Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LM3886 za početnike
<p>Danas sam posle duzeg vremena ugradio dva modula A75 sa LM3886 na plocici dimenzija 53x25mm
Today, 10:03 PM

Reply
I love this amp...
Reply
<p>Evo kako je neko uradio stereo pcb na diyaudio forumu</p>

.zip   gainclone lm3886.zip (Size: 13,49 KB / Downloads: 100)
Reply
jos imam A4-kunsdruk pun ovih negativa,od kad sam imenjaku Nikolicu (euronymous) prije par godina pravio dve plocice. od tad je on postao tata-mata za toner-transfer i skroz se izgubio sa svih elektronskih glasila...<br>
.<br>
nekako se kao konkurent nametnuo tda729x,pa kazu da je lm bolji na visokima dok je tda "jaci" na basu. cijena mu je svakako nesto povoljnija...
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
<p>Oduševio sam se koliko je mali i dobar...</p>
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="7174" data-time="1373649132">
<div>
<p>Oduševio sam se koliko je mali i dobar...</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p><span style="color:#006400;"><strong>...i </strong></span><span style="color:#ff0000;"><strong>"</strong></span><span style="color:#006400;"><strong>labavi</strong></span><span style="color:#ff0000;"><strong>"</strong></span><span style="color:#006400;"><strong> ume da zabavi...</strong></span></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><b> Big Grin Big Grin Big Grin</b></p>
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
<p>%$#@@$#%!!!! Big Grinoh:</p>
Reply

To sve zahvalite IC-u koji je trenutno nesto najbolje na trzistu za taj rang snaga kao integrisano resenje.

Opak je to malac, npr u studiskim aktivnim monitorima se koriste. Skoro sve sto se sa njim napravi trebalo bi da zvuci jako dobro osim ako se nesto kardinalno ne zabrlja sa konstrukcijom.

Reply
<p>Sema je standardna osim MUTE kola sa D1, R5, C5 koje ukljucuje zvuk sa kasnjenjem od oko jedne sekunde.</p>
Reply
<p>Willy je uradio dva modula... vrlo pedantno.</p>
Reply
<p>Plašim se da su ovi hladnjaci iz ATX napajanja premali...</p>
Reply
To je tacno, do jedno 10ak W i moze da izdrzi, nema ni govora o punoj snazi sa tim hladnjacima. Sa forsiranim hladjenjem (ventilator) mozda do 20ak W.
Dobra stvar je sto IC ima temperaturnu zastitu, mada ako se stalno pregreva to ce mu drasticno smanjiti radni vek do drenutka kad ne bude skroz pregoreo (izgore one sitne licne u chipu koje spajaju silikon sa terminalima).
Reply
<p>what is the power (wattage) of this amp sir?</p>
Reply
LM3886 based amplifiers have the following specification:

68W Cont. Avg. Output Power into 4Ω at VCC = ±28V
38W Cont. Avg. Output Power into 8Ω at VCC = ±28V
50W Cont. Avg. Output Power into 8Ω at VCC = ±35V
Reply
<p>Evo kako je 'LazaKamikaza' sa diyaudio foruma spakovao ovo pojacalce Smile</p>
Reply

He he, sve je dobro uradio ... Smile
Samo mu kazite da skine one plekove sa IC i stavi na hladnjak direkt, nije fora, spalice pojacalo Smile

Reply
<p>Da je peraja hladnjaka okrenuo naviše ne bi mu trebali ventilatori...</p>
Reply
<p>Naleteo sam slucajno na ovaj video gde su koriscena ova pojacala sa LM3886:</p>
<p>&nbsp;</p>

Reply
<p>Evo jos jedno pojacalo sa A75 modulima iz Indije</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="8106" data-time="1376303734">
<div>
<p>Evo kako je 'LazaKamikaza' sa diyaudio foruma spakovao ovo pojacalce Smile</p>

</blockquote>
<p>Hehe zanimljivo,hladnjak za par KW snage i jos i kuleri,a jos i onaj tanki "L" profil.... :Thinking:</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)