Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Theta pojacalo
Sa predivnog druženja u Kg

Lepa uspomena na Boru!
Reply
Bravo! To je prava uspomena.
I to je zadnja Borina Theta. On je svoju opremio i s custom sklopom za zaštitu i mjerenje temperature i sl.
Moja je različita utoliko što sam radio sa različitim izlaznim tranzistorima (po meni boljim) i naponi su mi viši pa daje više Wata. Bora je svoju dovršio nakon mene pa je nadam se ugradio u nju i neke moje zadnje preinake. Iz pristojnosti ga to nisam nikad pitao, ali je važno za stabilnost pojačala, a Bora je svaku stvar imao strpljenja isprobati.

Što se tiče proizvodnje bilo čega na polju elektronike, moralisti bi trebali znati da je takav pothvat danas čisti ekonomski gubitak jer kinezi sve rade i kopiraju za kikiriki, a reklama i promocija koštaju pedeset puta više nego proizvodnja. Zato onaj tko misli u nešto krenuti treba biti toliko "lud" da uloži par stotina hiljada eura koji mu se možda vrate, ako uspije, za  desetak godina. Smile
Srećom ja sam svoje financije odavno riješio pa neke stvari mogu sebi dopustiti iz čiste zabave.....
Reply
Nemojte se zavaravati da u današnje vreme može da se ozbiljno zaradi od Theta sheme. Čak i kad bi se napravila neka minimalna serija vrlo teško bi se našli kupci. Nikako ne bi bilo loše da se jednom malom serijom obeleže Borine zasluge. Posebno ne bih bio protiv toga zato što je Zbotić aktivno učestvovao u debugingu sheme i u upgrade-u, tako da je u izvesnoj meri, zajedno sa svojim prijateljen elektroničarem takoreći koautor.

Ovo nije oblast gde je lako zaraditi pare, čak ni plagijatom. Toliko ima kvalitetnih open source shema klasičnih i novih uređaja da nijedna shema u stvari nije danas istinski inovativna i revolucionarna. Sve je to "varijacija na staru temu".
Reply
Upravo tako. I mislim da smo na ovu temu dovoljno rekli i da nema smisla više mrsiti.
Bit će shema i pojačala još, uostalom i Milina shema s prethodne strane dati će puno užitaka, a za činjenicom što bi HEC sklop možda pomakao THD za još jednu decimalu mislim da nijedan ozbiljan samograditelj ne treba žaliti. Puno više koristi donosi poštena izrada i osnovna znanja kako sve to razmjestiti u kutiji, ožičiti i pospajati...
Reply
Lepo je sto smo osvezili secanje na Boru! Ljudi kao on ne bi smeli tek tako da se zaborave.

Da li je neko upucen u sudbinu njegovog sajta?
Da li je obezbedjen hosting za duze vreme ili treba da se preduzmu neke aktivnosti po tom pitanju?
Reply
Obezbedio sam dugoročni besplatni hosting njegovom sajtu.
Pre njegove smrti smo počeli sa izradom nove verzije sajta.
Završili smo jedan deo i tako je ostalo...nedovršeno.
Imao sam ponude za pomoć oko završetka nove verzije, ali je još nisam iskoristio.
Nadam se da ću i to završiti do kraja godine.

Dobio sam i još nešto da napravim u amanet, ali će za to biti potrebna nova tema i nešto finasija pa će pričekati.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(04-01-2018, 03:44 PM)Bocko Wrote: Ziki sa diy foruma:
"Pojačalo se može preuzeti u Čačku ili Beogradu po cijeni od 800€."

Tehničke specifikacije:

Izlazna snaga-------- 70W-80W RMS/8 oma
Muzicka snaga (IHF)- 100W RMS/8 oma
Frekventni opseg---- 6Hz-335KHz (za pad od -3dB i sa THD<0.006% pri 5W)
10Hz-115kHz(za pad od -3dB i sa THD<0,02% pri 50W)
THD------------------ 0.002% na 70W RMS/8 oma na 1kHz
Slew rate-------------oko 230V/uS
Damping faktor------- >750 na 50W RMS/8 oma 1kHz

Da, to me je Bora zamolio da stavim na nekoliko foruma na kojima nije bio član.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)