Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neki cudan "liskun"
#1




Prvi put se srecem sa ovakvim izolatorom za tranzistore i moram priznati da mi se veoma dopao. Verovatno je ovo korisceno samo u profi uredjajima. Ovaj sam zatekao u jednom matorom pojacalu CROWN DC300A. Kazu da je to neka legenda od ampa.
Mislim da je u pitanju eloksirani aluminijum, debljine je 0.5mm i verujem da ima odlicnu termicku provodljivost.
Reply
#2
Ja tako nesto, samo crno, vidjao po swicherskim napajanjima sa raznih otpada. I ja bih rekao da je Al. I bas mi je bilo zanimljivo kada sam video da hladnjaci nisu izolovani. Eloksaza bi trebalo da stvori izolacioni spoj, ali ako imas naku i najmanju ogrebotinicu moze da bude bzzzzzz.
Reply
#3
Nisam siguran da je to izolator...
Čini mi se da to služi samo za fiksiranje tranzistora za hladnjak. Negde sam to već video....

Ili sam pomešao sa ovim:
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#4
I ja sam nesto skeptican da je to izolator!?
Pre mi lici kao neki pomocni deo za montazu ...

Generalno, od metala sa slabasnom "izolacijom" (eloksirano), aluminijum (ne recimo bakar), malo podeblje ...

Pre sam za stari dobri pravi "liskun" nego to Wink
Reply
#5
Ovo je sigurno izolator i bas "glumi" liskun. Upravo sam zavrsio sa popravkom pomenutog ampa koji ima 10 TO3 tranzistora po kanalu i svi imaju ovakve izolatore.
Sigurno je neka jaca eloksaza u pitanju (naravno omski nista ne pokazuje) tako da mikronske ogrebotine ne prave problem.
Meni je ovde cudno sto sam se ja tek sada prvi put susreo sa necim ovakvim, a proslo mi je kroz ruke raznoraznih skalamerija.
Pojacalo je negde iz 70-ih godina.
Reply
#6
sta mu je bilo?
Reply
#7
(07-21-2014, 11:13 AM)dlalkovic Wrote: sta mu je bilo?

Crko jedan kanal. Malo ga preforsirali na nekoj zurci a i vec je crkavao raniije.
Verovatno zbog neuparenih tranzistora crko' je samo jedan od 4 u paraleli.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)