Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
merenje brzine pojačala uz pomoć kvadratnog signala na osciloskopu
#9
U vezi onih primera sa ženom taštom i udesom i sličnim .

Ja preporučujem da se žena ubije ko pi*ka od batina kako joj nebi palo na pamet da skida i šeta gola po stanu dok tebe nema , dakle preventivno , isto kao što se preventivno treba uraditi i ulazni stepeni korektno pa nema potrebe da se naknadno nadgledaju .

Preventivno treba izudarati ženu da joj ne padne na pamet da te NE sačeka ispred kuće sa obaveštenjem da je u kući prisutan krokodil u obliku tašte .......i onda se nema problema sa ženom , ovaj NFB .

Što se tiče koje pojačalo radi bolje sa i bez NFB .......pa recimo da postoje sjajana pojačala i sa i bez NFB tako da se šta je bolje prebacuje na onaj teren koji je i jedino važan .......recimo meni se sviđaju žene sa velikim sisama a i žene vole kada imaju velike s!se . Dakle nešto radi bolje od drugoga ako neko to izjavi i usput i kupi .
Nema potrebe za nekim tehničkim dokazivanjem jel bolje ovo ili ono , svako kupi i ima ono šta mu se sviđa .......i uglavnom se ljudima sviđaju pojačala bez NFB ....GLOBALNE .
Recimo meni lično se više sviđaju takva pojačala , dakle bez globalne NFB i takvo i posedujem ......čak mi ne smeta ni 2 % thd -a . http://www.olimpiaudio.com/Prodotti/Stat...smino.html

Osmino je u stvari PEDRILLO MkII kojem je dodat atenuator za jačinu ......sve ostalo je isto i baš dobro prangija .

PS za eventualno zainteresovane , nedavno je od istog projektanta publikovana šema koja ima apsolutno isti izlazni stepen a samo je VAS tranzistorizovan . Zvučno bi trebalo da rade vrlo slično jer imaju vrlo slične karakteristike .
Dakle oba izlaza su bez NFB i imaju u izlazu 6 sanken darlingtona .......za mnoge to može biti i definitivno pojačalo jer zaista dobro radi .
Vrlo jednostavno pojačalo koje na ulazu ima diferencijalni par i odmah zatim dva tranzistora u paraleli koji vijaju 6 sankena ........verzija sa cevkom ima jedan čudan SRPP koji na izlazu vija tranzistor polarizovan preko led i direkno zatim 6 sankena i to radi odlično .
Reply


Messages In This Thread
RE: merenje brzine pojačala uz pomoć kvadratnog signala na osciloskopu - by Rade - 03-01-2015, 10:05 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)