Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuća :)
#61
(06-06-2023, 02:23 PM)Zvu Wrote:
(06-06-2023, 08:25 AM)NIXIE Wrote: Ovo vreme je dobro za postavljanje termo fasade, kažu da ne valja raditi kad je mnogo vruće, prebrzo se suši lepak. E sad nakon nekog vremena valjalo bi malo toplote i sunca da se to sve osuši pre jeseni, a kako je krenulo sa ovim kišom, ne vidi se kraj.

Fasada je postavljena, osuši se ona brzo samo je bitno da u postupku vezivanja lepka ne bude jaka vrelina niti direktna sunčeva svetlost jer utiču na hemijski proces vezivanja. Ono što je rak rana ovog vremena najviše utiče na završni malter. Ako navuče malter i padne kiša, spraće ga. Žali bože materijala i rada, jer mora opet da se malteriše. Od 30 dana juna, najavljuju 25 dana mogućih pljuskova. Ja stvarno ne znam kada će ovi momci moći da završe fasadu kod mene.

Nama su na zgradi radili belu fasadu (boja po želji), znači završni sloj debljine par mm nekim materijalom koji se nanosi velikom špahlom. Ide brzo, suši se za par sati i površina je lepa, malo gruba. Nisam baš nešto zagledao dok su radili, bio na poslu, evo ima 6-7 godina sve se još drži kako treba. To je rađeno u septembru, isto ovakvo vreme je bilo, malo suvo malo kiša. Ne znam kakvo završno malterisanje ide preko te tvoje fasade?
Reply
#62
Akrilni malter, beli Maksimin. Deluje da se osuši i on posle par sati ali uzmem komad maltera sa betona gde je kapnulo i ako ga stisnem, smrvi se. Suv spolja ali ima vlage unutra. Deluje mi da treba ta dva dana da stegne kako bog zapoveda.
Reply
#63
Mislim da je to stavljeno kod nas ili nešto slično. Pre podne su uradili, uveče je pala kiša. Ništa mu bilo nije. Verovatno je dovoljno da se osuši površinski pa si miran što se kiše tiče.
Reply
#64
Tako je nekako i bilo kao što si rekao. Navučena fasada za jedno prepodne - u sredu oko 13:00 su skinuli skelu. Ja sam bio na placu oko 17:00 i već je sve bilo dobrano steglo. U četvrtak u 00:30 bila neka slaba kišica, rominjalo, bez vetra pa to i ne računam u ozbiljne padavine koje su mogle nešto da pokvare. Međutim oko 15:00 istog dana se otvorilo nebo. Uhvatio me je pljusak baš kad sam išao ka placxu s posla - pokisao sam kao miš. Prekontrolisao fasadu, kad sam se uverio da je sve ok, pozvao sam fasadera da mu isplatim ostatak novca. Ostalo je još na temeljnu soklu da navuče kulir ali sam to dogovorio da uradi kada izlijem stepenice ispred ulazne nadstrešnice. Postavio cevke na izvode oluka da ne prska po fasadi dok ne dođe limar za vertikalne delove koje nisam hteo postavljati dok ne bude gotova fasada. Ove cevi posle budu iskorišćene za odvod kanalizacije ka septičkom sistemu. Trenutno sam spolja stigao dovde:

Reply
#65
Lepo. Biće posla i okolo kuće samo tako.
Reply
#66
Čekaj dok stignem do okolo Smile Unutra ima samo tako. Vodovod, hidroizolacija, malterisanje, podno grejanje, keramika, razvodna tabla. Okolo počinjem sa bunarima, staze oko kuće, oluci. Ograda možda bude iduće godine. Pre, ne verujem.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)