Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soft-start za 2kW brusilicu
(08-20-2020, 12:10 PM)Milan94 Wrote:
(08-20-2020, 10:09 AM)gorso69 Wrote: Rešeno  Big Grin
 Sta je bio problem da programator nije vido kontroler ?
Evo ovo
Reply
(08-20-2020, 01:23 PM)gorso69 Wrote:
(08-20-2020, 12:10 PM)Milan94 Wrote:
(08-20-2020, 10:09 AM)gorso69 Wrote: Rešeno  Big Grin
 Sta je bio problem da programator nije vido kontroler ?
Evo ovo

Da to je klasika, po default je iskljuceno da programator napaja PIC dok ga flesuje, mora ta opcija da se ukljuci.
Reply
Skinuo sa GIT-a najnoviji firmware za Soft start X i radi ok sa sijalicom😀
Reply
Wink 
Kondezator "tegla" neće stići jer drugar ne može da ga pronađe.Testirao sam sa torusom od 300+ W i kond od 2200u i to radi super.E sad ako je to jako bitno mogu dodati tu još par kondezatora.
Imam video na mobu ali nikad nisam postavljao video sa moba pa ne znam ni kako to ide.
Reply
@gorso69

Odlicno, to ce da radi lepo.

Posto je tu glavna caka a i da kazem razlika izmedju aktivnog i kapacitivnog opterecenja u sustini samo u opsegu regulacije, smislio sam logiku da mozemo taj opseg da menjamo tj programiramo preko tastera+POT, jednostavno prilikom ukljucivanja u struju drzi se taster recimo 6 sekundi i tada MCU usampleju zadatu POT vrednost za snagu (ugao) i to uzme kao maksimalnu i snimi u interni EEPROM.
To se uradi jednom ili par puta dok se ne usteluje fino granica i tako posle ostane zapamceno.

Nisam to jos npravio ali mislim da ce to tako biti skroz ok, imace samo jedna verzija programa za sve situacije.
Reply
Prešao sam celu temu i vidim da se sve vrti oko impulsnog okidanja gejta i 250-300 us dužine, pa mi nije jasno koliko dugo traje okidanje gejta u onim regulatorima za plafonsko svetlo ili onim kineskim do 2000W?
Da li tamo traje sve vreme do prolaska kroz nulu? Zar to ne oštećuje kristal spoja?
Reply
U tim prostim regulatorima koriste DIAC za okidanje gejta na triaku, on pravi kratak ali relativno snazan impuls jednom samo u toku poluperiode i posle se ceka prolaz kroz nulu da se ugasi triak i tako u krug. Tacka (faza/vreme) u kome okine DIAC odreduje izlaznu snagu, tj "ugao provodjenja".
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)