Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SMD vs TH
#61
Radio sam firmware za neki manji uređaj i ljudi mi normalno ponude opciju da mi to pošalju ovamo. Ja im se lepo zahvalim i napišem kako ću da napravim sebi razvojni sistem sam jer će tako brže da bude posao gotov. Nisam siguran da su baš shvatili razloge za tako nešto ali nisam imao snage da objašnjavam šta me čeka kad to dođe u zemlju.
Reply
#62
(06-04-2020, 11:20 AM)gorankg Wrote: Radio sam firmware za neki manji uređaj i ljudi mi normalno ponude opciju da mi to pošalju ovamo. Ja im se lepo zahvalim i napišem kako ću da napravim sebi razvojni sistem sam jer će tako brže da bude posao gotov. Nisam siguran da su baš shvatili razloge za tako nešto ali nisam imao snage da objašnjavam šta me čeka kad to dođe u zemlju.

Zato treba imati nekog svog od poverenja preko grane u EU, gde mozes kao covek da porucis sta hoces i onda prvi vikend posalje ti po kombiju. Godinama primenjujem datu tehniku , naravno i kombista ne vozi dzabe ali ga garantovano brze dobijem na taj nacin i znam unapred koliko me kosta prevoz. Na kraju opet puno jeftinije nego spediterske usluge ovih lopova !
Pre koju godinu narucim za co2 laser sekac rezervno napajanje da imam, da ako crkne moram da cekam. Narucio sa aliexpresa direktno meni na adresu u Srbiju. Islo DHL-om, prvo mi nisu dali da uvezem kao fizicko lice jer su procenili da je to za profesionalnu masinu. Kada sam se malo pojasnio sa njima i rekao da sa time ne pravim novac i da mi sluzi kao hoby masina, trazili su da posaljem napismeno, i da posaljem i svoj web sajt, slike radova itd, sve ono sto sam im usmeno telefonom rekao i objasnio. Rekli su ako je sve tacno da nece biti problema i zaista kada sam sve to lepo poslao, pustili su posiljku , medjutim onda me je pdv+carina+spediter iznelo 80eura, a celo napajanje sa postarinom je bilo 100eura. Znaci od 100 na kraju mi je doslo na 180eura ali ajde, a inace i dan danas mi stoji kao rezerva, nije jos zatrebalo Big Grin
Reply
#63
Do sad mi se pokazalo da Vremeplov ima najmanje marze i najcesce porudzbine. U Comet su samo FKP2 jeftiniji nego kod ostalih, ITC mi je bio nijansu povoljniji za Conrad
Reply
#64
Kad je već krenula priča oko nabavke, mene zanima da li neko ima iskustva sa zbirnim transportom robe iz Kine, koji stiže brodom? Regularan uvoz, preko firme, naravno.

Znam da ima firmi koje nude takvu uslugu, ali me zanimaju konkretna iskustva, naročito za BiH, ako je neko to radio, ili ima kakvu korisnu informaciju...

Ne trebaju mi palete, neko samo malo veće količine ili gabartinije stvari, do 20-tak kg, za koje se ne isplati plaćati DHL/FedEx.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)