Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preporuka za TV
#1
Stari LCD, da je dete, ove godine bi upisivalo sesti ili sedmi razred osnovne skole. Valjalo bi se ponoviti. Resio sam do rodjendana da pristedim i castim se savremenijim.
Na osnovu dosadasnjeg kratkog istrazivanja, trebao bi biti OLED dijagonale 55" ili vise. 4K mislim da je sada standard. Sluzice za gledanje filmova pa je prvi, poslednji i najvazniji kriterijum kvalitet slike. Dakle tacnost reprodukcije boja, najcrnje crne, tecni pokreti (ne znam kad je to postao problem). Staromodan sam, pustam filmove sa racunara, tako da mi smart opcije nisu vazne. Igre ne igram, pa ni input lag nije od znacaja.
Jel ima neko da prati tehnologije i trziste TV-a? Jel kupovao neko slican u skorije vreme? Trazim preporuke konkretnih modela koje da uzmem u razmatranje. Jel znate za neku cestitu prodavnicu gde imaju uslove za probu?
Reply
#2
Ja bi ti preporučio da gledaš i što dulji garantni rok, ali je problem u tome što oni sa najboljom slikom nemaju najduži garantni rok. Ako ti je slika bitna onda treba odriješiti kesu i kupiti po meni neki bolji Philips ili Samsung, ali kvaka je ta što nikome ne bi preporučio Philips zbog problema oko servisa, softver zna biti bugovit itd. ali da skuplji modeli imaju odličnu sliku to je činjenica. Grundig je koliko znam više "budget" TV tako da ne znam jel imaju kakve skuplje modele sa dobrom slikom, ali barem u Hr imaju 5 godina garancije što rijetko tko drugi ima.
Meni je tv 1001 rupa na svirali tako da sam tek prije 2-3 godina zamijenio CRT za Grundiga 32" neki najjeftiniji,5 godina garancije i ja zadvoljan.
Reply
#3
Nisam ulazio u detaljne recenzije konkretnih modela ali postoji neka generalizacija po proizvodjacima. Panasonic navodno tezi ka tacnoj reprodukciji boja, tj. kalibrisanom panelu out of the box. Sony navodno ima najbolji hardware za procesiranje slike, upscaling itd. A svi oni uglavnom koriste LG OLED panele.
Reply
#4
Retko ko ima baš svoj panel:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fl...ufacturers
Reply
#5
Da li je za ekran od 32" dovoljno HDready ili je potreban full HD?
Reply
#6
Sir Oliver, na koju revoluciju ovaj, rezoluciju ti podešen PC monitor? Ako je od oni 'mali', 17 cola, on već ima više tačkica nego ta prevara od TV-a sa 32 cola. Ako ga gledaš sa 5-6 metara, bitje dobro.
Reply
#7
(08-08-2020, 12:42 PM)Sir Oliver Wrote: Da li je za ekran od 32" dovoljno HDready ili je potreban full HD?
Imam u sobi neki Philips serije 7 sa HD ready i slika je dobra, ali kada se na takav TV spoji ovaj novi DVBT2 preko HDMI kabela ocijenio bih je kao odličnom. Gledam iz krevata sa otprilike 3m udaljenosti.
Reply
#8

.pdf   blaupunkt_caracas-sp-45,55,sq25_siemens_chassis_fm100-30.pdf (Size: 1,98 MB / Downloads: 7)

Trilema je sledeća:
1 kupiti noname (fox, vox, vivax, idimi dođimi)glupi hd ready za 100 €
2 kupiti LG full hd, smart, babaroga, wifi za 250 €
3 popraviri postojeći Crt, babaroga nekada, 70cm Blaupunkt model MS 70 bvt za 10ak€
Ja bih najrađe ovo treće. ( kolko ga gledam na vikendici to mi je najbolja solucija)
Ima li ovdena da se neko razume u Crt tv? Može savet oko popravke?
Slika fenomenalna, masne zasićene boje, zvuk ko u bioskopu ali prvih pola sata, sat je slika nazupčena po vertikali. Kad se zagreje slika fenomenalna. Verovatno neki kond. Ali koji? Ili neka druga komponenta?
Reply
#9
Dobro je imati smart TV zbog You tube opcije, Internet browsera, kopiranja ekrana mobitela itd. i činjenice da može služiti kao bežični monitor za Raspberry, a onda imaš i muziku.
Reply
#10
(08-08-2020, 05:07 PM)Sir Oliver Wrote: Trilema je sledeća:
1 kupiti noname (fox, vox, vivax, idimi dođimi)glupi hd ready za 100 €
2 kupiti LG full hd, smart, babaroga, wifi za 250 €
3 popraviri postojeći Crt, babaroga nekada, 70cm Blaupunkt model MS 70 bvt za 10ak€
Ja bih najrađe ovo treće. ( kolko ga gledam na vikendici to mi je najbolja solucija)
Ima li ovdena da se neko razume u Crt tv? Može savet oko popravke?
Slika fenomenalna, masne zasićene boje, zvuk ko u bioskopu ali prvih pola sata, sat je slika nazupčena po vertikali. Kad se zagreje slika fenomenalna. Verovatno neki kond. Ali koji? Ili neka druga komponenta?
Verovatno kond u napajanju pobude horizontalnog izlaznog stepena.
Reply
#11
Dobro je, ja nisam jedini koji je do sada imao CRT.  Tongue
Reply
#12
Huh Baci pogled na šemu. Koji je to kond?
Reply
#13
Informativno, rezolucije ekrana:

HD ready = 1280X720p
Full HD = 1920X1080p
UHD (2k) = 2048X1080p
QHD (2k+) = 2560X1440p
4k = 3840X2160p
Reply
#14
Vodu mute progresiv scan, interlace,...
Reply
#15
Progresive (p) scan mnogo bolje izgleda od interlacing (i), interlacing prikazuje svaku drugu liniju, to je nekad bilo aktuelno sa CRT ekranima, sad u LCD eri se skoro ne koristi ...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)