Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pickit ICP01 V2
#1
Pozz narode,

Jel ima(o) neko iskustva sa ovim programatorom?
https://www.piccircuit.com/shop/pic-prog...ammer.html

Šta se dešava? Ima jedno 3 4 godine kako sam ga pazario. Nisam ja nešto tu iskusan sa programiranjem mikrokontrolera, ali tipa umem nečiji već napisan kod malo da izmenim, kompajliram u hex, upišem na pic, i to radi.
Sa ovim programatorom, uspeo sam dva puta da programiram jedan pic (18F452), dakle jednom upisano, pa obrisano, pa upisano ponovo (malo prepravljen kod) i to šljaka super.
Sledeće sam uspešno isprogramirao 16F887, jednom, i onda prošlo par godina kako je taj projekat odstojao.
Nedavno stiglo na red, reko ajde ono nešto što sam menjao da upišem u njega. Skinuo pickit2 program, sve normalno (kao i pre), prikačio. Ne vidi ga pickit ni pod razno. Vidi da postoji programator, očita da je to ICP01-V2, ali mikrokontroler neće pa neće, ne vidi ga i kraj.
Programče koje je učitano u pic radi (uređaj zapravo radi, neki preamp), ali sada hoću da unesem izmene, i nikako da ga program pickit2 vidi.
Pic je zalemljen na pcb, a izveo sam 5-polni priključak i tako sam i prvi put uspešno uspeo da unesem hex.
Sad sam probao svašta - da napajanje ide od pcb-a gde je pic, dakle eksterno (sa tim podešavanjem u pickit2), onda manuelno da selektujem čip, onda razne one modove, i ništa. Pickit ne vidi čip i kraj.

Jel imao neko iskustva? Da li je ovaj programator loš? Da pazarim pickit3? Ili da probam još nešto sa ovim ICP2 01? (Nemam vremena da se majem i sastavljam svoj programator, iako videh ovde na forumu lepu temicu gde ste uspešno sastavljali par verzija klonova...)

Hvala!
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
#2
Da li ti je pre 3-4 godine bio isti računar, operativni sistem, ...
Da li ti računar vidi programator kada ga priključiš?
Ako ti je baš frka, mogu da ti pozajmim PK2 klon koji radi 1/1 (ako si iz prestoničkog grada Smile)
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
#3
Bio je isti računar, a mislim i OS isto Win10, samo je ovo svežija instalacija.
Vidi programator, ali programator ne vidi čip, nikako.
Iz Niša sam.
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
#4
(12-07-2019, 09:43 AM)Alex Wrote: Bio je isti računar, a mislim i OS isto Win10, samo je ovo svežija instalacija.
Vidi programator, ali programator ne vidi čip, nikako.
Iz Niša sam.

Imam ja PK2 klon, ako ti treba da zavrsis posao, javljaj se.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#5
(12-07-2019, 09:43 AM)Alex Wrote: Bio je isti računar, a mislim i OS isto Win10, samo je ovo svežija instalacija.
Vidi programator, ali programator ne vidi čip, nikako.
Iz Niša sam.

Desilo se mom prijatelju, koristi klon PicKit2 i u nekom trenutku nije mogao novokupljene PIC16F mikrokontrolere da programira iako je iste programirao više godina unazad iz neke starije isporuke. Uz pomoć PicKit3 kod mene uprogramirali smo ih bez problema. Zaključak je da je nešto u toj seriji mikrokontrolera "drugačije", nije bilo drugog objašnjenja.

U svakom slučaju, imam raznorazne PIC programatore, javi se ako je potrebna pomoć da isprogramiramo...
Reply
#6
Hvala vam ljudi, ali trebalo bi mi dugoročnije rešenje, da pišem/brišem kako mi kad treba....

Našao sam nešto po microchip forumima: https://www.microchip.com/forums/m592438.aspx#592438

iCP01 (PICkit 2 'clone') - a yellow heatshrink wrapped usb  stick that destroys  PICs and also itself and also its faulty ZIF socket adaptor.  It appears to have NO Vdd control circuit (5V always on!) and therefore cannot reprogram chips that need the Vpp first method. Also low Vpp is reported.

Moguće da je baš faličan u pitanju... 

Sa njihove strane vidim da radi i sa MPLAB pa ću okušati i to.. sa pickit v2.61 jednostavno ne radi...

Jesu li ovi ok: https://www.kupujemprodajem.com/Elektron...=110419535
Nije neko PRC g***o u pitanju? Pošto vidim ima i Kineza na ebay valjaju pickit3..... za 10$
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
#7
(12-07-2019, 12:51 PM)Alex Wrote: Jesu li ovi ok: https://www.kupujemprodajem.com/Elektron...=110419535
Nije neko PRC g***o u pitanju? Pošto vidim ima i Kineza na ebay valjaju pickit3..... za 10$

To je taj isti... Original PicKit3 košta oko 50-ak EURA. Ovi klonovi, testirao sam par komada od različitih prodavaca rade kako treba. Lično imam kući jedan takav kineski klon. Na poslu imam original PicKit3. Nema neke velike razlike, oba rade identično "loše", inače koriste zvanične Microchip alate kao što su direktno programiranje iz MPLAB X okruženja ili MPLAB X IPE stand-allone aplikacije. Kad kažem da rade loše, dešava se da se "zaglupe" i da je tada rešenje akrobatika oko prebacivanja novog firmware-a u samom programatoru. Ja lično problem rešavama time što držim više MPLAB X instalacija na računaru. Nažalost, tako je Microchip to uradio. Za razliku od PicKit2 prelazak na PicKit3 može predstavljati dodatni stres, ali nema boljeg rešenja u toj ceni.
Inače kupio sam za firmu i PicKit4 koji značajno stabilnije radi, ali pak on ima neke svoje bubice i probleme mada po meni podnošljivije.

Sumarno, preporuka je da uzmeš PicKit3 koji spada u manje zlo, inače programira skoro sve PIC mikrokontrolere starosti od par godina. Testirano na PIC10F, 12F, 16F, 24F, dsPIC33EP, PIC32.

Srećno...
Reply
#8
Cela ta Microchip PIC prica zna da bude dangubna, imam ICD 3 koji sto kaze Nebojsa isto (lose) readi kao i PickIt3 pa i cak PicKit2, nista ne radi bolje od njih.
I dalje programiranje/flesovanje kontrolera traje koliko sekundi, svaki put, to nije mala razlika, to je reda 1:15 na primer ako se uporedi sa STM32F103, 15x je PIC sporiji samo kod programiranja a nema bas mnogo razloga za to, kod BluePill i GCC/OpenOCD prevodjenje i flesovanje je sve zajedno 1 sekundu na dobroj desktop masini, o cemu pricamo, 1 sekunda da se prevede program i flesuje kontroler.

A i kad spomenusmo brzinu, juce poterao FRAM na RPi sa nekim mojim novim drajverima, kompletnu SOIC-8 128Kbit SPI memoriju iscita ili upise (sve jedno) za 0.1s bez burst operacija Smile
Drajver u Source C sa "ioctl" kontrolom preko standardnih linux read/write funkcija na file pointer (u mom slucaju SPI FRAM memorija) sve zajedno nije veci od 10kb sa gomilom komentara, preved lib/source bude par KB, to je bruka kako dobro radi, suv linux bez i jedne dodatne biblioteke, WiringPi izbacen odavno ... Smile
Reply
#9
Hehe, a i morao sam FRAM da spomenem za naseg kolegu @alex jer mu je profilna slicica vrlo vrlo bliska onome o cemu ovde pisemo Smile samo se radi o non-volative varijanti tj Ferroelectric RAM

[Image: attachment.php?aid=31591]




Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#10
Ja upotrebio FRAM kao bafer na jednoj gluposti koju su mi tražili. Da sam koristio EEPROM, odrao bih ga za par sati Big Grin
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)