Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LM317/337 Active servo PSU
(10-31-2017, 08:40 AM)ManicP Wrote: Izgleda ima gomila đubreta među njima, kupio sam 317 u Mouseru (moguće i Farnell, mozak me izdaje po tom pitanju), proizvodnja TI, i stigli mi oni sa tananim i nikakvim limčićima.

Na kraju će i za ovo morati GB da se nabavi kršteno nešto.

Ne treba group buy,već treba gledati što se kupuje. Ima onih sa tankim limićima i sa debelim. Jedino što sa debelim dođu 2-3 puta skuplje. Ja redovito kada kupujem bilo što u TO-220 gledam koja je debljina hladnjaka.
Reply
Ja mogu da vidim samo sliku na online prodavnicama Big Grin
Reply
Naručuj iz TMEa,tamo ama baš sve piše, između ostaloga i debljina tog limića. Wink
Reply
@44250
ideja je bila da se smanji povrsina petlje kroz vodove u kojima ima struje a da gnd ide okolo, odozgo, ili gde god stigne
jer se on koristi uglavnom kao referenca(u slucaju simetricnog prijemnika koji bi se napajao ovim sklopom) i struja je manja kroz taj vod
Reply
Došle su mi male zavojnice koje sam naručio sa aliexpressa. Sve divno bajn,o induktivitet je onoliki koliki treba da bude, ALI nemaju izvode za THT lemljenje već je na jezgri nekako nanešen sloj tinola i za to je zalemljena žica. Na godnjoj desnoj zavojnici se vidi sloj tinola i to da nema izvode. https://www.aliexpress.com/item/50pcs-lo...75093.html . Uglavnom nije to veliki problem jer se sigurno izvodi lako zaleme za to ili se nekako zavojnica zalemi sa strane vodova, ali rekoh samo "upozorenje" pri kupovini takvih stvari na ebayu ili aliexpressu.
Reply
(11-15-2017, 11:05 PM)Khadgar2007 Wrote: Došle su mi male zavojnice koje sam naručio sa aliexpressa. Sve divno bajn,o induktivitet je onoliki koliki treba da bude, ALI nemaju izvode za THT lemljenje već je na jezgri nekako nanešen sloj tinola i za to je zalemljena žica. Na godnjoj desnoj zavojnici se vidi sloj tinola i to da nema izvode. https://www.aliexpress.com/item/50pcs-lo...75093.html . Uglavnom nije to veliki problem jer se sigurno izvodi lako zaleme za to ili se nekako zavojnica zalemi sa strane vodova, ali rekoh samo "upozorenje" pri kupovini takvih stvari na ebayu ili aliexpressu.

Jesi li možda probao napajanje sa svim tim promenama/dodacima?
Dali se još uvijek "lečuje"?
Možda koja merenja sa i bez Servoa?
LP
Dragan
Reply
Ma nisam niti nacrtao PCB,a nekako se uvijek grozim slagati tako nešto na protoboardovima. Kako bi se reklo nisam baš najbrži što se tiče izrade i isprobavanja sklopova. Sad
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)