Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TDA7264 najjednostavnijih 2x30W
Mislim da jednostavnije i jeftinije ne postoji. Sa +/-24V dobije se ozbiljna snaga za razliku od mnogih cipova koji se napajaju sa samo 12V pa makar bili i u bridzu. TDA7264 ima samo 8 pinova kosta oko 2e koristi minimalan broj spoljnih elemenata ima temperaturnu i zastitu od preopterecenja, a daje 2x25W hi-fi kvaliteta.

Reply
Pre bih rekao 2 x 15-20 W, kvalitetnih. A da je i jednostavno i jeftino, jeste.
Reply
Svi preteruju sa oznacavanjem snage, ali TDA7264 svakako ima duplo vise snage na 8 oma od bilo kog BTL pojacala koje radi na 12V bez obzira na navedenu snagu. Povezivanjem dva pojacala koja rade na 12V u bridz dobija se ista snaga kao sa jednim koje se napaja sa +/-12V, a teoretski pojacalo koje se napaja sa +/24V ima cetiri puta vecu snagu od onog na +/-12V.
Reply
A jel ima neki dobar cip-pojacalo za napon +/- 36V.
Imam neki kenwood kome je napajanje ok, ali mu fale izlazi, pa sam mislio da ga osposobim tako sto cu da nasrafim na hladnjak neka dva modula koja ce da svirkaju...
Reply
TDA7294-5 ako se ne varam...?
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
TDA7293 ili TDA7294

Reply
Hvala obojici na brzom odgovoru.
Reply
Definitivno!
TDA7293 i TDA7294 su najbolje rešenje za takve prepravke.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Najbolje resenje za prepravke je ipak neki diskretni modul kao AX11, a verovatno i jeftiniji ako se iskoriste tranzistori koji su vec na hladnjaku u samom uredjaju. Najveca prednost je koriscenje veceg napona napajanja koji je u vecini slucajeva iznad +/-35V pa je TDA7294 ili LM3886 nemoguce koristiti.
Reply
Krivo mi je što još niko ovde nije sklopio A2, A3 ili A4 koji su takođe veoma zanimljivi za ovakve zamene.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(05-17-2018, 11:24 PM)TDA Wrote: Krivo mi je što još niko ovde nije sklopio A2, A3 ili A4 koji su takođe veoma zanimljivi za ovakve zamene.

Uradio sam desetak modula A3 i A5, nezgodni su zato sto ulaz ne sme da ostane otvoren zbog nestabilnosti vec mora da bude kratko spojen na masu ili povezan na izlaz OP ampa iz prethodnog stepena (preampa, bafera...). Kad se to uzme u obzir ipak je jednostavniji AX11.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)