Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vještačko opterećenje za pojačala
#21
<p>DudeSmile</p>
<p>Kakve crne reklame !</p>
<p>Ovo je fabricko pojacalo koga sam samo slucajno naveo kao primjer zbog cega mi treba vjestacko opterecenje. Oko racunanja snage takodje nema dileme s tim sto u slucaju rada na 1 Ohm kvadrirani napon dijelimo sa 1. Eto ti slucaja kad na izlazu mjerim 38V (sto znaci na ladno daje 1.5KW to nije nikakva reklama, ali sad to i nije tako bitno nego mi nije bas najasnije ovo oko dodavanja kapaciteta ???</p>
<p>a sve to mi je bitno jer zelim opterecenje koje ce pojacalo dozivljavati kao zvucnik.</p>
Reply
#22
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="boro62promaja" data-cid="1861" data-time="1366286279"><p>DudeSmile</p>
<p>Kakve crne reklame !</p>
<p>Ovo je fabricko pojacalo koga sam samo slucajno naveo kao primjer zbog cega mi treba vjestacko opterecenje. Oko racunanja snage takodje nema dileme s tim sto u slucaju rada na 1 Ohm kvadrirani napon dijelimo sa 1. Eto ti slucaja kad na izlazu mjerim 38V (sto znaci na ladno daje 1.5KW to nije nikakva reklama, ali sad to i nije tako bitno nego mi nije bas najasnije ovo oko dodavanja kapaciteta ???</p>
<p>a sve to mi je bitno jer zelim opterecenje koje ce pojacalo dozivljavati kao zvucnik.</p></blockquote>
<p>Mislio sam na reklame, &nbsp;velika krupna slova da impresioniraju kod fabrickih uredjaja... Toliko i toliko a kad se testira bude znojenja i ispustanja duse na 50% napisanog... &nbsp;Uopsteno sam to napisao ne vezano za konkretan slucaj.&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ja se ne bi mnogo opterecivao oko simuliranja uslova kod prave zv kutije zato sto nisu sve iste. Ako uzmes 30-40% tezu situaciju na zvucniku ne verujem da bi puno pogresio.&nbsp;</p>
Reply
#23
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="boro62promaja" data-cid="1861" data-time="1366286279"><p>DudeSmile</p>
<p>Kakve crne reklame !</p>
<p>Ovo je fabricko pojacalo koga sam samo slucajno naveo kao primjer zbog cega mi treba vjestacko opterecenje. Oko racunanja snage takodje nema dileme s tim sto u slucaju rada na 1 Ohm kvadrirani napon dijelimo sa 1. Eto ti slucaja kad na izlazu mjerim 38V (sto znaci na ladno daje 1.5KW to nije nikakva reklama, ali sad to i nije tako bitno nego mi nije bas najasnije ovo oko dodavanja kapaciteta ???</p>
<p>a sve to mi je bitno jer zelim opterecenje koje ce pojacalo dozivljavati kao zvucnik.</p></blockquote>
<p>Kondenzatorom mozes ispitati stabilnost pojacala, ali to nije bas naivan test. Ako je pojacavac nedovoljno stabilan, zapusice iz mesta. To se radi samo sa strujnim limitom u napajanju.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>To ti verovatno i ne treba kod nekog fabrickog uredjaja, jer su se verovatno dovoljno potrudili oko toga jer ne bi smeli da ga prodaju drugacijeg.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Sa kondenzatorom ti treba kada pravis pojacavac, i onda mozes testirati njegovu stabilnost.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Kada pojacavac podnese nekoliko uF kapacitativnog opterecenja preko load otpora, onda je stabilan i na bilo kojoj kutiji nece prooscilovati.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Postoji dosta kutija koje u nekim delovima opsega imaju pretezno kapacitativan karakter, i takve znaju biti nezgodne za pojacavace koji imaju "labavije" resenu stabilnost.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Cak i sam zvucnik (kao jedinica) ima kapacitativni karakter pri nekim ucestanostima, jer dolazi do pomeranja faznog stava struje prema naponu zbog mehanickoh posledica dejstva membrane na okolni vazduh ili pak stojeceg mehanickog talasa na samoj membrani.</p>
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)