Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem sa mašinom za precizno rezanje
#21
Da te ne zeza ovaj END OF CUT prekidač!?
Reply
#22
Ne, otkačen je. Kada je on aktiviran neće uopšte da krene.
Reply
#23
Preseljeno.
Kako željiš da nazovem temu?
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#24
(06-09-2018, 10:41 AM)branko tod Wrote: Postoji jedan optokapler sa diskom, evo slike:

Meni deluje da je halov senzor.
Monkey see, monkey do
Reply
#25
(06-09-2018, 01:03 PM)TDA Wrote: Preseljeno.
Kako željiš da nazovem temu?

Super si je nazvao, i hvala!
Reply
#26
(06-09-2018, 02:07 PM)deksi Wrote: Meni deluje da je halov senzor.

Ovaj se koristi https://media.digikey.com/pdf/Data%20She...OA097X.pdf
Reply
#27
Deluje mi kao problem sa regulacijom broja okretaja motora, i zbog toga ide u grešku.
Zato napisah halov senzor, ustvari je drugačija vrsta senzora koja daje tačnu poziciju očitavanja.
Možda je kaiš prezupčio ?
Monkey see, monkey do
Reply
#28
Idi,Dexi Smile Pa optika je direktno na motoru
Reply
#29
Možda pre svega treba napisati e-mail proizvođaču. Servisna služba im je baš rasprostranjena https://www.buehler.com/service-locations.php
Reply
#30
Servisna služba im je nikakva, veruj mi na reč! Ja sam servisna služba u Sbiji Smile

Da znate da sam rešio upravo problem! Čekam prevoz da odem do glodalice, fabrička greška je u pitanju.
Kasnije ću zakačiti slike i filmić.
Reply
#31
Dobro da znamo kome da se obratimo u sličnom slučaju Smile
Reply
#32
(06-10-2018, 08:43 AM)branko tod Wrote: Idi,Dexi Smile Pa optika je direktno na motoru

Vidi se na slici da je na notoru. Darago mi je da si rešio problem. Wink
Monkey see, monkey do
Reply
#33
zar ne bi testera trebala imati useke ili zube da bi je opticki element detektovao da se okrece?
Reply
#34
sad tek videh da je to poseban tanjir sa prosecenim delovima. Kao i ovaj gore desno na slici. Ima li taj gore opto element za detekciju okretanja?
Reply
#35
Problem je bio vrlo bizaran, ali je rešenje bilo jednostavno.
Kada sam ga počeo da popravljam imao sam kvar da drastično menja brzinu i ponekada i stane. Prvo sam ispitao motor i premerio napone. Napon za motor se dobija direktno sa 220v. I taj napon kao i 12 i 5 v su bili ok. Proverio sam i opto kapler, ali STATIČKI. To znači da sam ga skinuo, dao mu napajanje, gurnuo papir u procep i on je radio. Imamo rezervne pločice i ubacio sam ih umesto starih , i na moju žalost sve je bilo isto. I dalje mi nije dao mira opto pa sam i pitao na forumu da li ga neko ima.
Kako se niko nije javio ispremeštao sam kompletnu optiku i tek tada je nastao problem. Mašina samo krene i stane i upali grešku. Tu sam poludeo, usput ubio osigurač, pa gurnuo sve na stranu.
Da ne pišem roman da ukratko skratim. Sve sam rakupusao i izvadio motor napolje sa optikom kao i procesorsku ploču. Dao im spoljna napajanja i gle čuda u radu impulsi sa optike uglavnom fale i kada dođe do gubitka dela povorke javi se greška. Jednostavno, MONTAŽA OPTIKE FABRIČKI NE VALJA. Snop je gađao na donju ivicu procepa, a dolazi i do blage deformacije plastike kada se stegne samo jednostrano postavljeni šraf na opto kapleru. Zato je i stala po premeštanju optike.
Uz pomoć napravljenog i građenog obostranog držanja i nekoliko podloški dobijen je baš dobar i pouzdan rad. Mašina  je juče radila 4-5 sati bez prestanka i bez problema. Danas je otišla u radosti i veselju.
Prema tome, Amerikanci i nisu neki projektanti.  106
Reply
#36
(06-11-2018, 01:12 PM)branko tod Wrote: Prema tome, Amerikanci i nisu neki projektanti.
Dovoljno je upitati se da li su ikada napravili kvalitetan auto.

Pozdrav
Reply
#37
Branko,
Drago mi je da si rešio problem.

Ako pogledaš unazad prepisku, ja sam dva puta govorio da proveriš "četvrtke" za vreme dok motor ne stane...
Kako god, rešeio si Smile

Pozz
Reply
#38
(06-11-2018, 01:49 PM)Želja Wrote: Branko,
Drago mi je da si rešio problem.
Ako pogledaš unazad prepisku, ja sam dva puta govorio da proveriš "četvrtke" za vreme dok motor ne stane...
Kako god, rešeio si Smile
Pozz

Željo, to je ona "sigurnost" u sebe i celu konstrukciju. Statički sam probao i dobio pali gasi, i ni na kraj pameti da je
moguća takva ofrlja greška u konstrukciji. Naročito jer je sve to radilo više meseci. Verovatno da je grejanje motora
izazvalo blagu deformaciju plastike i pokvarilo rad. A pogledaj na slici kako lepo izgleda motorče , disk i optika.
Trebao sam da sumnjaj jer mi nije jedina konstruktorska brlljotina na koju nailazim u raznim uređajima.
Ima toga dosta. Još jedna važna odluka je donesena: u elektroniku više ne gledam kada padne mrak.
(Osim u TV i ektan računara)

I ne možeš da kažeš da te nisam poslušao za četvrtke, čim sam uzeo osciloskop razdanilo mi se.
Dugujem ti po pivo za svaki put kada si mi rekao da proverim četvrtke Smile

Braco, ipak su Ameri majstori, naročito u uzimanju para.
Reply
#39
(06-11-2018, 02:18 PM)branko tod Wrote: Dugujem ti po pivo za svaki put kada si mi rekao da proverim četvrtke  Smile

Pazi ...
Ima puno svedoka za ovo na forumu Smile
Reply
#40
Može i po dva ako meremo izdurati Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)