Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrebna donacija za malog lampaša :-)
#1
Naime, moj mali lampaš od 2x 4W se razboleo :-).

Muče ga oba "magična oka" EM80.
Ono koje svetli ne radi kako treba, a ono drugo se vidi samo u mraku.

Pošto tu naočare ne pomažu, molim prisutne na forumu da prekopaju po svom "otpadu" i možda pronađu neki komad EM80.

Od tog "krša" ćemo valjda uspeti da proberemo neki par koji približno dobro radi :-).



Unapred zahvalan donatorima (dok ne stignu nove iz "Distrelec"),

Macola
Reply
#2
Imam dve EM84 jena TUNGSRAM a druga TESLA, trebase neka mala prepravka koliko se secam. EM80 imam samo jednu od babinog radija. Treba da ih proverim. Ako iskopam jos nesto javlajm.
Reply
#3
(05-08-2014, 05:46 PM)Macola Wrote: Naime, moj mali lampaš od 2x 4W se razboleo :-).

Muče ga oba "magična oka" EM80.
Ono koje svetli ne radi kako treba, a ono drugo se vidi samo u mraku.

Pošto tu naočare ne pomažu, molim prisutne na forumu da prekopaju po svom "otpadu" i možda pronađu neki komad EM80.

Ot tog "krša" ćemo valjda uspeti da proberemo neki par koji približno dobro radi :-).



Unapred zahvalan donatorima (dok ne stignu nove iz "Distrelec"),

Macola

ovo je najsimpatičniji post kojeg sam ikada pročitao!

VaistinuBlushHeartAngelSiroma
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#4
(05-08-2014, 06:55 PM)Gosha Wrote: Imam dve EM84 jena TUNGSRAM a druga TESLA, trebase neka mala prepravka koliko se secam. EM80 imam samo jednu od babinog radija. Treba da ih proverim. Ako iskopam jos nesto javlajm.

Ne voli on te EM84 sa linijicama.

Osećao bi se Azijatski (kose oći :-).

Ipak je to naprava sa našeg prostora. Pasuje mu samo EM80.

On bi voleo da ponovo ovako svetli:



:-))
Reply
#5
Macola, proveriću kod par drugara sutra da li imaju... moramo da pronađemo...
Reply
#6
Danke :-)
Reply
#7
Evo i ja sam se zalozio da nadjem jedan par ...
Reply
#8
Danke i tebi :-)
Reply
#9
Hocu i ja da imam ovo Smile
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#10
https://www.distrelec.de/ishopWebFront/s...rase=em+80

Ivane imas ovde. Nisu jeftine, ali su nove. Smile

To kod nas mozes da narucis u ITC-u oni rade sa Distrelec-om.
Reply
#11
Predpostavljam da je Ivan mislio na celo pojacalo, ne samo pojedine lampe Smile
Reply
#12
@azecevic hvala Smile I @mikikg u pravu si hteo sam prvo samo pojacalo ali sada mi je pala druga ideja napamet (kako da napravim mini light show sa lampama, ako moze neki predlog Smile).
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#13
To je vec malo veca igranka, glavni zez je sa izlaznim transformatorom, on mu unosi "dusu", tj. distorziju. Nije to za svakoga, lepo je kome se svidja, ali treba imati kvalitne kutije za ovako nesto. Definitivno smanjuje potrebu za kvalitetnim snimcima sto zna da bude problem. Smile

EDIT: Pisali smo u isto vreme, ovo gore se odnosilo na samo pojacalo, ne na ligh show. Smile
Reply
#14
Postaviću šemu, samo moram da ga otvorim i skinem šemu na papir.

Pravio sam ga devedeset i neke. Pojma nemam gde mi je papirče sa šemom.
Reply
#15
Imam i ja neke tesko da su ove ali cu pogledati...
Reply
#16
Macola, za sada neuspešno. Da li postoji neka alternativa ili mora baš EM80?

Pre dve godine, poklonio sam moju kolekciju lampi iz rashodovanih uredjaja... jer tada nisam imao ideju šta sa njima Sad

Imam jednog prijatelja koji na selu/vikendici ima neku količinu svega i svačega, ali ne planira uskoro tamo, pa tek kad ode tamo može da pogleda.

Očekujem odgovor od još jednog prijatelja, koji ima isto neke lampe, ali tek sutra-prekosutra dobiću informaciju šta on ima....

Nisam verovao da je baš teško naći lampe...
Reply
#17
Ja imam PL50X (mislim da je 504) i jos neke manje sa kojih su se oznake izbrisale...

Od cega su ne znam, verovatno kao za neki tv.

Jbg Sad
Reply
#18
Hehe, imam fine vesti ne samo za Macolu Smile

Upecao sam 9 komada (polovne) EM80! Valjda ce da bar jedan par radi, a ako pretekne jos koji par eto mozda delova za jos nekog da napravi taj AMP Wink

Stize u utorak ...
Reply
#19
Bravo Smile
Reply
#20
To kralju!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)