Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
ha ha haaa - dooobar! Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
[Image: 703f49a7-5e43-4a0f-8487-76f0e1b1d981.jpg]
Reply
Vrh Big Grin
Reply
https://www.youtube.com/watch?v=NvnJr82oULk
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
https://www.youtube.com/watch?v=qrZrPND7yr4
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
https://www.youtube.com/watch?v=aBr2kKAHN6M
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
link ka blogu jednog amatera, ali rekao bi poprilično koristan:
http://www.deloviautomobila.rs/auto-delovi/pocetna
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Ono kad otvoris sezonu voznje i posle sat vremena je zatvoris do daljnjeg... ne tvojom krivicom... Sad


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Znaš, kako se kaže: nek je sva šteta na motoru... Kako je vozač?
(Zbog nepažljivog i pijanog vozača auta, (na sudu izjavio, da me nije "video"), sam pre tačno 33 godine proveo 12 meseci u krevetu, lečeći 6 dooobrih preloma leve noge, a motor, NSU 175ccm, savijenog štela u kiflu...)
Reply
Au bre Bocko pa ti si bas nagrabusio... Sad Znas kako, u vecini slucajeva vozaci dvotockasa nisu krivi ali su posledice udesa jako zeznute po njih... onomad kada sam bio bolestan i kada sam ponovo ucio da hodam na fizikalnoj terapiji je bilo par slucajeva koji su imali udes sa motorom i mogu ti reci da mi i dan danas prolaze njihove slike kroz glavu... Posle dva meseca terapije ja sam se oporavio ali oni, nazalost, nisu... Sad A po zakonu su oni bili u pravu... Sad

Sreca pa sam ja mnoooogo bolje prosao od tebe... sporo smo vozili jer je lik ispred nas skretao levo i tu sam vec skoro stao ali ovaj iza me nije video (iako sam vozio ispred njega 3 raskrsnice?!), kasno je prikocio pa me udario od pozadi bocno i prebacio preko bankine tako da nemam nikakvu povredu... ali su zato skoro sve maske na motoru rascvetane... 4 bocnih maski, zmigavac i nosac tablice... ali kao sto ti rece, samo nek je sva steta na motoru...
Reply
Baš mi je žao. Sad
Dobro je da nisi povređen.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Juce sam naleteo na saobracajce kako rade uvidjaj, video sam da je skuter bas izlupan i da je kaciga jedno 10m od motora, ne znam sta je sa vozacem.

Ja sam ko klinac, sa nekih 12 god, pao sam sa mopeda jer nisam mogao da dohvatim nogom put pri zaustavljanju (nista strasno, par ogrebotina) i od tada vise nikada nisam seo za upravljac, a samo par puta me brat povezao skuterom i kroserom (zlo od motora, nema razlike izmedju 1. i 5.) jer mi se zurilo.

Za mene motorcikl ne mora da postoji, a to sam sebi potvrdio i kada sam radio diplomski rad na temu o bezbednosti motorcikala dvotockasa.

Moras mnogo da pazis, ali mnogo vise moras da pazis na ostale ucesnike u saobracaju nego na svoje ponasanje.
Reply
Heee ? Motorcikl?
U vreme kada sam bio klinac svi smo vozali nekave motore ,uglavnom Tomos .
I svi su to nesto "budzili" da ide brze ...
To se padalo ljustilo lomilo nepitaj?
Ja sam vozio prvo Apn4 a posle Mz Etz 250.
O padovima mogu dok vam se ne smucim ?
Mz je bio tezak ko tucak i zeznut za voznju a iso ko blesav padao sam nedeljno bar jednom jbga.
Naravno ostale su i posledice od svega toga , cetiri oziljka po licu , gomila po telu , evo sada artroza levog kolena itd.
I sada bih ponovo kupio neki motor cisto kad mi dodje da obrnem koji krug , pa nek se sljustim opet nema veze?
Reply
Bicikl pomognut baterijom i manjim motorom i držanje podalje od auto saobraćajnica. Dakle bici staze i trotoari. I polako na posao/sa posla.
Reply
@ Dackotronic: +1 Smile
Neodoljivo me "vuče", ko magnet, da imam-vozim neku beštijicu od oko 600 kubika, no kad vidim, šta se dešava po saobraćaju, resetujem se!

Druga veeelika želja, koja mi se javlja, je da imam konja za jahanje i transport: "vidi, tata, stigo majstor za klimu na konju..." , no i tu se resetujem, leđa ne trpe više neke mladalačke prohteve, u smislu:"srce oće, al dupe klokoće" Smile Total reset!
Reply
Ja sam pre 16 godina prodao motor da kupim veći i potrošio pare...
Nikad nisam kupio drugi. Sad
Sad mi žena ne da.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(04-06-2018, 02:05 AM)Bocko Wrote: ... a motor, NSU 175ccm...

Legendarni NSU "Pretis" iz šezdesetih, koji kad mu nestane benzina radi na isparenja iz rezervoara narednih kilometar-dva :-). Sačekaš pet minuta na suncu i upališ opet pa stigneš do pumpe :-)

Motocikl iz pedeset i neke sa, za to vreme, jako modernim konceptom četvorotaktnog jednocilindričnog motora:
Bregasta u glavi motora, sa neobičnim sistemom prenosa na bregastu, sa dva krivajna mehanizma, podmazivanje sa uljnom pumpom pod pritiskom i tako dalje i tako dalje...

Koliko mu je ram bio krut i krajnje loš za krivine, toliko mu je motor bio avangardan za to vreme.
A mnogo je se lepo ponašalo kad se motor od NSU ugradi na ram od BT50...
Reply
A beštija od 600 kubika...

Pa odavno već ima onih od 125 kubika sa više od 50KS koji idu bolje nego neki matoriji od 400 kubika, razne Kađive, Đilere i slično.
Probao Kađiva Mito i ide bolesno za nešto od 125 kubika, a ima i dosta još moćnijih.

Nezgodne su to sprave i ko se jednom zaljubi u to, tome želja ne mine do stote godine života :-)
Reply
(04-06-2018, 03:36 PM)Macola Wrote: Nezgodne su to sprave i ko se jednom zaljubi u to, tome želja ne mine do stote godine života :-)

Jeste, veliki su zaljubljenici, ležah u bolnici sa par njih, poprilično su se udesili, i kažu da će ponovo na motor..

Quote:Druga veeelika želja, koja mi se javlja, je da imam konja za jahanje i transport: "vidi, tata, stigo majstor za klimu na konju..." , no i tu se resetujem, leđa ne trpe više neke mladalačke prohteve, u smislu:"srce oće, al dupe klokoće" [Image: smile.gif] Total reset!
Ja bih voleo sa rukama u dzepovima na tu popravku klime  Smile
No ja izgledam ko tovarni konj.... barem je tako bilo .... 
Da se vratimo na motoriste, imamo ih nekoliko tipova, oni koj uživaju u vožnji, oni koji luduju, opreznih, neopreznih. Jako puno vremena sam provodio u kolima i u odredjeno doba godine čovek mora da obrati posebnu pažnju na njih, jedan mali cim volana i ode on  Big Grin .Umeju da budu jako drčni i bezobrazni da često sam imao želju da izadjem iz kola, posebno su sa malim prdavcima problematični, a ima ih koji su me oduševili svojim ponašanjem u saobraćaju. Nažalost ima i nesmotrenih vozača što je pakonja osetio, dobro je što je samo motor stradao, okrpiće se.
Monkey see, monkey do
Reply
(04-06-2018, 01:57 PM)Bocko Wrote: @ Dackotronic: +1 Smile
Neodoljivo me "vuče", ko magnet, da imam-vozim neku beštijicu od oko 600 kubika, no kad vidim, šta se dešava po saobraćaju, resetujem se!

+1 za 600cc a i za reset... dva udesa u toku jedne registracije i to oba ne mojom krivicom su me dovoljno resetovala da izbacim iz glave 600cc... bar za neko vreme... mozda se kroz koju godinu predomislim ali ne verujem...


(04-06-2018, 04:10 PM)deksi Wrote: Jeste, veliki su zaljubljenici, ležah u bolnici sa par njih, poprilično su se udesili, i kažu da će ponovo na motor..

To je kao droga... ali svako kroji svoju sudbinu...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 10 Guest(s)