Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Društvene mreže uopštenog tipa (tiiiit, ono što se cenzuriše :-)
#1
Extra druženje, imam predlog:

da svako, ako može, imenuje učesnike slike i događaja, ili još bolje:

DA napravimo galeriju članova foruma, (poput galerije, koju imamo na Fanzo forumu),
tako da znamo ko je ko!
Reply
#2
(05-05-2014, 10:05 AM)Bocko Wrote: Extra druženje, imam predlog:

da svako, ako može, imenuje učesnike slike i događaja, ili još bolje:

DA napravimo galeriju članova foruma, (poput galerije, koju imamo na Fanzo forumu),
tako da znamo ko je ko!

Uze mi rec iz usta
Reply
#3
Gosha, pa bio si tamo... Smile
(kod mene ti je cd1 od pink floyd,dogovoricemo se kako da ti ga doturim)
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#4
Preskočite mene kod dodeljivanja imena fotkama.

Protiv toga sam.

Za sada ne postoji ni jedna jedina fotka na netu sa mojim imenom.

Želeo bih da ostane tako. Hvala u napred.
Reply
#5
Ko hoce neka se oznaci

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...632&type=1
Reply
#6
Hvala na uviđavnosti!

Pošto i nemam facebook, a i nemam nameru da ga imam, onaj bez imena sam ja :-).

Hvala ponovo
Reply
#7
"onaj bez imena sam ja" Smile Smile Smile he he baš se slatko nasmijah Wink Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#8
Nije vise bez imena.
Reply
#9
(05-06-2014, 12:01 AM)boraomega Wrote: Nije vise bez imena.

He he, ukucajte svoje ime i prezime (a može i posle zime) na google i kliknite foto, i videćete gde se sve to nalazite.

Samo želim svoje privatno ćoše i ništa više.

Iz istog razloga beskrajno mrzim Facebook (veliku abronošu) i slične stvari.

Moje ime znaju već 35 godina mnogo ljudi koji su usluženi mojim poslom (oduvek i imam nešto od imena), lično a ne preko us*anog facebooka.

Reputaciju u onom što radim sam stekao krvavim radom a ne tim (onaj koji se ne pominje, Voldemor :-) facebookom.

B*mbu na fejs i slične gluposti (evo, podsvesno i ovde izbegavam parsere teksta :-).

Zezam se malo, ali stvarno ne želim svoje ime na facebooku, po svaku cenu.

Pozz

P.S.

Makar ga pola života brisao, slovo po slovo!
Reply
#10
E, sad pošto nas svi poznaju i to dokumentovano, moramo da pazimo šta radimo Wink

Macolinu odluku poštujem u potpunosti, a i sam sam se dugo "borio" da sličan koncept zadržim. Nažalost, na kraju sam ipak poklekao u nekoj meri.

Inače bila je neka anketa u americi tipa da sretnu slučajnog prolaznika na ulici i dok se radi kobajagi anketa sa njim, u susednom kombiju služeći se laptopom, internetom i imenom anketirane osobe, saradnici u roku od 3 minuta saznaju skoro sve o životu anketirane osobe. Zamislite lica anketiranih osoba kada ih voditelj upozna sa informacijama.... Da li je ovo dovoljan razlog za paranoju?!@!? O koristima, konkretno facebooka-a, neću da pričam...
Reply
#11
Nemam nikakvu paranoju. Prošlost mi je bez nekih "fleka".

Samo sam malo gadljiv na te društvene mreže u takvom obliku. Otvoriću na drugom mestu novu temu o tom, i tamo obrazložiti takav svoj stav.

Ne bih više da zagađujem ovu temu tim.

Pozz
Reply
#12
Macola nisam mislio na tebe kada sam napisao konstataciju oko paranoje. Izvini ako sam bio neprecizan.
A o facebooku nemam pozitivno mišljenje, da i to razjasnim. Nećemo više zagađivati ovu temu sa mišljenjima u vezi društvenih mreža...
Reply
#13
Predlog za moderaciju: neka se nekoliko poslednjih postova preseli u novu temu, npr. "Za i protiv FB-a" ili drustvenih mreza. I ovo je neka drustvena mreza....zar ne?
Reply
#14
(05-06-2014, 11:38 AM)Gosha Wrote: Predlog za moderaciju: neka se nekoliko poslednjih postova preseli u novu temu, npr. "Za i protiv FB-a" ili drustvenih mreza. I ovo je neka drustvena mreza....zar ne?

Počev od mog posta u vezi imena fotkama pa nadalje!
Reply
#15
biće sređeno, čim dođem kući i do računara.

evo drugari, tema je tu.
.
imam nalog na Facebook i na Twitter, nemam ništa protiv toga a "razvio sam strategiju" kako da izbegnem ogovaranja i lokalne priče-olajavanja: pobrisao sam sve koji žive bliže od 25km od moje kuće a ostavio ostale koji su mi dragi a daleko. uglavnom pratim pisanja "ruske reči" i rts-a jer pišu uglavnom nenametljivo i nemaju "žutu stranu"(vijesti o gaćama Ćane i slično). da nisam mogao to tako urediti, ne ni održao fb nalog.
.
kad pročitam vaša mišljenja i razloge možda i promjenim retoriku Smile
.
pa da vidimo: za i/ili protiv,i zašto?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#16
Izneću ovde svoj lični stav oko uopštenih društvenih mreža kao što su: fejs, tviter i slične.
-----------------------
Naime, i naš forum je jedna od društvenih mreža.

Svaki član našeg foruma je povezan sa ostalim članovima na taj način što pripada grupi ljudi koji su skloni tehnici u najširem smislu, elektronici u užem, i u određenim zonama foruma audio elektronici, kao jednim od mikroelemenata pripadnosti forumu.
Može se i ta mikro oblast još sitnije podeliti na uže oblasti: power, mali signali, zvučnici bla, bla...

Ono što je naš najmanji zajednički sadržatelj je generalno sklonost prema tehnici.
To je sasvim jasna kategorija. To je ono što nas razlikuje.
------------------------------------

Ono što je zajedničko članovima uopštenih društvenih mreža je da pripadaju vrsti humanoida, gde ih od ostalih živih vrsta deli sposobnost kucanja po tastaturi i korišćenja "miša".

Takođe po mom skromnom mišljenju, takve mreže sadrže baš sve vrste humanoida koji se mogu opisati skalom od 0-100%, svih humanoidnih osobina u bilo kom kvalitativnom smislu.

Želja za duhovno-mentalno-duševnim nudizmom-egzibicionizmom mi ni malo nije jasna i verovatno je neću do kraja života razumeti.
Daleko mi je jasniji pravi egzibicionizam u parkovima, kao ono iz filmova, raširi dugački kaput i "na izvolte" :-).

Ako steknete u svom životu prijatelja koga možete pozvati u 4h00 ujutro i reći mu: "ubio sam komšiju, dođi da ga zakopamo", i on odgovori sa: "evo dolazim", znajte da ste stekli neizmerno blago.

Tokom čitavog života se stekne jedan ili nijedan takav prijatelj.

Pokušajte da pozajmite po 100 eura na godinu dana, od 500+ "prijatelja" sa neke od uopštenih društvenih mreža! :-)

To je 50.000 eura sa kojima možete započeti neki sasvim pristojan posao, i posle godinu dana svakom od njih vratiti pozajmicu, gde bi neko drugi mogao opet započeti takav krug ...
E to će sa " face-twite prijateljima" malo teže ići.

Takođe me fascinira želja za skupljanjem lajkova na postavljene gluposti.
Prosto imam utisak da mnogo osoba tom metodom pokušava steći samopouzdanje i samopoverenje.

Prvo čovek mora verovati sebi, bezuslovno i bezrezervno, potom stiže i poverenje drugih prema njemu.

Kada je mnogo humanoida na jednom mestu, gde se obezličena većina može izraziti procentom većim od 90%, onda 10% predstavlja koristan signal, a 90% predstavlja šum u signalu, koji dakako ometa koristan signal jer je beskorisna buka.

Tih 10% korisnog signala totalno gubi učinak i moć delovanja, obezvređeno je do besmisla.

Da li to obećava progres u bilo kakvom smislu???

Pošto ste pripadnici uže specijalizovane vrste, čim ste na ovom forumu, sasvim lepo ćete razumeti ove poslednje metafore.

Izgovor je da se ima sve manje vremena za pravo druženje...

Uopštene društvene mreže su oličenje otuđivanja a ne druženja.

Sa nekoliko prijatelja se može sasvim fino podružiti, gde, i pored relativno malog broja ljudi, ostane toliko nepoznanica među njima...

Družiti se sa 500 prijatelja! Smešno i strašno u isti mah! Pa to ne može ni kineski superkompjuter od 5 teraflopsa!

Pre se može reći da svako izvodi, sopstveni, samodopadljivi monolog, koji nikome drugom nije koristan osim možda njemu samom, a konačno i sopstveniku monologa nije jasno čemu to služi.
---------------------------------------------------------
Verovatno je i ovo ovde moj monolog, ali bar jasno znam čemu služi :-)
---------------------------------------------------------

Iz svakog posta na koji potrošim svoje (nepovratno i nezamenljivo) životno vreme, na ovom forumu, gde je jasna pripadnost određenom kolektivu, i sam naučim nešto, takođe i poučim nekog.

Smatram da to nije bačeno vreme i da ima društveno koristan smisao. Smatram da ne trošim život uzalud i da će se neko manje mučiti koristeći moja već "pregažena" iskustva. Dovoljno je da makar samo par ljudi napreduje zbog mog zalaganja, i moj doprinos, kao dela kolektiva, je ispunjen bar u osnovnoj meri.

Kada bi se umesto jednog sata provedenog na fejsbuku na primer, umesto postavljanja slika sa odmora u xxx mestu i sličnih gluposti, pročitalo malo literature, ja bih stvarno morao mnogo manje energije da uložim u na primer pisanje postova po forumu :-).

Šalu na stranu, mislim da je to izmišljeno kao mehanizam za ozbiljno degradiranje intelektualnih i radnih sposobnosti pojedinca.

Mehanizam za kolektivno oblikovanje (ne)svesti.

Najveći anketni listić na planeti, gde je prezentovana slika naših zadovoljstava-nezadovoljstava, potreba-zabave, koliko bi nam to nečega bilo dovoljno a da ne budemo ljuti, koliko nam je dovoljno da se spremimo da damo otkaz pa da se zbog svega 5%, ili što je još gore zbog OBEĆANJA tih 5% predomislimo, i kažemo sebi: "Strpi se malo. Teška su vremena. Biće bolje...".

Iz koga se saznaje precizna granica do koje vas neko može j*bati, a da ne pregazi granicu opasne pobune, gde j*bačina može biti na prvi pogled bezbolna, veoma, veoma, dugo trajati u korist j*bača...

Opasna šarena laža koja navlači roze naočari na oči!


Za 49 godina koje imam, sve generacije koje pamtim su govorile: "Loša su vremena. Strpi se. Doći će bolja...".

Pre će biti da je osećaj o kvalitetu življenja isti, bez obzira na period u kome se odvija i na generaciju koja daje mišljenje o svom tenutku u kosmosu.

Pre će biti da je j*bač odavno zajahao, a da se samo mehanizmi održavanja u sedlu transformišu u skladu sa vremenom i tehnologijom.

Toliko.
Reply
#17
Macola, lično voleo bih da nisi u pravu, ali tvoja opservacija na temu masovnih društvenih mreža je upravo ono što i ja smatram za istinu. Znači slažem sa sa tvojim stavovima.

Tvoja rečenica opisuje i moj najjači utisak prema takvim vrstama mreža:
"Kada je mnogo humanoida na jednom mestu, gde se obezličena većina može izraziti procentom većim od 90%, onda 10% predstavlja koristan signal, a 90% predstavlja šum u signalu, koji dakako ometa koristan signal jer je beskorisna buka"

Moj post u kome sam bio naveo pojam "paranoja" bio je samo nedorečen sa moje strane (nisam mislio na tebe) već na sve nas da treba takođe da se zapitamo da li svi treba da znaju sve o nama. Ako i isključimo ono "svi", onda je mnogo veći problem što baš oni koji ne treba da znaju sve o nama, to upravo rade a mi im olakšavamo do granice neshvatljivosti.

Gosha je dao sugestiju da je i ovaj forum društvena mreža, da li to važi i za njega. Jednostavno rečeno, nije isto upoređivati ga sa mnogo drugih, odnostno gornjim rečima - ovaj forum ima mnogo manje "šuma" u odnosu na "korisni signal", što apsolutno ne važi, biću konkretan, za fb.

Postojao je jedan jako dobar forum, osnovan 1997. godina od strane mikroelektronike dok su još izdavali samo časopise (nije ovaj koji je na njihovom glavnom sajtu) a čiji sam član i dan-danas u formi yahoo grupe. Tamo je u nekom trenutku bilo preko 1000 članova, bilo je fenomenalnih razmena iskustava i slično, sa dobrim ljudima. Još uvek postoji u mnogo manjoj meri i sa manjim aktivnostima. Znači postoji već 17 godina, odabrani ljudi - korisne informacije i sl.

Danas je to retkost, iako imamo mnooogo puta više foruma, sa mnooogo više ljudi, a opet... ništa od korisnih informacija, bar za nas ljude.

Eto, samo sam hteo da dodatno pojasnim moje stavove.

Za kraj, evo još jednog emaila koji poteže pitanje IT giganata i svojih namera, mislim da se uklapa u ovaj topic: Google - da li raditi kod njih?
http://pastebin.com/7Y0nALNg

Poz....
Reply
#18
Ja se bavim internetom i to je ujedno jedan od razloga zašto me nema nigde vidljivog na netu.
Nemam F i neću ga ni imati! Tongue
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#19
Nebojša,

Nisam ni pripisao sebi paranoju, ne brini. Razumeo sam te potpuno.

Zapravo, trebalo bi da možda stvarno postanemo paranoični. Kada se osvestimo biće možda kasno...
-----------------------------------------

Naš forum se upravo razlikuje po tome što okuplja ljude sa uskom sferom interesovanja.

Tu je "šum" minimalan, tj. neuporedivo manji nego kod mreža uopštenog tipa.

Nama je bar sasvim jasno šta radimo ovde. Svi pomalo učimo i napredak je vidljiv.

Progres (ako je to jedan od ispravnih ciljeva) jasno postoji.

Posledice boravka na ovakvim forumima (svakako veoma dobre i lepe) su se videle u obliku velikog broja divnih naprava, koje smo videli na druženju u nedelju, a stvorenih sopstvenim rukama.

Pozz
Reply
#20
Pošto se već baviš tim, možemo da pretpostavimo da znaš razloge što nisi tamo :-)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)