Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CNC motalica za transformatore
FLTA je trenutno odspojen jer sa ovim test programom prlikom ukljucivanja motor naglo trzne u jdnu stranu i zatim krene normalno i tada mi proradi FLTA zastita tako da je ovo dosad sve probano bez zastite.

Videcu i tu zastitu da resim kako nebi odmah proradila ali ovo je bilo bitno isprobati kako radi.
Reply
(04-23-2017, 10:11 PM)Milan94 Wrote: FLTA je trenutno odspojen jer sa ovim test programom prlikom ukljucivanja motor naglo trzne u jdnu stranu i zatim krene normalno i tada mi proradi FLTA zastita tako da je ovo dosad sve probano bez zastite.

Videcu i tu zastitu da resim kako nebi odmah proradila ali ovo je bilo bitno isprobati kako radi.

FLTA i treba da proradi pri naglom startu, nagloj promeni smera, preopterećenju motora itd ..

Ako je nivo na komparatoru podešen na primer 10A, PIC treba da "neometano" od
strane FLTA generiše PWM a u trenutku dostizanja referentnog niova preko FLTA jednostavno
"skrati" duty i to tačno na toliko da ostane tih 10A na motoru.

Aktiviranjem FLTA , PIC NE TREBA da zaustavi PWM već da ga koriguje ! - To je smisao !

To znači da putem FLTA je struja prilikom starta limitirana nivoom na komparatoru.
Jedino neće valajti ako ti je postavljen nivo na komparatoru previše nizak.

DC motor prilikom starta može povući i desetostruki iznos nominalne radne struje.
Nivo na komparatoru namesti na recimo 3X nominalna radna struja za početak, pa ćeš videti.

***

Sa odspojenim FLTA rizikuješ da ti izgore mosfeti !
Reply
Kod ovog test programa je postavljeno da prilikom obaranje FLTA ulaza PIC iskljuci pwm i zato sam morao da odspojim to dok testiram jer prolikom starta motor napravi neki veliki pik da se zastita aktivira i kada referentni napon postavim da je 6V sto iznosi da je tada struja podesena na 60A ali postoji neki veci pik koji to aktivira.
Reply
Dobro je ispalo to, taj Si8233 je odlican drajver, toliko dobar da taj isti sklop moze da vozi BTL Class-D na jedno 0.5MHz ko od sale a kamoli jedno motorce na par desetina kHz, sve je samo stvar onih 4 zicica koje ulaze u drajver Wink
Reply
Ma OK je za početak. FLTA ćemo da nabudžimo kako treba ovo je bilo samo da vidimo gde smo sa DC motorom. Program ima još da se šilji Shy
Reply
Kada zavrsis tu motalicu, da napravis jos jednu (ili dve) istu plocicu sa tim Si darajverima i isti transfo da napravis kao sad, onda ce samo da uradimo drugi modulator, analogni PWM Class-D modulator i da prikljucis na taj izlazni stepen + L/C filter i da vidis kako to dobro svira! Smile

U sustini mogao je i sad da se stavi L/C filter na izlazu drajvera za motor, nebi mu nista falilo, sigurno bi se manje grejao jer mu tako ne dolaze harmonici visokih ucestanosti, i to je u sustini pravi Bridge Class-D pojacavac, da li za motor, zvucnik ili nesto trece stvar potrebe i izbora radnih parametara ...
Reply
Dooobra!
Još umesto lanca i lančanika da je staviti zupčasti remen, bilo bi i bez buke... Smile
Reply
(04-24-2017, 02:03 AM)mikikg Wrote: Dobro je ispalo to, taj Si8233 je odlican drajver, toliko dobar da taj isti sklop moze da vozi BTL Class-D na jedno 0.5MHz ko od sale a kamoli jedno motorce na par desetina kHz, sve je samo stvar onih 4 zicica koje ulaze u drajver Wink

Drugari, da li ima mozda neka plocica visak za ove Si8233 drajvere? Smile
Reply
Kada sam radi plocice porucio sam dva komada jedna je kod mene a drugu sam poslao Goranu zbog testiranja.

Nije problem uradicu jos tih plocica da probamo Class-D pojacivac kako ce raditi na 0.5MHz  Smile reci koliko komada trebaju tebi.
Reply
Jedna plocica bi mi u sustini zavrsila posao za probu ali ako moze dve pa da napravim stereo varijantu.

Kopka me taj Class-D sa ovim Si8233 od prvog dana kada sam naleteo na taj IC, u sustini sam ga tako i nasao, trazio sam dobre drajvere za Class-D pojacavace, posle kad videh da je izolovan i jos moze silne MHz i Ampere da tera sa podesivim DT ... to je "masina" ...
Reply
Uradicu plocice ali moja preporuka je da neko ko ima iskustva sa Eagle preuredi malo plocicu i ispravi par gresaka koje postoje na sadasnjioj verziji.
Reply
Proslo je dosta vreme a nisam postavio nijedan snimak da vidite kako motalica radi koju smo ja i GoranKG napravili .

Motalica josuvek nije zavrsena ali je funkcionalana i koristi se cesto  Smile 

https://www.youtube.com/watch?v=dPGYK2v52Eo
Reply
(01-28-2020, 04:36 AM)Milan94 Wrote: Proslo je dosta vreme a nisam postavio nijedan snimak da vidite kako motalica radi koju smo ja i GoranKG napravili .

Motalica josuvek nije zavrsena ali je funkcionalana i koristi se cesto  Smile 

https://www.youtube.com/watch?v=dPGYK2v52Eo

To je odlicna sprava, svaka cast. Mislim da moze dosta delova da se uradi na 3D stampacu za tu spravu tako da ako ti bude trebalo nesto crtaj i salji. ?
Goranchetu sam vec stampao nesto, moze ti reci kako ispada. Naravno nista te ne kosta kao i sve clanove foruma. Kupis filament koj ti se svidja i stampamo koliko god da treba, a filament je jako jeftin.
Reply
Ja bih tu samo dodao jedan zatezac... mislim da ti zbog toga ne mota ravnomerno navoj-do-navoja vec imas one preskoke... pokusaj da improvizujes tako sto krpom uhvatis zicu i blago je zategnes dok mota da vidis da li je bolje, ako jeste onda napravi neki zatezac... evo jednostavnog primera a moze i sa oprugama da se iskobinuje...

https://www.youtube.com/watch?v=AgZka8_xtus
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)