Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem sa FM antenom?
#1
<p>Dakle, kao što kaže naziv teme, imam problem sa antenom na radiju, kada je računar ugašen na stanicama šušti, kada isključim napajanje računara onda se šuštanje još smanji, kad upalim računar onda ništa se nečuje sem šuštanja, kada pomjeram kabal od miša, tastature, kamere tako se smanjuje i pojačava šuštanje.?</p>
<p>Da li postoji neko rješenje???</p>
Reply
#2

RSO filter na radiju ili nabavi procesor koji ima drugi osnovni takt. Wink

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#3
<p>Ajd malo detaljnije objasni, jel to neki posebni RSO filter za radio i kojem procesoru je riječ.?</p>
Reply
#4

RSO i na komp i na radio i feriti na sve I/O kablove od racunara Smile

Za***n probleme su te smetnje ...

Pogledaj ovde temu oko toga:

http://www.elitesecurity.org/t448070-HF-opseg-prijem-resavanje-problema-smetnji

Reply
#5
<p>Koliko sam ja shvatio tebi radio susti i kad je komp skroz iskljucen.</p>
<p>To znaci da ti je na tom mestu veoma los prijem zeljene stanice.</p>
<p>Tu ti ne pomaze nista drugo osim dislociranja radija na mesto boljeg prijema ili spoljna da ne kazem vanjkska antena.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>edit: mozda ne bi bilo lose da se proveri to napajanje od kompa. Nesto mi deluje sumnjivo.</p>
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#6
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Gosha" data-cid="20330" data-time="1391719338">
<div>
<p>Koliko sam ja shvatio tebi radio susti i kad je komp skroz iskljucen.</p>
<p>To znaci da ti je na tom mestu veoma los prijem zeljene stanice.</p>
<p>Tu ti ne pomaze nista drugo osim dislociranja radija na mesto boljeg prijema ili spoljna da ne kazem vanjkska antena.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>edit: mozda ne bi bilo lose da se proveri to napajanje od kompa. Nesto mi deluje sumnjivo.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Signal sad jeste malo slabiji preko zime, al mi i računar pravi smetnje.</p>
Reply
#7
<p>Pa upravo o tome se i radi. Nivo signala na mestu prijema je u rangu sa nivoom smetnji koje pravi komp.</p>
<p>A svaki komp ih pravi. Stavljanjem raznoraznih filtera smanjices nivo smetnji ali ne 100%.</p>
<p>Ja u mojoj radionici gde je takodje slabiji prijem koristim auto radio (neki Clarion)</p>
<p>zato sto su oni osetljiviji od kucnih prijemnika.</p>
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#8
<p>Isti takav problem imam i u radionici, imam pojačalo koje extra lovi stanice i signal je extra ali kad upalim Led reflektor (10W čini mi se) više ništa se ne čuje sem užasnog šuštanja, i kako se ja pomjeram između reflektora i pojačala tako se i šuštanje mjenja.</p>
Reply
#9

Hard switching = hard smetnje ... Nazalost
A tu se stedi na svakom mogucem delicu, par prigusnica i kondenatora bi resilo problem ali ih bas briga da to ugraduju ...

Reply
#10
Uzemlji PC ako nije uzemljen...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)