Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrebna donacija za malog lampaša :-)
#36
:-(

Totalni fijasko!

Sada imam 13 indikatorskih cevi (magično oko).

Od toga:
- jedna je UM80 sa nekompatibilnim naponom grejanja od 19 (ne znam da li je ispravna)
-dve EM80 bez ikakve emisije.
-tri komada sa totalno oštećenim elektrodama, gde slika na zaslonu ne liči na ono kako treba da izgleda (jedna od njih je i ona moja što dobro svetli i što ste je videli na skupu u Kg)
-4 komada koje imaju ispravnu sliku i može se napraviti koliko toliko upotrebljiva dva para, ali se mogu videti samo u mraku
-tri komada, koje se takođe vide samo u mraku, rade ali imaju deformisane elektrode, pa im je slika na zaslonu kriva na jednu stranu.

Dakle, od 13 komada ni jedna ne valja, a samo jedna se vidi u osvetljenoj prostriji, i ta jedna ima neispravan elektrodni sistem :-(

Čekamo sad ove dve nove od Goše pa ćemo videti.
Ako ni to ne uspe, onda Distrelec i čekanje nekoliko nedelja, sa nadom da će te biti ok.

Jbg. starost je najgora bolest.

Pokušaću da "bombardujem" katode na one tri što se vide u mraku a imaju krive elektrode. Ako na njima uspe, možda "probudim" emisiju na još kojoj...
Mada mi se čini da nije toliko slaba emisija katoda koliko mislim da se "pohabao" fosforescentni sloj na zaslonima.
Reply


Messages In This Thread
RE: Potrebna donacija za malog lampaša :-) - by Macola - 05-14-2014, 06:50 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)