Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX Linear Preamp
Pa rakoh da nacrtam pločicu...

.lay6   APEX Linear Preamp.lay6 (Size: 66,79 KB / Downloads: 10)

Ostaje da ga sklopim i probam a onda da i npejcic nacrta SMD varijantu sa i bez napajanja... Smile

Ovo je jednostavna Miletova verija sa linearnim potenciometrom.
U ovom fajlu se nalazi nešto naprednija verzija koja radi na istom principu, ali je je svaki stepen zasebno baferovan i potrebno je duplo više operacionih pojačivača. Smile

.pdf   tidu034.pdf (Size: 879,41 KB / Downloads: 14)
Nadam se da će i to da dođe na red.

Znam da ovaj vid izvođenja mase nije baš najidealniji, ali kod predhodnog ovakvog predpojačala nisam imao nikakvih problema pa rekoh da ponovim...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Confused
Pitanje oko mase. Gledam slike pločice , masa (gnd) predpostavljam ide direktno sa napajanja na izlaz (zvučnik), jer ovde ima samo + i - , bez gnd.
Monkey see, monkey do
Reply
?
Reply
Mislio sam kako sprovesti (uraditi) gnd, vidim da nema nigde na slikama pločice.  Smile
Monkey see, monkey do
Reply
Deksi, mora da si se zbunio.
Ovo je grund plane pločica, odnosno cela površina pločice je masa, sem vodova koji su isečeni.

Kao što vidiš svi ove označene tačke su povezane tom masom.

Mana ovakvog korišćenja mase je što je veoma teško iskontrolisati kretanje struje kroz nju pa su moguće neželjene nuzpojave u vidu ground loopa, razlike potencijala i svim tačkama mase i sl.
Prednost ovakvog izvođenja mase je što je potrebno mnogo manje vodova, manje prostora i što su vodovi na neki način zaštićeni od uticaja jedan na drugi ukoliko se masa nalazi između njih.
Reply
aaaaa, koj sam ja bip bip ...
Graund plane, uopšte nisam obratio pažnju, izvinjavam se .
Monkey see, monkey do
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)