Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravljanjem Roboticem
#1
Jel ima neka dobra biblioteka ili tutorijal za upravljanje roboticem generalno (roverom), uz primenu GPS-a?

Idealno neka za avr \ arduino, ali ne mora da bude limitirano na to, mozda cak i neko resenje za RPi?

Kako to funkcionise u globalu, postavi se gps modul, digitalni kompas i onda MCU kontrolise levi \ desni tockic dok se ne pogodi ugao, i onda se vozi u tom smeru dok se ne dodje do waypoint-a?
Reply
#2
Jos jedan DIY projektcic je zaziveo ovog vikenda, uzeo sam malo da se poigram sa vise oblasti odjednom Smile

[Image: ZjqnAwqOT2uuPsr2abHUVw.png]

Znam, ruzan je ko lopov Big Grin ...znam, treba da namestim bolje levi motor Big Grin ...znam, zice landaraju, al je sve to samo za prvi test ionako Smile

...cisto testa radi, da vidim da nece skalamerija koju sam ja izvario da se razdrnda pri prvoj voznji ko draguljcetov autic zakacio sam ova dva motorcica na kontroler, kontroler na arduino i sve napajano sa 12v malim akumulatorcicem.

Arduino Uno WiFi Dev board sa pregazenim firmware-om da podrzava ESP AT komandice i zakacen na Blynk server. Na Blynk-u ubacen dzojstik.

So far, nije tako lose :Smile Moze da gura dodatnih 30kg tereta (testirao sa 2 mala dzakcica peska od po 15kg).

Koristi mixed mode na kontroleru za differential driving i sve to manje vise fino radi.

Prikopcao sam mu i GPS shield, ali nisam nista jos pisao za taj deo. Samo sam proverio da li lepo hvata koordinate i ispisuje ih na Blynk takodje i to radi.
Naredni vikend ako bude vremena, ide i prvi test za steering to a heading Smile

...kad sve proradi, pa mu se jos odradi i sasija na 3D stampacu, nece to da bude tako lose Big Grin
Reply
#3
https://www.youtube.com/watch?v=bt6bOYPkDlE
zasad sjajno, ima li ideja da postane vertikalni robot?
Big Grin
Reply
#4
Pa u teoriji bi i mogao da se prepravi u self balancing robotica Smile Ali za sad ostaje ovakav kakav je Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)