Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kvalitetan robustan punjač olovnih akumulatora
#21
Ima mesta i za 100Ah aku, daleko bilo kolika je rupetina. Samo je bitno da ne predje visinu 175mm.


No nesto sam googlao i mislim da nece pasti Ca Ca aku jer prema uputstvima trazi napon punjenja od bar 15.8V pa sve do 16V. A ja to u Cliu nemam.



.pdf   Newsletter_Technik_GB4.pdf (Size: 780,91 KB / Downloads: 12)

Verovatno cu pazariti neki iz Tudor High Tech ponude TUDOR HIGH TECH TA722 12V 72Ah
Reply
#22
U majku mu i ovaj je isti ko Exide sa predhodnog linka...
Verovatno isto CaCa, ista fabrika i za jedne i za druge...
Reply
#23
Evo jednog korisnog linka:

http://akcrankshaft.com/forum/showthread...id=17690ž

Lik koji je pisao blog je sjajan i baš širokogrud oko informacija! Kapa dole!

Vredi svaku reč pročitati koga zanimaju akumulatori.

Pozz
Reply
#24
Procitao sam to vise puta, ali ovde imamo problematiku da nam se nude akumulatori Kalcijum Kalcijum koji traze visi napon punjenja od 14.4V sto ja a i mnogi drugi nemamo u svom autu na raspolaganju. I onda akumulator sam sebe ubija usled ne adekvatnog napona dopunjavanja, jos kad na to dodamo kratke relacije voznje...
Reply
#25
Bas autorov sajt http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com/?m=1
Reply
#26
(01-04-2015, 10:04 PM)BeliNinja Wrote: Procitao sam to vise puta, ali ovde imamo problematiku da nam se nude akumulatori Kalcijum Kalcijum koji traze visi napon punjenja od 14.4V sto ja a i mnogi drugi nemamo u svom autu na raspolaganju. I onda akumulator sam sebe ubija usled ne adekvatnog napona dopunjavanja, jos kad na to dodamo kratke relacije voznje...

Pronađeš onda regler za alternator, koji je namenjen za Ca Ca akumulatore.
Smem da se kladim da negde vani neko pravi to za mnogo modela automobila, kao zamenu-implement za one koji pređu na taj tip aku.

Čisto sumnjam da su svi osuđeni na kupovinu novih kola da bi stavili Ca Ca aku.

Pozz
Reply
#27
E da ga *ebem bas, tek sam uzeo auto pa jos da ga karabudzim. Citam po netu da su ljudi zadovoljni a stavljaju ih na razne automobile, a sa druge strane se daju naci informacije koje sam gore naveo. Ne znam ni sam, ja bih da kupim aku koji ce da me sluzi a ne da ko programiran rikne po isteku garancije ili ko smrdljivi Black Horse rikne u garantnom roku. Nesto ne bih da jurim prodavca crknutog akumulatora u garantnom roku jerbo bih mu slucajno ispustio isti na nogu Smile
Ni sam ne znam kako je moj matori ostao pribran i to dva puta kada je ostao bez akumulatora iz cista mira Dead Black Horse.
Reply
#28
Nije tvoj matori jedini. Iz nekoliko slučajeva u dugogodišnjoj vozačkoj praksi, pouzdano znam da pomenuti crni konj crkava u periodu garancija + 2-3meseca :-). Kao štopericom mereno :-)

Što se tiče tih Ca Ca, ništa ne znam o njima, ali pošto sam zaintrigiran saznaću. Međutim unapred izražavam sumnju u toliku razliku napona punjenja? Ipak je to i dalje olovni akumulator. Moguće je da je taj napon poželjan za ekvalizaciju ćelija? Raspitaću se kod najkompententnijih hemičara o tome.
Reply
#29
Ja ga sutra kupujem pa sta bude.
A ti iscedi neki info ako imas odakle pa da nalazimo.resenja ako treba.
Reply
#30
(01-05-2015, 01:22 AM)Macola Wrote: Nije tvoj matori jedini. Iz nekoliko slučajeva u dugogodišnjoj vozačkoj praksi, pouzdano znam da pomenuti crni konj crkava u periodu garancija + 2-3meseca :-). Kao štopericom mereno :-)

Dvojici komsija isto kratko trajao jednom tacno do garancije drugom mozda pola godine preko...

Ali ima i do odrzavanja meni je bas takav trajao 7god samo sto je punjen kako treba(i sa punjacem i na motoru) i motor palio "na pola kljuca" bilo kada dok oni na plinu vec na prvom minusu se muce.

Isto imam garazu pa i to znaci.
Reply
#31
Ma crnokonjasti nikad vise.
Reply
#32
Ne kazem da su dobri, cak naprotiv, samo da mogu da istraju malo vise ako se povede racuna...
Reply
#33
Kupio danas Tudor TA770. U onom parcetu visejezicnog papira (uputstvo) sto je nalepljeno sa bocne strane akumulatora pise da je za punjenje akumulatota punjacem maksimalni napon 14,4VDC.
U upitstvu na srpskom koje ide uz garantni list pise isto to. Inace aku je CaCa tehnologije i videcemo sta ce biti. Aku je bez odrzavanja, ali dopunjavanje je predvidjeno. Okacicu i neke slike i onda cu napraviti i novu temu pa cemo da isprebacamo sve ove postove oko akumulatora tamo...
Reply
#34
Neka te dugo služi!
Reply
#35
Hvala Macola,
Sad jos samo da kompletiramo ovaj punjac.
Trebalo bi ovih dana da pitam Zorana za trafo, pa bi valjalo da napises ovde kako da trazimo trafo od profesionalnog motaca za ovaj punjac.
Reply
#36
Po prici drugih dobro si izabrao Wink
Reply
#37
(01-06-2015, 07:47 PM)BeliNinja Wrote: Hvala Macola,
Sad jos samo da kompletiramo ovaj punjac.
Trebalo bi ovih dana da pitam Zorana za trafo, pa bi valjalo da napises ovde kako da trazimo trafo od profesionalnog motaca za ovaj punjac.

Ti mu ztražiiš trafo za punjač, i kažeš da ću mu ja opisati kako da ga napravi, i samo kažeš za koliko ampera, a ja mu kažem ostalo jer ću ga videti za par dana.
Reply
#38
Predpostavljam da ide 1/10 kapaciteta akua u A, sto bi kod mene bilo 7,7A. Ali to bi trebalo da bude max struja punjenja.

S tim da si ti na semi (cini mi se) napisao Psek = 1.3 x 24 x Ipunj. Mada meni ovo 24V ne treba ni u snu.

Da vidmo koliko ce da kosta (posto sam se istresao za registraciju, aku i dve nove Tigar Wintere Big Grin )
Reply
#39
Pozdrav svima,
dok su cuveni black horse akumulatori bili aktuelni imao sam problema sa njima pa sam napravio punjac.

Nije nesto mnogo smart ali radi od 2008 pa na ovamo.
Mozda nekom bude interesantno.





Imao sam brdo ATX napajanja, na jednom od njih sam otkacio +5V iz regulacije i napon od 12V podesio da bude 13.8V.
Napajanje moze da da 10A na 13,8V pa je to vise nego dovoljno za veliku vecinu akumulatora.

Napravio sam malu plocicu koju sam spakovao unutar samog ATX napajanja.

Kao sto rekoh ovo nije neko smart napajanje ali ovo ima na sebi:
  • Ne moze da se pokrene punjenje ako aku. nije povezan pravilno.
  • Kada struja punjenja padne ispod neke zadate vrednosti punjenje se prekida.

Ovaj izlaz sa optocaplera nije nigde vezan, mislio sam da to vratim negde u ATX napajanje pa da ogranicim struju punjenja.

Ima ovde mnogo mesta za unapredjenje ali je pouzdano i lagano.

Milan
Reply
#40
Milane, i ovo cu sigurno da napravim kad dodjem do nekog ispravnog napajanja.
To bi bio onako za prvu pomoc punjac, ali ovaj Macolin mi je zanimljiv jer je napravljen za odrzavanje akumulatora i ozivljavanje za razliku od ovih prostijih koji samo dopunjavaju.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)