Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
web stranica posvećena Bori
#81
(03-21-2024, 08:11 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: "...a HMAP-a bi zamolio da mi napravi u ovoj temi popis pojacala koja su provjerena i koja su prototipovi kako bi na novom web site mogao dodati kategorije pojacala i prototipovi."
.
treba jednom da sednem i pregledam BAS stranicu i sve fajlove koje imam,pa da napravim spisak onih pojačala predpojačala i ostalih uređaja za koje znam da su pravljeni u više uspešnih primeraka i sa različitim materijalima. hteo bi da to uradim što temeljnije da bi smanjio posao tebi svima ostalima koji učestvuju u ovome.
čim to uradim javljam ti.

provereni u više primeraka

pojačala:
DOGC MKII
DOGC H
HF2006
IOTA-CD
RETRO
SIGMA
STANDARD
STACCATO (za slušalice)
STUDIO
STUDIO SE
SUBZERO
TECHNO-MODUS

predpojačala:
ADAGIO
ALLEGRO
CLEPSIDRA
PRE-STUDIO
STANDARD
VIVAĆE

dakle svaki od uređaja je pravljen bar u 4 primerka na 4 različite strane i od 4 različite osobe,i imaju najmanju šansu da zakažu.

sve ostalo bolje da se vodi pod idejama i prototipovima,i neka bude lepa razonoda za one koji umeju,znaju,mogu i hoće.

nikako ne treba zaboraviti ni test opremu,meni je pomogla u više slučajeva:

AUDIO SIGNAL GENERATOR
OME MILIVOLTMETAR
BRZI ELEKTRONSKI PODESIVI OSIGURAČ
GENERATOR FUNKCIJA
PINK NOISE GENERATOR


PRE-SUBZERO filter je moj sledeći favorit!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#82
Zar Legend isto nije proveren? Bar verzije od 125 i 250W, oni su pravljeni koliko se secam ranije (pre nekih 10-12 godina). MK2 je radjen kao uzorak i Quasor je isto uradjen kao uzorak jedan.
Reply
#83
samo neka budu objavljeni i nastavci tog istog pojačala-kao obrade (prototipova) istog,jer je to i bio očekivani nastavak priče o evoluciji po pitanju snage jednog pojačala. to je i bila poenta cele teme jednog Legend pojačala.
kako iz jedne osnove svakako snažnog pojačala krenuti kroz prototipove u doradu na sve veću i veću snagu,do ako se ne varam kW snage. pre 20ak godina,to mi je bio prvi način da počnem da kontam taj put.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)