Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
Ne verujem da ce ti mnogo pomoci wireshark ovde.

Imas par izazova Smile

Prvi je sto je iza HTTPS'a, a u zavisnosti sta salju mozda neces moci da dekodiras.

Imas foru da probas npr. ovo:
https://github.com/billfeller/billfeller...issues/121

U svakom slucaju, ne koriste flash, vec HTML5.


Quote:<video id="video-js_html5_api" class="vjs-tech video-js-tech" preload="none" autoplay="" src="blob:https://rtsplaneta.rs/{GUID}"></video>


E sad, imas jos jedan problem a to je kako da znas koji GUID da podmetnes, jer nije uvek isti. Mozes da probas sa jednim, ali ne znam koliko bi to trajalo, ne znam dal ih menjaju posle odredjenog vremena ili posle refresh-a stranice. Smile

Mozda ti je najlakse posto vec spomenu da koristis RPi da automatizujes to malo, npr. ubacis Selenium i automatizujes po volji Smile
Reply
Možeš da filtriraš onako kako je lik pokazao ali vsavic ima pravo što se tiče koristi svega toga ukoliko je to što šalju kodirano. Jbg. ne znam ni za šta drugo što bi pomoglo
Reply
Skapirao sam da će biti prilično nezgodno izvući informaciju o linku prema tom stream-u.
Ne mogu da nađem kako da se nabudži selenium na RuneAudio. Izgleda moram od 0 da pravim čitav sistem na kome će raditi i selenium i radio player i browser i to sve bez monitora i isto tako da se samo pokreće kad uključim u struju. RA je radio kao podmazan, dešavalo se neki put zaglupljivanje, ali ništa što se ne može rešiti.

EDIT: hvala vsavic i gorankg
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Da li se netko igrao sa onim usb mikroskopima kojih je pun internet do nekih 50$. Gledam da si jednog uzmem za smd i popravljanje mobitela i općenito sitnih stvari. Zanima me kako im se rihta povećanje jer im je prosjek nekih 500x pa da li ima kakav kotačić na mikroskopu ili je softverski. Također kakvu kvalitetu slike imaju jel je dovoljno dobro za amatersku upotrebu?
Reply
Ipak nije tako komplikovano Smile

Ide preko MP2T-a. i URL je citljiv, samo je time based jer su chunk-ovi u pitanju, e sad dal ima neki program koji to ume da svira tako ili sam moras da podmeces to je vec na tebi.
Reply
(03-05-2018, 02:22 PM)Khadgar2007 Wrote: Da li se netko igrao sa onim usb mikroskopima kojih je pun internet do nekih 50$. Gledam da si jednog uzmem za smd i popravljanje mobitela i općenito sitnih stvari. Zanima me kako im se rihta povećanje jer im je prosjek nekih 500x pa da li ima kakav kotačić na mikroskopu ili je softverski. Također kakvu kvalitetu slike imaju jel je dovoljno dobro za amatersku upotrebu?

Ja sam uzeo jedan takav, i iskreno nicemu ne sluzi, jer (bar ovaj sto ja imam) moras da primaknes bas blizu, i onda nemas prostor za lemilicu nigde. Jeste da se vide odlicno i one 01005 komponente na njemu, ali samo za inspection, ali ko sto rekoh, ja nisam nista uspeo s njim, samo ostro oko (mada moguce i da je to do mene) Smile
Reply
(03-05-2018, 02:54 PM)vsavic Wrote: Ipak nije tako komplikovano Smile

Ide preko MP2T-a. i URL je citljiv, samo je time based jer su chunk-ovi u pitanju, e sad dal ima neki program koji to ume da svira tako ili sam moras da podmeces to je vec na tebi.

Jel ovo u vezi 202-ke?
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
(03-05-2018, 03:51 PM)euronymous Wrote:
(03-05-2018, 02:54 PM)vsavic Wrote: Ipak nije tako komplikovano Smile

Ide preko MP2T-a. i URL je citljiv, samo je time based jer su chunk-ovi u pitanju, e sad dal ima neki program koji to ume da svira tako ili sam moras da podmeces to je vec na tebi.

Jel ovo u vezi 202-ke?

Da, vidi PM.
Reply
Blagodarim. Čim se dokopam kompa probaću ovo što si predložio, pa javljam šta se dešava.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Da li je neko pokušavao prevariti štampač da radi sa praznim tonerima, mislim nije mi potreban toner nego samo da mogu pokušavati da printa naprazno, jer bih htio pokušati prepraviti štampač za pcb print, pa mi treba da mogu naprazno provlačiti pcb zbo sitnih dorada i testova, da ne kupujem sad druge tonere?. Štampač je Epson D68.
Reply
Nisam probao nikad, al kad sam gledao ranije bilo je nesto ovako na sta sam nailazio.

http://www.instructables.com/id/Printer-...-Revealed/

Ovo deluje kao zanimljivo stivo takodje:
http://domoticx.com/epson-printer-catrid...p-analyse/
Reply
Taj klip sam i ja gledao ali nisu isti toneri i nema tako nešto slično da se može stisnuti.
Reply
Ako imas logic analyzer mozda da probas da vidis dal mozes da nahvatas neku zakonitost i samo da ga pregazis kasnije nekim svojim "odgovorom" za level, zvuci kao zanimljiva stvar da se proba Smile
Reply
Zna li neko kakav je ovo konektor i gde bih mogao naćimuški deo? Inače radi se o Ikea driveru za LED svetlo, bilo mi mnogo da platim 500din za kabl, jer već imam kabl iz zida i treba mi samo taj konektor. Ako ništa otvoriću kutiju i zalemiti direktno žice i zdravo.


Attached Files Thumbnail(s)

"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
(03-28-2018, 09:38 PM)euronymous Wrote: Zna li neko kakav je ovo konektor i gde bih mogao naćimuški deo? Inače radi se o Ikea driveru za LED svetlo, bilo mi mnogo da platim 500din za kabl, jer već imam kabl iz zida i treba mi samo taj konektor. Ako ništa otvoriću kutiju i zalemiti direktno žice i zdravo.

Ovde ima nesto slicno:

http://www.rcsrbija.rs/kablovi-i-konektori/konektori
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
E pa da, mogu iz molex konektora od napajanja izvući 2 pina, izolovati termoskupljajućim bužirom i sa druge strane povezati luster klemom na moju instalaciju.

Gosha hvala za ideju.

Pretpostavljam da ikea koristi neki svoj standard za ove stvari, pa je malo verovatno da se u slobodnoj prodaji može naći baš ovakav konektor.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
da li neko zna koji kabel je u pitanju


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Nasao sam sta je u pitanju, Helukabel JB500 QMM 11030, 4x0.75mm, fleksibilni otporan na ulje kabel. imate li predlog sta mogu da koristim kao adekvatnu zamenu a da je dobavljivo na metar
http://www.helukabel.com/cnen/products/j...riant=true
Reply
To je obican pvc gajtan, metes sta nadjes. Koristi se uglavnom za male trofazne motore 0.25kw, 0.37 kw, samo vodis racuna da ispred njega imas adekvatnu zastitu za kabl.
Pogledaj sta domaci proizvodjaci imaju od licnastih PVC kablova.
Reply
Vlajko hvala, znam da sad ispadnem glup sto to nisam znao, ali obican kabel ne izdrzi ni nedelju dana na mestu gde se koristi. Trpi konstantno pomeranje i iskida se.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 8 Guest(s)