Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCB
#1
Evo ovi kinezi prave PCB prototype 2 layers 100X100mm 10 kom za samo 2 dolara

https://jlcpcb.com/
Reply
#2
To ti je 2 dolara američka po pločici ako naručuješ 10 kom...., u kvadrat staje 100 pa su dali popust na kvadratni metar....
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#3
(12-05-2017, 10:54 AM)Vlada021 Wrote: To ti je 2 dolara američka po pločici ako naručuješ 10 kom...., u kvadrat staje 100 pa su dali popust na kvadratni metar....

Nisam bas siguran da je tako jer kad porucis 10 komada onda stoji ponuda :
[Image: vzJaHUnk7zou09y2HduwGk5hVhwgsd3e4el8kcLB...37-h811-no]


a cena za 1m2 2 layers je $80 sto znaci dvoslojne plocice dimenzija 5cmX5cm 400 komada izadje $0.20 po komadu evo i slike takve porudzbe :

[Image: LBlsRUOfWKKhhpjECsmq1yvA-uUPqGnYEB7leKsL...81-h814-no]
Reply
#4
Juuuu, to nešto k'o da dele za falA.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#5
Počeće i da nam plaćaju kad naručujemo, umesto mi njima Smile

Elem, postoji tu mali trik. Kompenzuju kroz poštarinu. Odavno su cene slanja (recimo ITEAD) skočile sa 3-4$ za 10kom PCBa 5x5cm, na 12-15$.

Recimo PCB Gogo koga ja povremeno koristim, PCB 2 sloja 5x5cm 10 komada, bude 5$, ali poštarina bude 15$.

Proveri kolika je poštarina najobičnijom poštom (Singapure post).
Reply
#6
[Image: shippingcost.png]
Reply
#7
Pa ovo je fenomenalno Smile
Reply
#8
Kad uneseš adresu i uradiš čekaut videćeš stvaran iznos poštarine. Ja sam za probu naručio 10 komada jednostranih plaočica za FH9 i ispalo je 2 dolara za 10 pločica i 10 dolara za poštarinu. Ovo je ipak najjeftinije što smo dosad pronašli!
Reply
#9
Mnogo mi se dopalo što kad učitaš Gerber fajl momentalno se na formularu za naručivanje pojavi sličica pločice tako da znaš da si učitao pravi fajl. Plus što je odmah automatski prepoznao da je jednostrana pločica i prave dimenzije, iako sam ja na formularu postavio 100 x 100 mm i dvostrana!
Reply
#10
@ivanlukic kad ti stignu plocice baci koju sliku da vidimo kakve su...
Reply
#11
No problemo.
Reply
#12
A kada se stavi na 15 komada cijena skoci na 29,32 $ sa postom ? Jel tako?
Reply
#13
(12-05-2017, 10:44 AM)YuMERA Wrote: Evo ovi kinezi prave PCB prototype 2 layers 100X100mm 10 kom za samo 2 dolara

https://jlcpcb.com/

ovo je odlična informacija!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#14
(12-08-2017, 03:45 PM)samuki Wrote: A kada se stavi na 15 komada cijena skoci na 29,32 $ sa postom ? Jel tako?

Isto tako cena "skoči" ako predješ za 1 milimetar dimenziju 100x100mm.
Sve što se može uklopiti u 1 decimetar i 10 komada je "džabe" i to i oni znaju
- zato peglaju zaradu na većoj količini i većoj dimenziji ...

Bio do pre godinu - dve jedan PCB servis u Kini gde je 1 metar_sqr bio 100USD. ( Ili čak nešto niže od toga )
Znači nebitna dimenzija x količina (koliko hoćeš) = 100 USD/1m_sqr

- E više toga nema Angry Angry Angry ...

Ali zato ima 1dm_sqr / 10 komada za 2 USD ...
Što se tiče malih PCB u prototipskom tiražu ovo je i više nego džabe ...
Reply
#15
probao sam sad sa gerber fajlovima iz sprint programa i rekao bi da je baš sve ok,lako se snalazi na sajtu i što reče ivanlukic odlična je opcija pregleda gerbera pre poručivanja. odlično je ovo!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#16
Ne znam za ove ali tamo gde sam ja do sada radio pregledaju gerber fajlove pa ako ima neka greška ili nejasnoća kontaktiraju poručioca. Naravno da je odlično za te pare. Kad je pločica manja ja složim više ako može na tu osnovnu dimenziu.
Reply
#17
Jesu stigle plocice, jel neko narucio?
Reply
#18
Kad mi stignu izvestiću. Na putu su.
Reply
#19
Ja sam po prvi put porucio plocice od https://www.seeedstudio.com/fusion_pcb.html

Osim sto sam cekao 18 dana sve ostalo je ok

Reply
#20
Dobio sam pločice od JLCPCB iz posta broj 1. Kvalitet je sličan kao kod ITEAD i PCBGOGO a pločice su stigle posle nešto više od 2 nedelje. S obzirom da je cena ubedljivo najniža od sada nameravam da koristim njihove usluge.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)