Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diferencijalni Osciloskop
#1
Ima dosta vremena kako sam dosao u posed ovog osciloskopa ali posto je proizvod meni ne omiljene firme Telequipment, nekako sam ga gurnuo u stranu, i tako je skupljao prasinu (iako mi je ispravan usisivac) do pre neki dan.
@Braca me je malo potstakao da se pokrenem po pitanju malosumnih pojacavaca, pa reko ajd da vidim sta mogu da upotrebim od moje merne opreme.
Nisam do sada imao prilike da testiram diferencijalne osciloskope (osciloskopi sa diferencijalnim ulazom vertikalnog pojacavaca) i moram priznati da sam veoma prijatno iznenadjen. 
Slike govore vise od reci, u prilogu su nekoliko primera posmatrani na opsegu od 50uV/DIV (50 mikro volti po podeoku) sto je i najnizi opseg ovog osciloskopa.
Ucestanost posmatranog signala je oko 1KHz, izvor je generator funkcija Philips PM5134. Posto ovaj generator ne moze da ide toliko nisko sa amplitudom izlaznog signala, koristi sam atenuator da bi sisao na najnizi opseg osciloskopa.














Ovo je slika sa ukjlucenim bandwidth limitom od 2.5KHz

Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#2
Ki lutka! Smile
Reply
#3
Malo offtopica. Ilimzn je prije par godina nabavio baš tracer od Telequipmenta i usput je napomenuo da od neke godine ta firma bila nekako vezana za Tekronix. Nešto kao Tektronix za siromašne i taj mali tracer nije uopće loš.

Inače imam ja nekoliko diferencijalnih pluginova za Teka 5103N ali malo prostora u sobi da stavim još i taj skop uz 466cu.tako da mi to stoji u podrumu.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)