Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem sa instalacijom u stanu
#21
Hvala Branko, sad vidim da ceo stan kako je uradjen nema smisla... narucio sam zastitnu opremu i alat pa cu ispitivati jos malo da probam da nadjem tu tablu. Nisam siguran koliko 0 ide od osiguraca, probacu da vidim mada je tamo bas nepregledno.

@ZASto, da bi utvrdio da li uopste kabovi idu od te razvodne kutije ili od negde drugo. A sto se tice boja zica, izgleda da nisu pazili previse Big Grin
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#22
- Razvodna kutija koju sam spomenuo sa sve 3 ispravne faze, zapravo vodi i do svih uticnica koje ne rade.
- Otkacio sam fazu i 0 neispravnog voda i onda ispitivao otpor izmedju 0 i svih neispravnih uticnica, i sve su u prekidu.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#23
Pazi ovako, kablovi kreću od table sa osiguračima prema potrošačima.
Traženje prekida nekog provodnika obično ide u suprotnom smeru Smile

Quote:ispitivao otpor izmedju 0 i svih neispravnih uticnica, i sve su u prekidu

Pošto smo kuckali u isto vreme, sada ti samo preostaje da pronađeš gde ti je 0 prekinuta.
To nije nešto što možeš da rešiš putem računara Big Grin
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
#24
- Zatvorio sam kolo na razvodnoj kutiji za neispravnu granu i onda merio otpor na uticnicama
- Zatim sam otvorio kolo na razvodnoj kutiji, merio otpor odatle a zatvarao kolo na uticnicima
- Uspeo sam da suzim oblast pretrage na dva zida u jednoj sobi
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#25
Daljim unakrsnim ispitivanjem sa zatvaranjem kola i merenjem izmedju uticnica, dobijam da je izmedju njih sve OK. Tj koju god uticnicu "zatvorim", unimer na bilo kojoj drugoj uticinici pokazuje 0. Za to vreme kolo na razvodnoj kutiji je otvoreno.
Izgleda da je prekid negde izmedju te razvodne kutije i skrivenog mesta gde se sve ostale uticnice spajaju.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#26
(11-27-2021, 12:10 PM)ZASto Wrote: To nije nešto što možeš da rešiš putem računara Big Grin

Zavisi kakav racunar imas Big Grin Vec mi pala ideja napamet da napravim senzore za trazenje ovakvih kvarova  Cool
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#27
Koristi signal tracer i "ganjaj" unazad. Predajnik zakaci za jednu od uticnica sto ne rade, na nulu naravno i prijemnikom isprati po zidovima koji su sumnjivi.-
pOz
Reply
#28
@emiSAr da li mozes molim te da mi predlozis neki model (signal tracera)? Hvala.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#29
Konkretno bi sve i jedan model odradio posao. Sin je nedavno kupio neki, ali će se pojaviti oko 16,00h pa ću ga pitati. Imas li nekoga ko radi mreze i telefonske instalacije, posudi za ovaj posao.-
pOz
Reply
#30
Reply
#31
Takozvano "Pile"...
Koriste ga puno LAN instalateri...
Reply
#32
Da sama zica bude prekinuta sanse su zanemarljive,
trazi neki spoj u kutiji ili, verovatnije, u zazidanoj tabli.



Reply
#33
- Pregledao sam (vizuelno i mehanicki) sve kutije i utikace, svi kablovi i spojevi izgledaju OK.
- Ono sto primetio je da nigde nema uzemljenja (zeleno zuti kabl) i da je nula (plavi kabl) spojen na uzemljenje u uticnicima
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#34
(11-27-2021, 06:10 PM)1van Wrote: - Pregledao sam (vizuelno i mehanicki) sve kutije i utikace, svi kablovi i spojevi izgledaju OK.
- Ono sto primetio je da nigde nema uzemljenja (zeleno zuti kabl) i da je nula (plavi kabl) spojen na uzemljenje u uticnicima

Neverovatno, za ovo drugo, tu instalaciju su radili neki totalni šloseri od majstora, to je sve izmesano, više liči kao da je namerno uradjeno da napokoste gazdi stana ili su možda stvarno toliko retardirani bili, ili piani ili ...

U Nemačkoj to da se desi, to je za inspekciju i ne znam šta bi posle bilo, verovatno neko **** ....
Reply
#35
Nije isključeno da će morati da se radi nova instalacija!!! Sa sve razbijanjem zidova i šta sve bude išlo uz to ...
Reply
#36
- Da dodam, jer sada vec mislim da je relevanto, mene non stop (par godina) "udara" elektricitet po stanu.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#37
To je sve uzrok te sklepane instalacije, lik/majstor je umesto trožilnog kabla stavio dvožilni, da "uštedi" ili šta je već imao na umu, šta sunceti da uštedi, neko je mogao da strada od te improvizovane instalacije ...
Reply
#38
Neverovatno, Ivane, kada je ta instalacija radjena? Kolika je to zgrada?

Miki, to je neverovatni bezobrazluk i nemoj da tog lika nazivas majstorom,
vredjas one prave. Lik je govno obicno
Reply
#39
To je klasicna nulovana zemlja.
Reply
#40
Ma to su radili neki pakisatnci ili tako neki u prolazu, da uzmi neki EUR ...

Video sam razvodnu tablu u podrumu zgrade, ima FID sklopka, automatski osigurači, plobiran mehanički brojač, uredno sve i tako isto za ostale stanove, odatle pa naviše je žurka ...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)