Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
redna veza 4xSMPS
Potrebna mi je napajanje 48 V 50A , pitanje je da li mogu da vezem redno 4 kom  12V 50A za test , pre nego mi stigne korektno napajanje ?
Reply
Vezivao sam po dva SMPS u red, ali nikad 4.
Teoretski ne bi trebalo da ne može, ali prektikčno... Nisam siguran.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(04-09-2018, 12:53 PM)andrics Wrote: Potrebna mi je napajanje 48 V 50A , pitanje je da li mogu da vezem redno 4 kom  12V 50A za test , pre nego mi stigne korektno napajanje ?

Može, pod uslovom da svako od njih dobije paralelnu kontradiodu kapaciteta 50A.

Prilikom starta i naglih opterećenja postoji mogućnost da neko od tih napajanja bude prepolarizovano (sa nepoznatim posledicama) dok je pod dejstvom neke od zaštita.

Kontradiode će sprečiti takve pojave i ulazak u zaštitu, nekog od njih, će rezultovati samo smanjenjem izlaznog napona a bez štete.

Pozdrav,
Macola
Reply
Koristan dokument na ovu temu:
http://www.nextys.com/files/sito/applica...s_V1-0.pdf

Pozz
Ko me razume neka i meni objasni !
Reply
@macola .
da li bi duo dioda MBR6050PT , tako sto bih vezao u paralelu obe i postavio na mali hladnjak zavrsila posao , kao paralelna dioda svakom ispravljacu ?
Napajanje mi je potrbno za Coherent diamond 250 CO2 rf laser , a po specifikaciji za puno opterecenje je potreban ispravljac od 48V 105A.
S obzirom da ne znam jos uvek da li laser radi napravio bih privremeno napajanje od 4kom 12V 50A ispravljaca vezanih u seriju za inicijalni test.

P.S ako neko ima za prodaju ispravljac 48V 4.5 - 5 KW , mogo bi da ponudi na PP.
Reply
Mogu te diode i treba ih namontirati na neko hlađenje, za svaki slučaj, mada će raditi jedino u ekcesnim situacijama.
Ako imaš neko praćenje stanja na svakom ispravljaču, koje će moći da ih isključi u ekcesnoj situaciji, onda te diode ne mogu doživeti šok duži od dela sekunde i u tom slučaju im ne treba hladnjak.

Možda bi mogao da porazmisliš o modifikaciji nekog REL aparata za zavarivanje (okvirno 200A, ED=100%), kome bi se sekundar premotao za nominalnih 48V i 100A kontinualno...
Reply
Ja sam uvek za akciju samo sto sam slabo upucen u tematiku o REL aparatima za varenje . Imas li ideju koji od aparata na trzistu da kupim , a da je pogodan za takvu prepravku ?
Na kupujem prodajem ih ima raznih od 200 do 300 A i cene su sarene .
Reply
Andriću,

Napravi ovo, sigurno radi !
http://danyk.cz/svar_en.html

Digni broj namotaja sekundara za duplo, strujni limit staviš na 50A i vozi Miško.
Inače 2Sw topologije obažavam jer su prave mazge i mogu baš dosta toga da podnesu ...

A možeš da uradiš i naponski FB.

Pozz
Reply
@ zelja hvala ti na zelji da pomognes .

50A izvor za test sam resio po macolinom receptu , vezacu na red 4kom 12V 50A i to je najednostavnije resenje za sada . Napajanja 12V 50A imam par desetina komada preostalih iz nekog ranijeg projekta i to je i razlog zasto njih hocu da iskoristim , najmanje muke a pretpostavljam da je pouzdano rezenje za test.

Za finalnu varijantu potreban je izvor 48v 105 A  5KW  , kojim cu da napajam RF izlazni stepen na 82MHz ~4kw . S obzirom na struju i nagle skokove prilikom rada lasera moram da obezbedim pouzdano napajanje , a ja nisam siguran da JA to mogu da sprovedem do kraja kao samogradnju . Macolina ideja mi se jako svidela zato sto je 90%  problematicnih stvari reseno , i mislim da bih to mogao da sprovedem u delo .

poz
Reply
Može 2SW forvard da izgura i 5KW bez problema, i da se nosi ko od šale sa "naglim skokovima" - ali dobro ...
Poštujem tvoju odluku.

Pozz
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)