Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX AX11 : Simple 100W/4R Amp
Ok 
Imam trafo torus 200VA ima u sekundaru bifilar 22v Ac to ce taman da bude negde oko +-31v Dc mada me kopka da probam na +-40 dc ali .....
Reply
Ja ću da probam na +/- 60 V uz manje modifikacije
Reply
Ja imam uspesno testiranu verziju AX11 sa 4kom MJ15003 + 4kom MJ15004 na -+56V , stim sto su drajveri MJE15030-15031, kad budem imao vremena uradicu neki snimak...
Reply
Netrazim ja snagu od AX11 nego  imam ove KTD/KTB komplementarne parove i citajuci ovu temu padne mi napamet da odradim s njima ovo pojacalo .
A taman mi se i smucili ovi 2:1 pc zvucnici + imam dve kompresione dvosistemske kutije 80w tako da , to ce da sviiiiriiiii za medalju u prizemlju Big Grin
Reply
nasuprot tome ja sam baš "u fazonu" da probam skoro sve do sad što sam napravio da bude na maksimum snage(tj da lagano dade svaki optimum), i baš mi je interesantno da vidim koja se snaga iz neke osnovne konfiguracije ax11 dade izvući. ako Mile ne reaguje,planiram da uradim verziju hx11 samo bez h-step dijela,tj sa naponskim od hx11 ali sa jačim tranzistorima u naponskom i u strujnom delu. pa kako bude... a obećava!
Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa : : :    Edmund Burke

(44250 tpk HMAP tpk 11277)
Reply
zamisli AX 11 od 150-200W na 8r... MUŠKI 💯 %
Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa : : :    Edmund Burke

(44250 tpk HMAP tpk 11277)
Reply
Imam pcb odradjen za hx11 ali nekako nisam isao dalje , famu mi prave dva napona za napajanje , mislio sam da namotam trafo za to ali .... ostalo se na tome😐
Reply
HMAP, u tom slučaju je sigurnije da koristiš po dva para izlaznih.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Postoje razne jace verzije, recimo FH12 sa dva para IRFP240/9240, a najjaca je BX20.

https://www.facebook.com/APEXaudio.MileSlakovic/
Reply
Dackotronic nema potrebe za motanjem 😁
Tražiš samo neko staro pojačalo donor sa STK.
Bilo je tih STK sa 2 napona čak mislim da ima neki takav trafo javljam ti kasnije 😉
Reply
(07-24-2017, 12:02 PM)tesla017 Wrote: Dackotronic nema potrebe za motanjem 😁
Bilo je tih STK sa 2 napona čak mislim da ima neki takav trafo javljam ti kasnije 😉

Ma evo resenja , treba samo malo procesljati forum Mile je vec dao semu . Ovo je za H900 a ja bih mogao da uradimm napajanje za HX11 po ovom principu.

Koristio bih dva ista torusna trafoa od po 200VA koji u sekundarima imaju 2 x 26.6v AC sto bi bilo 2 x 37.5v DC odnosno 2 x 75v DC po ovoj datoj semi , a sto je odgovarajuci napon za HX11.

Jednino neznam da nije malo 200va po trafou za HX11 ? a inace imam ta dva ista torusa.
Reply
Photo 
(07-24-2017, 01:42 PM)Dackotronic Wrote:
(07-24-2017, 12:02 PM)tesla017 Wrote: Dackotronic nema potrebe za motanjem 😁

Ma evo resenja , treba samo malo procesljati forum Mile je vec dao semu . Ovo je za H900 a ja bih mogao da uradimm napajanje za HX11 po ovom principu.

Koristio bih dva ista torusna trafoa od po 200VA koji u sekundarima imaju 2 x 26.6v AC sto bi bilo 2 x 37.5v DC odnosno 2 x 75v DC po ovoj datoj semi , a sto je odgovarajuci napon za HX11.

Jednino neznam da nije malo 200va po trafou za HX11  ? a inace imam ta dva ista torusa.

Nije ispravljac za H900 praktican za manje snage. Elektroliti su vezani na red zbog visokog napona napajanja, a time se kapacitet dvostruko smanjuje. Za manje snage dovoljno je koristiti dva elektrolita 4700uF/50V za nizi napon i dva 10000uF/80V (ili 100V) za visi napon svaki par sa svojim grecom samo se mase spajaju zajedno.

https://www.facebook.com/APEXaudio.MileSlakovic/
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)