Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem sa LC metrom
#1
https://www.radiolocman.com/shem/schemat...l?di=33994

Pozdrav svima.Pravio sam lc metar po ovom linku vec dva komada za sebe i oba rade lepo,tacni i oba pokazuju isto.
Sad sam ponovo pravio za drugara i pocinje problem,Do nekih 30uH meri tacno a navise kako merim vece induktivnosti greska je velika do nekih 1mH i navise je kao tacan.Sve kondenzatore sam menjao,probao drugm 16f84 koji radi u drugi lc metar i uvek isto,drugi lm311 nisam imao imao da zamenim.Ako neko ima ideju sto se rako ponasa neka pomaga...
Reply
#2
jedino sto mi pada napamet je curenje kondenzatora?

Kod manjih iduktiviteta je vreme punejnja i praznjenja manje, pa ne dolazi toliko do izrazaja, a kod vecih induktiviteta je vreme duze pa onda ima uticaja.

Mada bi moralo da bude dosta veliko da toliko utice na merenje. Zbog toga bih eventualno proverio da nema "curenja" na plocici -posebno izmedju kontakata kondenzatora. Jednom sam izlemio drugu pretpojacalo, i na plocici ostalo dosta paste za lemljenje. OP-i se grejali ko ludi. Ocistio PCB, sve super.
Reply
#3
Sad tek vidim da je neko pisao.Problem je bio relej,sve sam menjao i uvek isto pa ajde,kad je tolika muka nek bude do kraja pa zamenim i relej i tek tada je proradio kako treba.Ono zadnje sto sam mislio ispade bas ono.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)