Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda

Prava stvar za gradske gužve!

/p>

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply

Peglica! Smile

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Dude" data-cid="15152" data-time="1387415906">
<div>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/362-veoma-jako-poja%C4%8Dalo/'>Ovde </a>imas neka pajacala od 10 'iljada vati, pa preberi sta ti odgovara... &nbsp; :baby:</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Taman! Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>I njima bi trebalo vodeno hladjenje pored motora Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Kao sto ime kaze ne treba on da vozi mene nego ja njega!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Glupost je sto sad prave aute koji "sami" voze, neke stvari za malu pomoc u voznji su ok ali ovo...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ako neko hoce da ga voze auto je suvisno jer je samo jos jedna stvar za odrzavanje zovne taxi i reseno.</p>
Reply
<p>Ovde čovek kaže da ima 1150ks, ne 150.</p>
<p>Vozim astru 16v i ne bih se usudio sesti za volan golfa koji ima konjažu T84 tenka.</p>
<p>Možda po ravnom i širokom...surčinska pista.</p>
I can't be sorry, if I ain't always a saint
Like to be a nice guy, but don't blame me if I ain't
Reply
<p>I ja vozim verovatno slabije auto nego tvoja astra i sasvim dovoljno za moje potrebe, tu je i stil voznje bitan da ne duzim...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Vozio i mnogo jace ali bitnije je kako se vozi a ne snaga Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ovaj golf izgleda kao obican a ima snagu kao tenk a to je veoma bitno Smile</p>
Reply

tu mu je šmek,iznenađenje da se zaprepastiš Smile zato je i meni zapao za oko. ni sam nisam neka vozačina i vjerujem da bi mi 100ks bilo više nego dovoljno,čak šta bolje - više me impresioniraju kola sa malom potrošnjom nego velikom snagom i takva bi prije kupio ali da pravim-prepravljam auto za sebe ovako nešto bi sigurno imao na umu. na discovery-u su oni iz chop-shop (mali debeli indijac i ćelavi englez) jednom napravili hibrid golfa2 i subaru impreca WRC : 300KS sa pogonom na sva četiri u školjci od golfa2,kako je to moćno izgledalo i stajalo na putu onako sa uočljivo ravnim vješanjem (u odnosu na koso golfovo fabričko) i sa ogromnim hladnjakom bez prednje maske - zaljubio sam se u taj hibrid! poslije su ga pretvorili u ružno pače,nepovratno....

e tako nešto (golf2 + 300ks 4wd subaru) bio bi maksimum na koji bi pristao da platim vlasnički list,a opet pod uslovom da ostane neupadljiv.

UF! Smile

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
<p>I na semaforu oduvas bmw, audi... Big Grin</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Svako auto sa jacim motorom deluje tako i od spolja velike gume, resetke na haubi/braniku pa je zbog toga fora sa ovim...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Realno onom ko zna da vozi i 100ks je dovoljno, najgori su oni "tatini sinovi" ili neki umisljeni koji imaju neku zver od auta i kazu on ide a x puta udarili isti pa svako ko sedne u takvo auto ima da ide-svaka cast izuzecima.</p>
Reply

Za te stvari je bio zahvalan moj maleni AE82. Smile

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<p></p>
<p>&nbsp;</p>
<p></p>
Reply
<p></p>
Reply
<p>Dvesta iz mesta Big Grin</p>
Reply

Fikus ubica! Big Grin

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<p></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>http://www.youtube.com/watch?v=5sz_Zn8Myxw</p>
Reply
<p>A pogledajte samo flomasterom dopisanih 9 i 10000 RPM jer nema smisla da kazaljka pokazuje u prazno :-))</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p></p>
Reply
<p>Samo da znate: na sva tri klipa nije neki motor od kavudže ili Yamahe, već pravi Abarth 1000-tcr.</p>
Reply
<p>Velika je steta sto je Fiat kupio Abarth i onda ga ugasio, nesto su ponovo poceli mada...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Da preradi Ficu tako da ima 110ks i ide 215km/h a motor sve to izdrzi covek je bio genije u svom poslu!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Sto kaze BeliNinja ni ja nisam primetio da je Macolin avatar za Abarth jer drugacije izgleda, mislio sam horoskopski znak ili nesto slicno...</p>
Reply
<p>Imenjace, nije Macoli avatar&nbsp; Abarthov logo vec horoskopski znak, koji se podudara sa Abarthovil logoom Big Grin</p>
<p>A vidis i da mu je Abarth u srcu i dusi Smile</p>
Reply
<p>A ok, znam da Macolin avatar nije Abarth logo nego je slican pa pomislio da je zbog toga stavio jer voli to auto...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Znaci ipak je horoskopski znak Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>I kapiram sto voli to auto ipak u to vreme tako nesto je bilo...</p>
Reply
<p>U to vreme je to bilo car na kružnim trkama.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>"Dralo" je razne tadašnje moćne mašine: alfu spider, X1/9, NSU TTS, poršea 356 i tako dalje...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Godinama nisu uspevali da ga skinu sa prvih mesta :-)</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Šteta što iz tog vremena nema video snimaka.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Nekada je čuveni Đani Šverko imao strahovitog Abarth fiću i čuda radio sa njim.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Nisam nikada imao svog Abarth-a "fiću" (samo sam imao običnog malo "nabudženog"), ali sam probao dva komada kao mlađi čovek, i mogu vam reći da me nijedan jedini auto kasnije u životu nije toliko impresionirao na prvu loptu, a provozao sam i Audi R8...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>----------------------</p>
<p>Inače, avatar je horoskopski znak i ljubav prema Abarth-u istovremeno.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Neobičnim sticajem okolnosti, rodio sam se na sopstvenu slavu, moj sin takođe na isti datum sa sat razlike.</p>
Reply
<p>Mom kucnom prijatelju i dan danas stoji Opel Rekord 2.0 u dvoristu koji je dobio na opkladu jer je predhodnog gazdu (bivseg oficira JNA) oduvao nabudzenim ficom na pravcu na stazi u Beranovcu. Prijatelj je nekda radio pripremu fica za trke.</p>
<p>Nije poenta imati sto vecu snagu u motoru vec imati sto vecu brojku kada snagu motora podelite sa ukupnom masom auta, e tu mali automobili briljiraju jer u motorima imaju potencijale a ukupna masa im je prirodno mala.</p>
<p>Jedan laborant kod mene na faksu (Pera-radio je u Yugo Sportu ili tako nesto)&nbsp; kaze: Lako je nafrizirati motor od 2+ hiljade kubika, umetnost je frizirati motor od 1300ccm. U garazi na faxu nam stoji frizirani jugic sa motorm 1.4 i 120ks na tockovima. Ima elektronsko ubrizgavanje za svako usisno grlo i jos mnogo toga. Mala azdaja.</p>
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)