Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino nano + HC-06 bluetooth
#21
Ovako, to mislim napraviti kao jedan forumski projektić za ovaj i Hr forum. Znam da se to može 10x bolje napraviti i da bude univerzalan za više tipova daljinaca/kodova ali kako je RC5 nekako najuniverzalniji mislio sam upotrijebiti samo njegove kodove za ovaj daljinac. Trebam skoknuti do jednog rtv servisa i uzeti par daljinaca od philipsa da vidim jel svi imaju identičan hex kod za iste tipke(volume,on, mute i sl.)
Što se tiče ostalih daljinaca kod relativno nije problem promijeniti da radi sa bilo kojim ali treba imati arduino ide,očitati hex vrijednost tipke i onda tu vrijednost upisati u program. Vidio sam da po aliexpressu ima hrpa univerzalnih/programibilnih daljinaca za par tipki i to bi bilo savršeno za ovakav projektić, ali naravno ako netko hoće neki drugi to nije nikakav problem.

Što se tiče selektora razmišljam o dvije opcije, jednoj tipki pa se onda odabir ulaza "vrti u krug" ili dvije pa imaš naprije/nazad. Većina univerzalnih daljinaca ima dvije tipke za selektor ulaza pa bi to bilo zgodnije riješenje.
Reply
#22
Imas to vec gotovo na ovom forumu mislim da je @npejcic to razvio za PIC nije problem da se to prepravi za arduino.
Reply
#23
Sto se tice daljinaca sa RC5 standardom, kod vecine se podudaraju voleme+ i volume- kao i on/off ali drugi tasteri bas i ne. Verovatno zbog vece prodaje samih. Tako da treba ici na "inelegentnu" varijantu gde za dati daljinac snimis potrebne tastere i onda koristis taj daljinac. To bi onda bilo univerzalno za bilo koji RC5 daljinac.
Reply
#24
Ma volio bi to ja odraditi da ipak pohvatam neke osnove-osnova što se tiče programiranja jer imam ideja za još nekakve projektiće sa Nanom vezano za audio tehniku. Baš sam obrisao prašinu sa neke knjige o arduino programiranju pa ću vidjeti da li ja i ta knjiga možemo savladati tih par naredbi.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)