Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DIY CNC PCB Router
#1
Umetnost dokolice. 
Cyclone CNC 
Za brzinske PCB-e.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#2
Jesi li štampao nosače?
Reply
#3
(04-03-2020, 02:05 PM)branko tod Wrote: Jesi li štampao nosače?

Da, sve sam stampao jos davno, pa nisam spakovao. Sada jedan klinac iz kraja spakovao sve, veceras montiramo stepere i drajvere i pustamo u rad. ?
Nocas da stampam nosac za bijax i sutra probamo prvu PCB.
Ubuduce cu da mu prepravim samo ove zupcanike na remenice i GT2 kaish.
Reply
#4
Uf, ovo izgleda ekstra... Bas me interesuje koliko je kompaktno? Mislim na te isprintane delove, da li "disu" ili su dovojlno cvrsti da sve radi bez uvijanja i vibracija... Javi kada pustis u rad...
Reply
#5
(04-03-2020, 03:08 PM)pakonja Wrote: Uf, ovo izgleda ekstra... Bas me interesuje koliko je kompaktno? Mislim na te isprintane delove, da li "disu" ili su dovojlno cvrsti da sve radi bez uvijanja i vibracija... Javi kada pustis u rad...

Pakonja,

ja ovo nisam spakovao jedno godinu ipo dana i dao sam klincu genijalcu da  pakuje to u svom labu. Danas odem kod njega i odusevim se. Mislio sam da ce se uvijati, da nece biti stabilno i chvrsto ali sam se BAS prevario.  

Chvrstina je vise nego dovoljna. Vodjice ne mrdaju, nista se ne upreda. Naravno nije livena glodalica od 100 tona ali je za ovo i vise nego jako. 
Veceras ili sutra cemo da pustimo u rad pa cemo videti. Slaba tacka ove masinice su zaupcanici ali sada sam u shteku nasao neke remenice i GT2 kaisheve i dao Viktoru (klincu genijalcu) da crta u Solidu i da prepravimo na GT2. 

Izbacujem snimke i slike kad spakujemo i izbacicu uradjene plocice ako sve bude kako treba. Kupili smo karbidne burgije, g
karbidna glodala sa vrhom 0.2mm i jos neke stvarchice. Postajem ozbiljan glodach!  Big Grin
Reply
#6
Ekstra... Ja sam razmisljao da pravim CNC motalicu za trafoe/kaleme.... I da isprintam nosace motora i vodjica ali me plasilo koliko ce to kompaktno da bude, sada si me ohrabrio! Smile
Reply
#7
(04-03-2020, 03:25 PM)pakonja Wrote: Ekstra... Ja sam razmisljao da pravim CNC motalicu za trafoe/kaleme.... I da isprintam nosace motora i vodjica ali me plasilo koliko ce to kompaktno da bude, sada si me ohrabrio! Smile

Ko nije probao nije ni uspeo!  Smile
Reply
#8
Gimba
Reply
#9
@gimba Predlazem da ove postve oko CNC postavimo u novu temu, ima da se pise oko toga ihaaa jos ...
Reply
#10
(04-03-2020, 06:38 PM)mikikg Wrote: @gimba Predlazem da ove postve oko CNC postavimo u novu temu, ima da se pise oko toga ihaaa jos ...

Samo napred!  Smile
Reply
#11
Prebaceni postovi iz "Sve i svasta" ...
Reply
#12
Za CAM softver preporučujem FlatCam
http://flatcam.org/

Lep, jednostavan i funkcionalan a uz to i Free
Reply
#13
Za sad pratim temu, imam mehaniku 100% gotovu (Dobot Mooz mini CNC/3D printer/Laser) ...
Necu sad da smetam, ukljucicu se u trenutku kada se "zavrti" futer, odatle imam vazdan pitanja oko alata/brzine/posmaka itd ...
Reply
#14
Hehehe, imaćeš ti podosta guglanja kada ti se zavrti futer Smile
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
#15
Bravo Gimba, zeljno ocekujem nove slikice i nove info. Ja sam isto bio vredan u spakovao moj cnc ruter koji sam zapoceo pre godinu ipo dana , i da ne bi ove situacije cenim da ga jos ne bih zavrsio. Saljem narednih dana slike u posebnoj temi, malo ozbiljnija naprava u pitanju, sa stepperima sa encoderom, 80% konstrukcije alu profili , izuzetno robusno , radna povrsina 450x450mm , no vise info kada skupim vremena da izbacim koju slikicu sa objasnjenjem.
Reply
#16
Svaka cast @ddanijel! Smile Daj neke slike da balavimo malo.

Izbacicu i ja slike jedne masine koja se upravo radi. Ali mnogoooo ozbiljne masine! Zavrsene su obrade na Borverku, linearna tehnika sva kupljena odavno. Obradni motor 2.2Kw.....
Y-osa 1300mm
X-osa 1000mm
Z-osa 150mm

Inace Cyclon CNC proradio veceras. Jos nije utrimovan, steperi zuje na Full stepu ali bice sve to nastelovano. Zupcanike smo opet stavili da shtampamo jer sam u shteku imao Nema17 motore iz nekih plotera, ni na jednom nije isti promer osovine.
Na snimku su osovine motora nalepljene "smrt" trakom i onda navuceni zupcanici samo za probu dok ne stignu novi. Jos uvek nesto zeza oko Home pozicije i masina nece da vrati na Home iako svi mikroprekidaci rade i u softveru pokazuje da ocitava mikroprekidace za Stop pozicije.

Evo linka:
https://www.youtube.com/watch?v=SgFgbDzmtKQ&t=2s

Viktor malac genijalac je zasluzan za sve i jos uvek se u svom podrumu bori sa masinom. Smile
Reply
#17
Pređite barem na 1/4 ili 1/8 stepova. U full step-u će bryo da "zakuje" u mestu zbog elektromehaničke rezonance motora.
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
#18
(04-04-2020, 07:52 PM)ZASto Wrote: Pređite barem na 1/4 ili 1/8 stepova. U full step-u će bryo da "zakuje" u mestu zbog elektromehaničke rezonance motora.

Hvala @ZASto! Znamo, samo, do sada je bilo "samo da proradi". ?
Upravo namestili mikro stepove, motori se ne cuju vise. 
Sad zeza Home pozicija ali resicemo.

Nisam rekao da masinom upravlja GRBL firmware na jednom Arduino Nano-u. Samo cemo galvanski odvojiti Usb.
Inace GRBL i jedan home made drajver za stepere i dalje vozi jednu veliku masinu za obradu kamena.
Ja sam pravio drajver pre par godina bas za Arduino jer su me nervirali Kineski jeftini drajveri zato sto svi rade preko paralelnog porta. Bilo mi je logicnije da radi preko USB pa sam guglao i tada provalio GRBL. Taj drajver jos uvek radi, GRBL se razvija i dalje i mogu reci da je taj firmware odlican.
Reply
#19
Šta tačno zeza sa home ?
Koristite li Mach3 ?

***

Kad ne čitam - Lepo u postu iznad piše da koristite GRBL !
Reply
#20
(04-04-2020, 08:53 PM)Želja Wrote: Šta tačno zeza sa home ?
Koristite li Mach3 ?

***

Kad ne čitam - Lepo u postu iznad piše da koristite GRBL !

Resen Auto Homing. Sada sve radi. 

Vibracije koje se cuju se cuju samo kada rade X i Y ose, na Z-osi se ne cuje nista jer je taj zupcanik nalegao odlicno na osovinu motora. 
Na X i Y osama smo na osovine motora nalepili traku, pa zupcanici nisu bas u osi nego bacaju. To ce  biti reseno u ponedeljak kad odnesem Viktoru nove zupcanike koje sam odstampao.

Auto homing na linku:
https://www.youtube.com/watch?v=SgIzHqO9HIY
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)