Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LM3886 za početnike
<p>par pitanja za apexa Tongue</p>
<p>jel isplativo koristiti ove cipove za pojacalo namjene za kucno kino?</p>
<p>da li je ok trafo 2X18 300VA za 5 kanala ili treba jaci?</p>
<p>koliko bi hladilo trebalo biti za 5 kanala?</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Luka" data-cid="10606" data-time="1381990738">
<div>
<p>par pitanja za apexa Tongue</p>
<p>jel isplativo koristiti ove cipove za pojacalo namjene za kucno kino?</p>
<p>da li je ok trafo 2X18 300VA za 5 kanala ili treba jaci?</p>
<p>koliko bi hladilo trebalo biti za 5 kanala?</p>
</div>
</blockquote>
<p>Sa tako malim naponom isplativije je TDA2040, ali ja bih upotrebio AX11, meni je tako najprakticnije i najjeftinije.</p>
Reply
<p>Dolazi mi 6 kom 3886 pa sam mislio to iskoristit. Znaci trebo bi bit trafo 2X24? I kolika optimalna snaga trafoa za 5 kanala?</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Luka" data-cid="10611" data-time="1382002239">
<div>
<p>Dolazi mi 6 kom 3886 pa sam mislio to iskoristit. Znaci trebo bi bit trafo 2X24? I kolika optimalna snaga trafoa za 5 kanala?</p>
</div>
</blockquote>
<p>500VA</p>
Reply
<p>Odstampao sam toner transfer za ovo pojacalo, &nbsp;Čika Mile jel bolje ovo pojacalo od ax 11?</p>
Today, 10:10 PM
Reply
<p>Ako si štampao kao na slici neće biti dobro.</p>
<p>Ovo moraš ogledalski. Kao pogledaš štampu na papiru slova moraju da ti budu kontra, a kad preslikaš budu ok.</p>
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="16001" data-time="1388096761"><p>
Ako si štampao kao na slici neće biti dobro.<br>
Ovo moraš ogledalski. Kao pogledaš štampu na papiru slova moraju da ti budu kontra, a kad preslikaš budu ok.</p></blockquote>A kako ? dobro je pa je nisam u kiselinu stavio. sutra skidam toner!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="samuki" data-cid="16002" data-time="1388097003">
<div>
<p>A kako?</p>
</div>
</blockquote>
<p>Znam da si navikao da ti mi sve sazvacemo ali moras nesto i da naucis. Smile Big Grin</p>
<p>Ovako se priprema plocica za stampanje:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>1.Pre nego sto odstampas, ubacis sliku u program <strong>CorelDraw12</strong> ( ja taj koristim vec 4 godine)</p>
<p>2. Podesis na <strong>A4 format</strong></p>

<p>3. Posto ubacis sliku (Unosi se na<strong> fajl import</strong> ) podesis <strong>sirinu i duzinu </strong>plocice na dimenzije koje su date, u ovom slucaju je <strong>53x25mm</strong></p>
<p>4. Onda ides na opciju <strong>Print,</strong> pa <strong>print preview</strong></p>

<p>5.Tu kliknes na <strong>Mirror</strong> ikonicu</p>
<p>6. Cim se preokrenu plocice spremno je za stampu. Smile</p>

<p>Ovu te plocicu castim, sledecu okreces sam.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Imas na netu i jedan mnogo koristan besplatan programcic.</p>
<p>Samo <strong>uploadujes</strong> sliku, odaberes opciju <strong>reflection type</strong> <strong>- right</strong> i on okrene i posle skines sliku na <strong>Download.</strong></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.mirroreffect.net/index.php'>http://www.mirroreffect.net/index.php</a></p>
Reply
<p>i ti si drug to zakomplikovao &nbsp;sa Corelom , ima Microsoft office picture Manager i tamo opcija edit picture i flip horizotal Big Grin&nbsp;, ali hvala u svakom slucaju.</p>
Reply
<p>Meni je Corel preskup za okretanje u ogledalu tj mirrorovanje Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ali nema toga sta Winblows PAINT ne moze da uradi kad je pravljenje plocica u pitanju Smile &nbsp; i to u 3 klika...&nbsp;</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="taurus22" data-cid="16065" data-time="1388156215">
<div>
<p>Ovu te plocicu castim, sledecu okreces sam.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Imas na netu i jedan mnogo koristan besplatan programcic.</p>
<p>Samo <strong>uploadujes</strong> sliku, odaberes opciju <strong>reflection type</strong> <strong>- right</strong> i on okrene i posle skines sliku na <strong>Download.</strong></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.mirroreffect.net/index.php'>http://www.mirroreffect.net/index.php</a></p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ih a šta ako se odštampa u pogešnom formatu? Daj bre to u PDF da ne palim Sprint! Smile</p>
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Dude" data-cid="16069" data-time="1388161002">
<div>
<p>Meni je Corel preskup za okretanje u ogledalu tj mirrorovanje Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ali nema toga sta Winblows PAINT ne moze da uradi kad je pravljenje plocica u pitanju Smile &nbsp; i to u 3 klika...&nbsp;</p>
</div>
</blockquote>
<p>Moze li Windows paint da podesava dimenzije plocice? U Corel-u sve podesim da kopija bude perfektna.</p>
<p>Znaci, moze stelovanje dimenzija, dupliram vise plocica, opkrojim ako ima nesto visak, okrecem u Mirror opciji, podesavam rezoluciju i kolicinu boje koju ce stampac pustiti na papir...</p>
<p>Corel je mnogo dobar i zahvalan program ko zna da radi u njemu. Uostalom svaki program je dobar, sve je stvar vestine i navike. Smile</p>
Reply
GIMP je odličan za te stvari, a uz to i besplatan.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
<p>Moze, sa `resize`, odmah iznad rotate i mirror Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Samo tu opciju ne koristim, sprint uvek izbaci tacnu meru Wink&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Opusteno taurus, praznicno je raspolozenje...&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Svi zelimo samo da pomognemo.&nbsp;</p>
Reply
<p>Gimp i Inkscape&nbsp; :thumbsup:</p>
Reply
Microsoft office moze sve i da podesava dimenzije plocica i da duplira itd Smile
Reply
<p>Jel moze da napravi pojacalo ? &nbsp; :drool:</p>
Reply
<p>Kao sto rekoh, svako koristi sta voli. Meni je Corel odlican program, za sve vrste obrade bilo kakvih slika.</p>
<p>A ti Samuki kad znas sve, pravi te plocice ne zapitkuj puno.&nbsp; :hmm:</p>
<p>Da bude pojacalo gotovo pre nove godine. Big Grin</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="taurus22" data-cid="16092" data-time="1388167723"><p>
Kao sto rekoh, svako koristi sta voli. Meni je Corel odlican program, za sve vrste obrade bilo kakvih slika.<br>
A ti Samuki kad znas sve, pravi te plocice ne zapitkuj puno. :hmm:<br>
Da bude pojacalo gotovo pre nove godine. Big Grin</p></blockquote>Znam ja kako se pravi. Smile ali nisam znao da je treba okrenuti Sad. opusteno!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Dude" data-cid="16091" data-time="1388167673"><p>
Jel moze da napravi pojacalo ? :drool:</p></blockquote>
Moze Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)