu.

@npejcic Jedina verovatnoca da je to "previd" je da je neki pametni službenik, bio u fazonu: "Vidi budale, stavio vrednost, a kako će da dobije te pare.", pa je sam sebi dao za pravo da to dopiše, što opet nije previd, nema on šta da prepostavlja, nije mu vračanje u opisu posla.

Za AKS znam da su katastrofa. Do sad sam imao poverenja u PE, ali više mi ni oni nisu ta sigurna varijanta, čak mislim da je najsigurnija varijanta za sitnije stvari pucketava koverta, preporučeno pismo, jeftinije je, a do sad sam imao super iskustva sa tim. Mislim da to treba da praktikujemo od sledećeg GB-a.

Što se tiče dodatnih uplata nije potrebno, nije to prevelika para, a neki su za GB uplatili i više nego što treba, tako da će to pokriti dobar deo. I onako se za uplate uzima harač, pa ispadne skuplja pita od tepsije. Hvala u svakom slučaju.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)