Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Detektiranje neispravnog/nepostojećeg uzemljenja
#41
Ni meni nije jasno preko čega su tv i risiver uzemljeni pošt 99% tih uređaja se napaja preko dvožilnog kabla.Mada putevi Ilije gromovnika su čudni nagledao sam se svašta nečega posledica od udara groma gde su nastradali uređaju koji su bili isključeni iz mreže ali ipak stradali.A video sam i da su dva uređaja električni šporet i frižider bili uključeni u duplu utičnicu i šporet koji nije radio strada a frižider koji je radio preživi što je za ne poverovati ali ipak istinito.I Ampermetar kojem su bile spojene pipalice nastrada od udara groma lično kod mene ...
Reply
#42
(06-08-2020, 12:00 PM)YU2MYG Wrote: Ni meni nije jasno preko čega su tv i risiver uzemljeni pošt 99% tih uređaja se napaja preko dvožilnog kabla.

Smile Ono o cemu sam pricao, bez ljutnje. Evo odgovora copy paste sta sam pisao, da ne pisem ponovo.

(06-04-2020, 12:54 PM)ddanijel Wrote: ...Kako je tv sa shuko i aktivno koristi uzemljenje u sebi, u momentu kada sam spojio fazu na uzemljenje,

(06-06-2020, 07:35 PM)ddanijel Wrote: ...Da tv ne koristi uzemljenje nikakvih problema ne bi bilo medjutim LG 32'' je napravio tako da ima interno smps napajanje i koristi i uzemljenje koje je galvanski spojeno na sasiju tv , ant konektor , hdmi konektor itd...
Reply
#43
hah,taj 1% što ume da napravi belaja... Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#44
Ako popraviš tv skidaj uzemljenje .Ja sam uspeo nekoliko komada gromiranih da popravim ali najgori mi je bi jedan B20 Niški koji je dobio preko tjunera i preko mreže pregršt delova sam sam zamenio + tjuner a sada menjaš ploče mnogo lakša popravka.Mada je bilo mnogo i ugljenisanih ostali samo dugmići.
Reply
#45
(06-04-2020, 12:54 PM)ddanijel Wrote: Srecom epilog je bio samo taj tv koji je usput resen pod garancijom jer nije bilo vidljive paljevine, a sat receiver kolateralna steta koji je otisao kasnije za druge namene gde se ne koristi hdmi.

Resen tv po ceni kostanja nula, dogadjaj je bio pre 3 godine.
Reply
#46
Ako možeš reši i uzemljenje. Ja sam se prošle godine svašta nagledao i napopravljao i izvršio defektažu uglavnom telekomovi set top box-ovi su najviše stradali,pa televizori,kompijuteri,muzičke linije,bežični telefoni i ostali kućni aparati i ormari sa strujomerima.Jedna ulica tri puta u mesecu i još pet puta u u okolini te ulice.Takvu havariju nisam video za 52 godine.
Reply
#47
Sve je reseno u medjuvremenu.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)