Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ispitivanje MosFeta
#41
E ovaj unimer niste videli do sad Big Grin
To je najbolji unimer koji sam napravio u poslednje vreme, u real-time multitaskingu meri Volte i Ampere, sta ce mi vise Smile
Zahvaljujem se @gimba na kutici!

Reply
#42
(04-17-2018, 08:08 PM)TDA Wrote: Zalemiš ih na mesto i ne diraš više. Smile

Ostaje samo da se cujemo Big Grin
Reply
#43
(04-17-2018, 10:59 PM)mikikg Wrote: E ovaj unimer niste videli do sad Big Grin
To je najbolji unimer koji sam napravio u poslednje vreme, u real-time multitaskingu meri Volte i Ampere, sta ce mi vise Smile
Zahvaljujem se @gimba na kutici!

Svaka cast i tebi i Gimbi.
Reply
#44
Nešto jutros odvojio vremena za merenja, i p i n tranzistore obeležio brojevima 1 do 4 i uneo u tablice, prikazani i instrumenti... 
Prvih par merenja sa razelektrisanim gejtom prema sorsu/kućištu, ostala merenja prikazan polaritet pipalica i redosled merenja... 

Molim komentare,


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#45
Prethodna merenja rađena na opsegu unimera x1000, ponovio sam merenja na opsegu merenja x10000, prethodno spajanjem prstima G i S, a i direktnim spajanjem istih elektroda, tranzistori provode u oba smera, direktnom polarizacijom G, pravilnim polaritetom, u oba smera provodni do kraja, jedino, kada obrnuto polarišem G, tada imam u jednom smeru beskonačan otpor, a u drugom smeru otpor od oko 400 do 500 Oma...
Reply
#46
Veceras probao ponovo i dobio neke drugacio rezultate.

Ne vredi, koncentracija mi je katastrofa. Ovo ostavljam za nedelju kad se rasteretim ispita i posla. Do tada ne umem da se skoncetrisem na ovu zajebanciju.

Tada cu da snimim sta radim pa cu ovde da okacim snimak. Pa kom opanci Tom i Jery Big Grin
Reply
#47
Nisam hteo da nagadjam. Odneo sam FETover kod strucnog lica (gospodin se zove Drasko, Macola zna o kome se radi) i on je dosao do zakljucka da imaju prefiliko curenje i da nisu dobri. Nisam bas najbolje razumeo ali kaze da su na dinamiskom testu prilicno dobri, ali na statickom testiranju ne daju rezultate po DSu.

Na moju veliku zalost moracu da vratim ove TO3 i da upotrebim ove plasticne zamenske koji su odlicni na merenjima.

Realno, ni ja nisam dobijao iste rezultate na metalnim i plasticnim fetovima. I to je ono sto sam u postu #39 i naveo.

Jbg, nemam srece Sad
Reply
#48
Šta je tu je.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#49
Bas mi krivo, bas sam se obradovao ovim metalnim ali to je to.
Reply
#50
Iskoristiću ih ja.
I onako kad se pusti muzika nisu statični. Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)