Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bas, Sateliti, Fullrange kutije - NACRTI
(03-13-2016, 12:02 PM)djera Wrote: Pa onda bi mogla ovdje omega pro 18a. To bi bilo 500e za drajvere. U sustini dodje ista cijena za ove dvije 18 ili 4 15 sa rcf.

Sa petnaesticama ima malo vise kik basa, ali bitnija prednost je 4 oma impedansa sa dva zvucnika u paralelu pa se izvlaci veca snaga iz pojacala s druge strane na jednostruke binove se moze kasnije dodati jos jedan par  (dve kutije po strani) bez potrebe za dodatnim pojacalom...
Kvalitet zvuka W bina je realno najbolji.
https://www.facebook.com/APEXaudio.MileSlakovic/
Reply
Malo sam razmišljao o ovome "nadji nacrt za jednostruku petnaesticu pa dupliraj". Našao sam nacrt po kojem sam pravio prve binove sa RCF P200AK. Interesuje me, da li se od litraže odbija prostor koji spada u bas refleks, ili samo daska koja odvaja bas refleks? u konkretnom slučaju, sa o ve slike. Da li od zapremine odbijam samo zapreminu ploče "B", ili komplet zajedno sa otvorom 15x15cm x 40cm? Hvala
Reply
(03-16-2016, 08:52 AM)djera Wrote: Malo sam razmišljao o ovome "nadji nacrt za jednostruku petnaesticu pa dupliraj". Našao sam nacrt po kojem sam pravio prve binove sa RCF P200AK. Interesuje me, da li se od litraže odbija prostor koji spada u bas refleks, ili samo daska koja odvaja bas refleks? u konkretnom slučaju, sa o ve slike. Da li od zapremine odbijam samo zapreminu ploče "B", ili komplet zajedno sa otvorom 15x15cm x 40cm? Hvala

Od litraze kutije se odbija litraza bas refleksa, ali svejedno kad se duplira kutija duplira se i bas refleks. Dupla kutija je kraca od dve spojene za dve debljine iverice 3-4cm sto je beznacajno.
https://www.facebook.com/APEXaudio.MileSlakovic/
Reply
Pa da, 38mm debline dva medijapana. Nego mi samo nije bilo jasno, radi proračuna. juče nisam zakačio onaj nacr, ali evo ga u ovoj poruci. Na WinISD-u sam gledao za ovu kutiju, na nacrtu pise da je kutija tjunirana na 38Hz, ali meni vazda ispada preko 45Hz bez odbijanja bas refleksa. Hocu prvo sve da preracunam prije krojenja materijala.

Attached Files Thumbnail(s)
03-16-2016, 11:27 PM

Reply
Photo 
Pozz svima-da ne otvaram novu temu,evo ovako-imam JBL JRX125 zvucke dve kutije (jedan par) ,zbog tezine i kad treba da ih nosime levo desno sa bendu ruke ni pale Big Grin, pa molim za savet,hocu napraviti jedan par bass bin,i jedan par satelite od njima,pa savet sta da uradim neke nacrte koi su dobre za satelite i bas bina,ali da nisu glomazne Smile da mogu ih nositi u koli ali da davaju solidne rezultate- za kutiju koristiti iverku 16mm, i tapacir.Nasao sam od Mile Apexu neki nacrt na elitesecurity od bass bina,ali ipak molim za savet radi se o JBL 15 inch zvucke.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)