Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2SK215/2SJ78
#1
<p>Zna li neko koji bi tranzistori mogli mijenjati navedeni par??? Imam problem na pojacalu M1500 Inter M (Samson S1500) gdje sluze kao driveri. Postojeci nisu "probili" ni na jednu stranu ali mi se ne ponasaju isto kada ih mjerim. Po mom iskustvu bi trebali biti priblizna ocitanja na instrumentu kada se mjeri dioda, samo sa obrnutim polaritetom ali ovi se dosta razlikuju jedan od drugoga. Oba kanala su mi pregorila tako da nemam alternative dok mi nes stigne narudzba sa e-baya. Ali do tada bi bilo fino ako ko zna sta bi moglo mijenjati ove da malo eksperimentiram.</p>
Reply
#2
<p>Uporedi datashet sa 2SK216/2SJ79...</p>
Reply
#3
<p>Nemoj da zaboravis da DMM-om meris FET-ove a ne BJT tranzistore.&nbsp;</p>
Reply
#4

Mogu fetovi sa DMM da se mere samo mora caka da se zna Wink

Gejt kada se jednom pipne (pozitivno), zbog ogromne ulazne impedance/otpora, kapacitivnost gejta "zapamti" to naponsko stanje i posle kod merenja D-S moze da pokaze "proboj" sto u sustini jeste ispravno stanje. Za sledeci korak testiranja mora da se nulira sav taj napon (sve 3 nozice se prespoje) pa se onda meri sa "obrnutim" pipalicama ...

To je brzinko testiranje, mozda i "omane" neki put ali uglavnom radi.

Za detaljno testiranje valjalo bi da se FET umetne u neki testni sklop sa izvorom napona pa onda da se meri.

Reply
#5
<p>Nisam ni rekao da ne mogu da se mere DMM vec sam hteo da mu obratim pozornost na to da ce se drugacije ponasati od onoga kako je navikao kod BJT.</p>
Reply
#6
<p>Rijesen problem, ipak su ispravni! Samo treba imati odgovarajuci tester koji nisam imao kod sebe. Smile</p>
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)